Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Избор на масло

    Кастрола вече е в нова туба като са сменили и цифрите от API SG е станало API SJ демек по качествено

    Коментар


    • #32
      До: Избор на масло

      Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
      Днес случайно се сетих за добавки към маслото, понеже мотора ми е вече за бутало/сегменти, харчи маслото и припушва като го изрежа, има ли такава добавка, която може да облекчи донякъде състоянието ми?
      Да има два три вида,....едната е $$$ а другите се наричат успокойтелни..
      В първият случай спира да гори масло, а във вторият пак си го гори НО на тебе вече не ти пука..

      Коментар


      • #33
        До: Избор на масло

        Реших да не пускам нова тема за това пиша тук

        като взех доминатора веднага смених маслото и забелязах че старият собственик го е сменил на 30 000 а мотора е на 35 000 и маслото още мажеше вие какво имате впредвид честа смяна на колко километра нормално ли е на 5 000 КМ да се сменя .
        Аз му сложих Castrol 15W50 GPS

        Коментар


        • #34
          До: Избор на масло

          Едно масло винаги ще маже, дори да е събрало 70% вода. Това не значи че маже добре. 5000км с си добра цифра за мотор, на някои се сменя и по-често.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            До: Избор на масло

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Едно масло винаги ще маже, дори да е събрало 70% вода. Това не значи че маже добре. 5000км с си добра цифра за мотор, на някои се сменя и по-често.
            благодаря за отговора

            Коментар


            • #36
              До: Избор на масло

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Едно масло винаги ще маже, дори да е събрало 70% вода. Това не значи че маже добре. 5000км с си добра цифра за мотор, на някои се сменя и по-често.
              За каране само по асфалт е нормално 5000км. Обаче за гората като се има предвид терена и садиските отношения спрямо техниката е недопустимо 5000. Аз сменям на ATV-то през 1000км. и на мотора през 500-700км. Бих казал че за тези км. се променя много своиствата на маслото.

              Коментар


              • #37
                До: Избор на масло

                Според мен трябва да се сменя на максимум 1000км.Аз го сменям на 500.Нали хваща 1,250 .После ще си викате, що не го смених, ама ще е късно.

                Коментар


                • #38
                  До: Избор на масло

                  Е на доминатора е друго, там и маслото е много повече като количество. Колкото повече масло, толкова по-бавно ще се зацапа. Според мен 5000км са си добре за доминатор, но не повече.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #39
                    До: Избор на масло

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Е на доминатора е друго, там и маслото е много повече като количество. Колкото повече масло, толкова по-бавно ще се зацапа. Според мен 5000км са си добре за доминатор, но не повече.
                    Добре де, как тези Доминатори ще ги нарекат ендуро мотори?Да ме извинят собственниците,ама са си направо бръснарски столове.Не искам да се базикам с никого ,ама аз за ендурото имам някаква птредстава-друга.Май тези мотори са тип-турист, а не ендуро.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Избор на масло

                      Джарта ами няма как да ги нарекат, то е ясно. Такива мотори никъде не се квалифицират като ендуро, освен само при нас май.
                      Ендуро произлиза от endurance което значи издържливост и си е прилагателно за спорни оффроуд мотоциклети, а не за издържливост да стоиш на седалката
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #41
                        До: Избор на масло

                        Маслото на Доминатор се сменя на 3000 км.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Избор на масло

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          Джарта ами няма как да ги нарекат, то е ясно. Такива мотори никъде не се квалифицират като ендуро, освен само при нас май.
                          Ендуро произлиза от endurance което значи издържливост и си е прилагателно за спорни оффроуд мотоциклети, а не за издържливост да стоиш на седалката
                          А аз пък се чудя как мотор, на който буталото му е консуматив дето трябва да се сменява поне веднъж годишно, може да се нарече "издръжлив"!? Ама ей на, тия производителите си ги кръщават моторите както им падне, пък после ние трябва да се чудиме!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #43
                            До: Избор на масло

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Джарта ами няма как да ги нарекат, то е ясно. Такива мотори никъде не се квалифицират като ендуро, освен само при нас май.
                            Ендуро произлиза от endurance което значи издържливост и си е прилагателно за спорни оффроуд мотоциклети, а не за издържливост да стоиш на седалката
                            аз мога да са фана на бас че моят доминатор има много по издражлив двигател от твоят мотор за 15 20 хиляди

                            Коментар


                            • #44
                              До: Избор на масло

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              А аз пък се чудя как мотор, на който буталото му е консуматив дето трябва да се сменява поне веднъж годишно, може да се нарече "издръжлив"!? Ама ей на, тия производителите си ги кръщават моторите както им падне, пък после ние трябва да се чудиме!
                              Първоначално публикуван от coolmanx Преглед на мнение
                              аз мога да са фана на бас че моят доминатор има много по издражлив двигател от твоят мотор за 15 20 хиляди
                              Че къде съм казал че моя мотор е толкова издържлив.
                              а и що си мислите, че ендуро става въпрос за издържливост на моторите а не на карачите примерно
                              Последно редактирано от Краси; 08-06-08, 17:02.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #45
                                До: Избор на масло

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                Ендуро произлиза от endurance което значи издържливост и си е прилагателно за спорни оффроуд мотоциклети, а не за издържливост да стоиш на седалката
                                Ми сигурно ни е подвело това изречение, и по-точно последната му част !
                                Ако трябва да сме точни ендуро мотоциклетите са разделени на подвидове, един от които е спортното (хард, горско) ендуро! Иначе има и градско ендуро, рали ендуро, туристическо ендуро (каквото Доминатора изобщо не е) и много междинни подподвидове (имащи черти на повече от един от изброените подвидове)! Съществуват и комплекти (набор от части и детайли), чрез монтажа на които мотоциклет от един подвид може, повече или по-малко успешно да се превърне в друг подвид ендуро!
                                Например моя мотор, който е междинка между градско и туристическо ендуро, чрез този комплект


                                може да се превърне в това:




                                което си е рали мотоциклет но от по-старо и вече неконкурентно способно поколение!
                                Така че нека да не спорим чие магаре е по-голямо магаре от другите! За всеки влак си има пътници!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X