Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАКВО НИ ЛИПСВА ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КАКВО НИ ЛИПСВА ?

    Какво ни липсва !? - за да живеем така , както би ни се искало...
    Нека всеки да се замисли , какво му липсва ...и като качества на характера, и като самооценка и оценка на факторите от които зависи живота ни.
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

  • #2
    До: КАКВО НИ ЛИПСВА ?

    Всичко ни липсва!
    Но най-много от всичко - Любов - да правим с любов всичко, което захванем, да я предадем на децата си, да се събуждаме с нея в сърцата си, вечер да я раздадем без остатък на семейството и близките си, а през деня на всички останали... И умението да прощаваме, истински, също ни липсва... Ние сме едни тъжни и нещастни хора, озлобени, обезверени, задръстени с хиляди предубеждения, грешащи и искащи да ни се прощава, а в същото време - непрощаващи...
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #3
      До: КАКВО НИ ЛИПСВА ?

      Първоначално публикуван от Фани
      Всичко ни липсва!
      Но най-много от всичко - Любов - да правим с любов всичко, което захванем, да я предадем на децата си, да се събуждаме с нея в сърцата си, вечер да я раздадем без остатък на семейството и близките си, а през деня на всички останали... И умението да прощаваме, истински, също ни липсва... Ние сме едни тъжни и нещастни хора, озлобени, обезверени, задръстени с хиляди предубеждения, грешащи и искащи да ни се прощава, а в същото време - непрощаващи...

      Фани, почти всичко е вярно НО кое ни направи такива....аз немога да отговоря...
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #4
        До: КАКВО НИ ЛИПСВА ?

        Метафорично казано:Прасето сочат много експерименти,че е изключително умно и чистоплътно животинче-когато обаче не го сложиш да расте в кочина и да стане свиня.
        Дано децата ни не споделят подобни казуси на зряла възраст.Тук всеки който порасне по-високо от магданоз на три дена почва да бъде плют,разискван,топен и прочее разновидности на насадената народопсихология.Нали трябваше да сме еднакво бедни,а не различно богати-това търтеите и тяхната челяд как да го преглътнат сега?!И да не ругаят и учат на ругатни наследниците си?!Толкова сме гнили отвътре,че мисля поне две поколения още трябва да си отидат да се отмие геномръсотията.За съжаление природната аритметика излиза-40 и нещо назад,40 и нещо за възстановяване на нормалните разсъждения.
        Ми мързеливците за една жипка на кофа години и читава къща те гледат някак си,а зад гърба ти им иде да те удавят в капка вода.Ама когато някой е блъскал като вол,загубил ориентация за ден и нощ,ял-недоял и оставил жена си и детето си тук,тюфлека е тръбял че от държавното по-хубаво няма и си е сърбал шльокавицата доволен,че тати го е уредил на читаво място.Майната им на глупаците-той е с "възел" и мазолите са вредни за "началника"/пък той кух,не е истина/.Това мислене докато не се изкорени все ще ни е зле тук.
        Тия работи ми минаха през гърба,затова се разписах повечко.

        Коментар


        • #5
          До: КАКВО НИ ЛИПСВА ?

          Трябва да се приспособяваме щото тюфлеците са 90 процента от нашият народ
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: КАКВО НИ ЛИПСВА ?

            Какво ни липсва? Липсва ни това което нямаме или не можем да си го позволим. Има хора мноого бедни борещи се за физическо оцеляване, но ако ги питаш са щастливи. Има и хора, които имат всичко и пак нещо им липсва. Докато не се научим да оценяваме това което имаме, винаги ще има липси и неудовлетворение. Обикалял съм по третия свят и съм видял какво са липси. Така, че свиркай си и си живей живота. Не търсете липси.

            За всичко писано по-горе, и сте прави, и не сте. Социалистическото възпитание сигурно играе роля, но не е само от това. Има хора, които наистина могат и искат да работят, ама като два пъти попаднат на пишман работодатели, които се държат неадекватно и по казарменски с тях и то им писва. Всеки не може да бъде работодател и началник, трябва и работници да има. Така, че мисля, че е несериозно да се говори, че хората не са предприемчиви и са мързеливи.

