Обява

Свий
Няма добавени обяви.

^ Как да изберем МПС втора употреба ^

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

    здравейте
    поздрави за колегата че си е направил труда, това се отнася както за леките автомобилитака и за 4х4 но не обхваща най важното от последните (4х4) та ще помоля някой колега да спомене най-основното при покупка на автомобил(4х4) благодаря предварително

    Коментар


    • #17
      До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

      Първоначално публикуван от ozidi Преглед на мнение
      здравейте
      поздрави за колегата че си е направил труда, това се отнася както за леките автомобилитака и за 4х4 но не обхваща най важното от последните (4х4) та ще помоля някой колега да спомене най-основното при покупка на автомобил(4х4) благодаря предварително
      Да му работи 4х4 .

      Коментар


      • #18
        До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

        статията е супер, но сигурно и нова да е колата надали ще отговаря на тези изисквания. При покупка на автомобил втора/трета,четвърта и т.н./ употреба винаги се прави някакъв компромис и надали може да се направи 100% диагностика даже и във фирмен сервиз.Вожното е общото му състояние да е добро като задължително да няма сериозни удари, да няма ръжди, което за джиповете за мен е от най-важните неща,това дали е изгорял волана на някоя италианка не е най-важното, а по-важно е дали я е карал бял човек и съответно дали подръжката е била що годе сносна.Лично аз съм карал доста автомобили и мога да кажа че италианки съм купувал в перфектно състояние и не на последно място на супер изгодни цени.

        Коментар


        • #19
          До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

          Все още не съм видял джипка по-стараот 95-а година да не са и изтъркани педалите

          Коментар


          • #20
            До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

            Всичко това добре, ама напоследък какво правят по авто къщите ... "ето ти ключовете, квото искаш прави" ... преди поне като ги видиш как почват да мънкат за това и онова, поне ти звънваше камбанката, че явно нещо там не е наред, за да се мрънка именно за него. Сега май единственото спасение е с този наръчник и някой, който има много опит в областта на 4х4 и въобще колите като цяло, за придружител и действаш. Аз обаче, както си имсля да пазарувам навън, какво да правя ? Май ще трябва доста четене да изчета ...

            ПС: евала за статията!

            Коментар


            • #21
              До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

              Първоначално публикуван от mistral Преглед на мнение
              Да му работи 4х4 .
              а това как се проверява? зимата е лесно, но сега когато всичко е сухо и времето е топло какъв тест да му приложа

              Коментар


              • #22
                До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                Тестът е следният: вдигате автомобила на 2 крика или подемник и включвате на първа предавка слизате и гледате гумите... би трявало да извършват концентрични кръгообразни движения ако е в изправност системата 4x4.

                Коментар


                • #23
                  До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                  Най добре е ако имаш възможност да си вземеш гаранционна кола, ако ли не май всичко останало е късмет вече са се навадили какви ли не мошенници и могат да излъжат и най големите специалисти

                  Харесваш грабваш и ако имаш късмет дълго време се радваш на безпроблемно ползване. Всичко друго според мен е ала бала
                  Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                  :D

                  Коментар


                  • #24
                    До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                    Първоначално публикуван от Sapfir Преглед на мнение
                    Тестът е следният: вдигате автомобила на 2 крика или подемник и включвате на първа предавка слизате и гледате гумите... би трявало да извършват концентрични кръгообразни движения ако е в изправност системата 4x4.
                    Последното не го разбрах. Аз проверих предния диф, като слязох долу на много стръмно баирче (черен сух път), и накарах джамбаза да направи демонстрация на рязко потегляне. Буксуват и двата моста без проблем (ако са здрави). Ако има силно чаткане ще го чуеш. Другият вариант е, пускаш 4 по 4 на някоя суха равна поляна. Колата става като спъната при рязък завой. Това с криковете бива, ама не мож разбра как се държи при яко натоварване. Ако обаче нещо по трансмисиите е лабаво - може да ти умре в ръцете, после не знам!

                    Коментар


                    • #25
                      До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                      Предстои ми закупуване на машина 4х4 и информацията в първия пост е много ценна. Съгласен съм, че едва ли има кола която да отговаря на всички изисквания. Но поне може да се натиска цената надолу. А и автомобил, който не се разваля няма, все по нещо ще излиза. за мен темата е полезна и ще я следя с интерес.
                      Издържах вчера, ще издържа и днес...

