Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е максималния размер гуми за Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв е максималния размер гуми за Фероза

    Колеги, решил съм да сложа Малатеста-Кобра NT на новата си джипка Дайхатсу Фероза, но чета във форума, че може да се слагат няколко размера гуми- 225-70-15, 225-75-15, 235-75-15, 255-60-15, 255-65-15, ( може да има и други, но да не съм прочел във форума все още) и оригиналния размер 196-80-15. При толкова възможности, просто съм объркан! Кажете ми какъв размер да сложа, че да увелича максимално клиренса и да няма проблеми за движението(въртенето) на колелото. Това искам да го постигна без да правя никакви изменения в конструкцията. При по-тежки гуми, няма ли да се натовари ходовата част? Извинявайте, ама това не го разбирам много! Благодаря !

  • #2
    До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

    Щом ще са регенерати(по-тежки са и обикновено и малко по-големи от обявения размер) и то за кал не бих рискувал с повече от 235-75-15. Иначе и по-големи се събират, ако всичко по-окачването ти е наред. Ако е "клекнала" вече не се знае, трябва или да се оправя или да се мери...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

      235/75/15 се събират, каквото и да ти е окачването. Аз съм с 225/75/15. Няма и помен от опиране. Място има достатъчно.

      Аз сън с 5.5инча 15 цола джанти, с офсет 24, тоест сравнени с оригиналните прибират гумите навътре с 5мм.

      Смятам че и с оригиналните джанти няма да има проблем до 235/75/15.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

        Някой се беше похвалил, че е сложил 31 инча гуми и беше много доволен. Това на какъв размер отговаря? Не съм много сигурен, но това не е ли голям размер ? Това впрочем, не ли странно означение? Кой марки гуми са означени в инчове? Благодаря Ви!

        Коментар


        • #5
          До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

          31-ци асфалтови и/или зимни може и да влязат, макар че на мен ми е малко съмнително.

          Кални 31-ци регенерат без рязане на ламарини няма да влязат със сигурност. Реалния размер вероятно ще отиде към 32-ки. А и ще са и прекалено тежки според мен.

          Стандартния размер за 31-ци е 31/10.5/15. Отговарят на 265/75/15 ако не се лъжа. Не ми се смята в момента.

          В инчове са тия, дето са в инчове. Не зависи от марката и модела доколкото знам.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

            Имайте предвид и още нещо. Не гледайте статично гумата колко ще "запълни" от калника. Джипа не е табуретка и трябва да има 'място' нагоре за ход на колелото. Аз не мисля, че е разумно да се кара с 31" на Фероза, без промени по окачване, рязане на калници и т.н.

            Другия ми довод против е - мотора ще ги влачи ли тези 31"?

            Коментар


            • #7
              До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

              Мотора ще ги влачи.... на първа бавна.

              И аз това казвам - 225/75 и 235/75 не опират при никакво положение на на окачването и волана. Никъде. Обаче ми се струва че това е предела без рязане. Режестта донякъде може да се компенсира от алуминиеви джанти. Аз съм така. Ама пак е малко като тролей, но се търпи. Всъщност налягането, с което се карат по мои наблюдения оказва също много голямо влияние върху това как се търкалят.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

                Спарки, на колко атм. ги караш твоите. Чудя се ако смъкна на 1.6 дали ще им изпопадат грайферите, както бях чел някъде
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

                  Обикновено ги карам на 2 атм. При по-тежки разкодки на 1.5атм. Разликата не е голяма, но при тежки условия се чувства.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

                    Ферозата на практика няма почти никакъв ход на окачването , така че могат да се слагат гуми почти до запълване на калниците. Колегата dhx беше сложил 31ци Гудрич МТ, леко поизносени. Само махнал част от предната броня. За кал са, но все пак не са регенерат. При това казва, че окачването му е в перфектно форма.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

                      Отпред няма заради стабилизиращата щанга. Отзад обаче има достатъчно, за да опре, ако гумата е прекалено голяма.

                      Мисля някаква джаджа за отключване на стаб.щанга когато трябва, ама се събраха толкова неща за вършене че все не остава време.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        . Тежестта донякъде може да се компенсира от алуминиеви джанти.
                        Спарки, защо мислиш, че алуминиевите джанти са по-леки от стоманените?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Спарки, защо мислиш, че алуминиевите джанти са по-леки от стоманените?
                          Не мисля, мерил съм ги. Поне мойте.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Спарки, защо мислиш, че алуминиевите джанти са по-леки от стоманените?
                            И без да ги мериш, го пише в менделеевата таблица

                            Иначе относно опирането отзад. Като смених листовете на ресьорите с нови, без каквото и да е допълнително вдигане, то така се вирна задницата, че ограничението за гуми отзад ще дойде от широчината на калника(не е никак голяма, а рязането го оставяме на страна), а не от хода нагоре. Пък и ограничението при такава малка джипка идва основно отпред, защото там трябва и да завиват . Естествено чак такава екстремия(повече от 235/75/15) без належаща нужда(или за екперимента) не бих препоръчал да се прави, особено с тежки регенерати. Все пак не е само въпроса в мястото в калниците.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какъв е максималния размер гуми за Фероза

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Не мисля, мерил съм ги. Поне мойте.
                              и каква е разликата?
                              Много ми е интересно, защото и аз съм правил тоя експеримент, но със стоманена джанта за Мерцедеса ми - зимните гуми са на стоманени, и с алуминиева AMG - те са за летните.
                              AMG-тата, дори без балансиращи тежести- още от кашона, се оказаха по-тежки от стоманените

                              на джипа не съм ги сравнявал, защото имам само алуминиеви ( айде така да кажем, защото не са точно алуминиеви тези, които наричаме така )

                              И без да ги мериш, го пише в менделеевата таблица
                              след това само мога да задам въпроса - кое е по-тежко -1 кило памук или едно кило джулязо....

                              не така...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X