Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

    Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
    Джипа какъв е?
    L 200 94г.

    Коментар


    • #92
      От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

      Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
      При изключени хъбове,и ако всичко с хъба е наред,няма как да имаш преден мост,независимо в какво положение е лоста.При изключен хъб,се върти само гумата,с карета/полуоски седят неподвижно.Вдигни едната гума на крик и пробвай,при изключен хъб да въртиш гумата и виж дали се върти полуоската.Ако се върти,значи хъба ти е постоянно зацепен.
      Ще го пробвам днес и ще пиша

      Коментар


      • #93
        От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

        Доколкото разбрах не си сменял хъбове , което означава , че си с оригиналните автоматични на Л200. Нямам Л200 и не ги познавам добре , но мисля , че си със Супер Селект раздатка. Ако е така - прочети за режимите на Супер Селект при Паджеро и ще си изясниш кое как действа.
        Б. Бонев
        0осем88две6шест71три

        Коментар


        • #94
          От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

          Първоначално публикуван от Бончев Преглед на мнение
          Вдигнах колелото, капачката на свободно, лост на 4н, завъртам колелото, върти се. Слагам лост на 4l капачка на свободно, моста включен, нема завъртане. А сега кажете, де са ми ръцете. Излиза, че капачките нищо не правят. Лоста включва и изключва всичко.
          Това е възможно само ако си със Супер Селект и лоста на скоростите също е на неутрална.
          Наистина на Л200, най-лесно е да си погледнеш полуоската на вдигнатото колело - хъба я отделя от колелото, когато е изключен. Т.е. трябва да я отделя.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #95
            От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Това е възможно само ако си със Супер Селект и лоста на скоростите също е на неутрална.
            Наистина на Л200, най-лесно е да си погледнеш полуоската на вдигнатото колело - хъба я отделя от колелото, когато е изключен. Т.е. трябва да я отделя.
            Полуоската се върти. Значи моста е постоянно зацепен когато е включено на 4Н режим. Интересно, защото всичко съм сглобил, както съм го разглобил. Имам го от 1 месец, не ми е познат и може така да си е дошъл. Хъбовете са ръчни. Къде може да съм сбъркал, ако съм сбъркал аз.Свалих главините и спирачните апарати за да сменя маншоните на полуоските. Карета не съм свалял.

            Направи ми впечатление, че от двете страни, нещата са различни. Може би е имало проблем.
            Ще кача снимки...
            Последно редактирано от Бончев; 13-12-15, 13:07.

            Коментар


            • #96
              От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

              Първоначално публикуван от Бончев Преглед на мнение
              Полуоската се върти. Значи моста е постоянно зацепен когато е включено на 4Н режим. .
              Така трябва да бъде, но по-горе пишеш, че на 4Н се върти, а на 4L не. За което няма много варианти да стане, освен ако не си включил хубаво 4Н, или пък ако имаш диференциал в раздатката(т.е си със Супер селект, което не знам има ли го на тоя модел) и скоростната кутия е била на неутрална(изключена от скорост).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #97
                От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151221_152049.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5695633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151221_152708.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5695634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151221_152132.jpg
Прегледи:1
Размер:178.3 КБ
ID:5695635

                Момчета, това е моя разглобен хъб. И двата не са работили и бяха клеясали постоянно зацепени. Как да го събера правилно обаче?
                На първата снимка са всички части, на втората е предполагаемата последователност, а на третата показвам един жлеб в зъбчатката, който не знам на къде да е обърнат. Пружините 2 ли са или е счупена? мисля си, че голямата трябва да е преди зъбчатката за да я избутва към капачката за превключване. Не ми е ясно много, просто гадая. Ако знаете- споделете...

                Коментар


                • #98
                  От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                  Като разглобява как бяха?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                    Не разбирам от хъбове ,ама това ми приличат на чисти,натурални китайци,които стават за неколкократно включване без голямо натоварване.
                    Колега,нема ли некой от вашия край да ти ги сглоби,щото така,дистанционно е бая трудно.В жлеба влиза малката пружина от единия край,а от другия се хваща към муфата.

                    Коментар


                    • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                      Хъба айшин ли е? От каква кола е?
                      Тялото (най-лявото на снимка 2) трябва да се разглобява още т.е. корпуса да се отделя от вътрешната "зъбчатка". Капакчката където е "врътката" - също. Хубаво е да разглбоиш и почистиш.
                      Иначе последователността ти е грешна!