                      Коментар


                      • #26
                        До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                        На въпроса с какво се прави компромис и с какво не се прави, аз бих степенувал нещата с кое не бива да се прави компромис така:

                        1. Интериора е нещото, което се поддържа най трудно в една кола. Разбито табло, седалки и всякакви декоративни елементи трудно се възстановяват, а и по тях се съди за техническото състояние на колата.

                        2. Купето е второто по важност. Ако колата е започнал да гние, лошо това са само проблеми за в бъдеще. Ако е удряна също лошо, може да има нарушена геометрия, което е непоправимо.

                        3. Двигател и трансмисия, защото са по - скъпи за ремонтиране.

                        Коментар


                        • #27
                          До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                          Предстои ми закупуване на машина 4х4, Съгласен съм, че едва ли има кола която да отговаря на всички изисквания. Но поне може да се натиска цената надолу. А и автомобил, който не се разваля няма, все по нещо ще излиза. за мен темата е полезна и ще я следя с интерес.

                          Коментар


                          • #28
                            До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                            Колегата Лоид доста добре е описъл нещата (подробно и достъпно), ясно е че автомобил отговарящ на всичко в поста Му е само ИДЕАЛНИЯ (и съм сигурен че Лоид го знае ),но в поста всеки може да открие нещо което може да му бъде полезно,за да може изборът на автомобил ВТОРА употреба да баде максимално близък до ИДЕАЛНИЯ

                            Коментар


                            • #29
                              До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                              Купих си една Тойота Ленд Круизер 95 - 2002 година от един джамбазин Авто Нико от Горубляне. Отговаряше на повеяето от изискванията, ама след смяната на маслото на двигателя, след 30километра той изтропа. След като го отвориха в сервиза излезе че няма основен лагер на 3 ти цилиндър. Навит тефлон и добавки в маслото и нямаше никакъв пушек и никакъв шум. Разбира се Нико не знае нищо за това . Той така я е взел и нищо не знае. Като му казах да си поделим разходите по ремонта той ми каза че няма да ми даде 1 стотинка. " Очи гледали ,очи плакали" ми каза днес с най голяма наглост. Идеше ми да го убия. За 18000 лева карах около 30 километра. ( Не си купувайте коли от горубляне без някаква гаранция за да не се отзовете в моя отбор. Ако някой знае какво мога да направя за да си взема парите за ремонта нека пише. Благодаря ви предварително.

                              Коментар


                              • #30
                                До: ^ Как да изберем МПС втора употреба ^

                                Първоначално публикуван от ico.judo Преглед на мнение
                                Купих си една Тойота Ленд Круизер 95 - 2002 година от един джамбазин Авто Нико от Горубляне. Отговаряше на повеяето от изискванията, ама след смяната на маслото на двигателя, след 30километра той изтропа. След като го отвориха в сервиза излезе че няма основен лагер на 3 ти цилиндър. Навит тефлон и добавки в маслото и нямаше никакъв пушек и никакъв шум. Разбира се Нико не знае нищо за това . Той така я е взел и нищо не знае. Като му казах да си поделим разходите по ремонта той ми каза че няма да ми даде 1 стотинка. " Очи гледали ,очи плакали" ми каза днес с най голяма наглост. Идеше ми да го убия. За 18000 лева карах около 30 километра. ( Не си купувайте коли от горубляне без някаква гаранция за да не се отзовете в моя отбор. Ако някой знае какво мога да направя за да си взема парите за ремонта нека пише. Благодаря ви предварително.
                                Ами за съжаление за вземане на пари ... ммм ... май няма шанс , но поне може да разпространиш името на автоджамбаза и опишеш постъпката му. Тук имаше една тема с един Jeep (гран чироки ако не се лъжа), та и той так като теб се беше опарил жестоко. Та за да не разводняваме темата може да си пуснеш една отделна тема (да речем подраздел тойота) какво точно ти се е случило и съответно какво трябва да сменяш и от какво имаш нужда, намират се добри хора тук и ще помогнат с каквото могат

                                Колкото до авто-мошенниците, ами много са; то само като гледаш на всеки ъгъл и автокъща няма как да е
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X