            Коментар


            • #7
              До: КАКВО НИ ЛИПСВА ?

              Първоначално публикуван от tangra
              Какво ни липсва? Липсва ни това което нямаме или не можем да си го позволим. Има хора мноого бедни борещи се за физическо оцеляване, но ако ги питаш са щастливи. Има и хора, които имат всичко и пак нещо им липсва. Докато не се научим да оценяваме това което имаме, винаги ще има липси и неудовлетворение. Обикалял съм по третия свят и съм видял какво са липси. Така, че свиркай си и си живей живота. Не търсете липси.

              За всичко писано по-горе, и сте прави, и не сте. Социалистическото възпитание сигурно играе роля, но не е само от това. Има хора, които наистина могат и искат да работят, ама като два пъти попаднат на пишман работодатели, които се държат неадекватно и по казарменски с тях и то им писва. Всеки не може да бъде работодател и началник, трябва и работници да има. Така, че мисля, че е несериозно да се говори, че хората не са предприемчиви и са мързеливи.
              Ти нали не смяташ че в Европата ни любеха и почитаха,еле като ни видеха кармазяния паспорт/ние и руснаците по цвят на документа/.
              Писването е ясно-когато си решил да създаваш нещо няма нужда да обричаш себе си на унижение,нито създаденото от теб на глад.
              Никой не е успял от вуле,който търси намира-който пъшка умира.Не съм го измислил аз,просто се съобразявам с тази сентенция.
              Няма нищо лошо и срамно да си работник-даже е по-лесно в цялостен план.Лоша работа няма,има лошо платена работа-като са ми писнали с простотиите си двама не се е свършил света,но писването/визирай нямането/ детето ми го повръщаше през '97г./вярвай,голям фитнес беше/.
              За мое огромно съжаление имам пример от първа ръка-мързеливи сме,смятаме че света ни е длъжен и повечето от живеещите тук или се напиват на евтиния или псуват "капитализъма",дето им счупи рахата и обещаното светло бъдеще.
              Стипендиант на "Дунарит"/оръжеен завод/,завърши с отличие в Ленинград,ожени се,дете както му е реда-стоя като асистент за 300 рубли заплата/месото беше 70/кг/,после в България до 35г. не пипна нищо/завода баталясваше/,щото бил учил за началник и го хранеха родителите му,него и "семейството".
              Тъпо,нали-за мен дваж защото това е брат ми,родния-4 години старши.
              Пълен отличник от-до,комсомол,БКП,всичко което ни пълнеха главите го правеше от раз-е?
              В последствие след 20 години рускинята се възира в родината,щерка му зачезна към София с едно младо офицерче а той кара на татко ладата-и работи "началник" в Дунарит.Скъп данък за изпран мозък,не мислиш ли? Наблюденията ми са,че подобни съдби са правило,а не изключения.
              Аз си бях изцепка от малък-едвам изкретах музикалното-отличник с намалено поведение за уронване на комсомолския престиж.Сега ако ме питаш какво съм работил ще се озоря да кажа всичко/градските кенефи не съм лъскал,плащаха малко/.Допреди 6-7години обаче определено не беше началник или собственик.Хляба винаги ми е бил сладък-нито съм крал,нито съм се мазнел някому.Отгледахме с жена ми дете,намираме време за почивка и софри с приятели и не чакам аванса в тая абсурдна държава.
              "Ако искаш да направиш нещо търсиш начин,ако не-причини"-това прочетох във Военното окръжие в Русе като ме прибраха за 2 години.
              Това е моя гледна точка разбира се,всеки има право на възгледи и убеждения.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: КАКВО НИ ЛИПСВА ?

                Какво ли ни липсва 11 години по-късно?

                Коментар


                • #9
                  От: КАКВО НИ ЛИПСВА ?

                  Същото плюс хьса и нагласата на младите
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X