                      Във жлеба на "зъбкачтака" (който се явява винт) се прокарва опъновата пружина. Около 3/4 от една витка трябва да влезат в жлеба. Другата част се закача за сложно огънатата ламарина. Крайният резултат е че пружината трябва да придърпва плътно към себе си ламарината, чиито "езичетата" да пасват между малките разстояния на "зъбчатката". После върху ламарината слабаш натисковата пружина (голямата) и чрез "вътрешните" езичета на ламарината я закачаш към врътката на капачката. Така всичко без корпуса ще стане едно цяло и каот въртиш врътката зъбчатката ще се приближава и отдалечава отнея. После е лесно - слагаш всичко дотук сглобено в корпуса като нацелваш малки и големи разстояние, нова гарнитура и си ти. Всичко смазваш съвсем леко с някаква тънка грес.

                      Обяснението стана много сложно..... дано да се разбира. Ако искаш може и по телефона, но едва ли ще е по-ясно.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                        Малко ми е трудно през клавиатурата, ама да пробвам:

                        Тази част ма която показваш жлеба е подвижната част в хъба-тя се придвижва осево, под въздействие на врътката. Тя се движи по външните шлици, които са зацепени в корпуса на хъба. Когато изключваш хъба въртенето се преобразува в линейно движение(по оста), като винтовата линия на врътката въздейства през тази част дето е като ламаринка със зъбчета. Т.е.-при завъртане ламарината твърдо и безкомпромисно издърпва подвижната част навън(по оста), и я отцепва от шлиците на полуоската. С тези шлици тази част контактува посредством вътрешните си шлици, на полуоската са външни. След като шлиците са извадени един от друг-няма предаване на въртящ момент, и хъба е изключен.
                        Когато включваш хъба-ламаринката натиска пружинката(има компромис), и хъба може да не зацепи веднага, ако зъбите са един срещу друг. Именно това е и ролята на пружината-да притиска муфата към зъбите, и когато дойде времето да са зъб срещу междузъбие-хъба включва.
                        В този жлеб дето го показваш влиза първата навивка на пружината, а двете зъбчета на ламаринената част трябва да влязат във винтовите канали на врътката.

                        Май пообърках къде муфата е зацепена постоянно, и към къде зацепва и отцепва, но принципа е все този. Не съм си играл с хъбове от две-три години, та съм забравил, и пиша по спомен. Та е възможно да има и някакви неточности, но принципа е този.

                        Успех със сглобяването.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                          Хъба айшин ли е? От каква кола е?
                          Тялото (най-лявото на снимка 2) трябва да се разглобява още т.е. корпуса да се отделя от вътрешната "зъбчатка". Капакчката където е "врътката" - също. Хубаво е да разглбоиш и почистиш.
                          Иначе последователността ти е грешна!

                          Във жлеба на "зъбкачтака" (който се явява винт) се прокарва опъновата пружина. Около 3/4 от една витка трябва да влезат в жлеба. Другата част се закача за сложно огънатата ламарина. Крайният резултат е че пружината трябва да придърпва плътно към себе си ламарината, чиито "езичетата" да пасват между малките разстояния на "зъбчатката". После върху ламарината слабаш натисковата пружина (голямата) и чрез "вътрешните" езичета на ламарината я закачаш към врътката на капачката. Така всичко без корпуса ще стане едно цяло и каот въртиш врътката зъбчатката ще се приближава и отдалечава отнея. После е лесно - слагаш всичко дотук сглобено в корпуса като нацелваш малки и големи разстояние, нова гарнитура и си ти. Всичко смазваш съвсем леко с някаква тънка грес.

                          Обяснението стана много сложно..... дано да се разбира. Ако искаш може и по телефона, но едва ли ще е по-ясно.
                          Разбрах те много добре. Хъба е Айшин, монтиран е на моето Л200 и според мен не са работили и двата отдавна. Колата така си идва от Италия и когато го отворих всичко се изсипа в краката ми. Зъбчатката която зацепва в полуоската беше клеясала и я извадих трудно.
                          Опитвах няколко варианта на сглобяване, така, че разбирам за какъв порядък говориш.
                          Утре ще опитам да го възпроизведа правилно. За резултата ще пиша.
                          Благодаря!!!

                          Коментар


                          • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                            Със снимки!
                            Не оставяй сухо но не прекалявай с греста.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                              Не е сложно просто разгледай детайлите добре и ще се ориентираш. Ето на този линк е обяснено със снимки, дори не ти е нужен текста защото снимките са добри

                              http://forum.ih8mud.com/threads/rebu...ebuild.149776/

                              Ето ти и видео. Разглобяване + сглобяване

                              Коментар


                              • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

                                В тази връзка някой знае ли от къде може да се намери такъв "О-пръстен" http://forum.ih8mud.com/attachments/hub-09-jpg.135802/
                                Квадратно сечение с канал...
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X