Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Захранване PDA & GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Захранване PDA & GPS

    Здравейте. Проблема е следния: Ползвам PDA Asus a620 с GPS Holux 210.
    ГПС приемника (понеже е с кабел) не може да работи ако ПДА не е включен в мрежа от 12 или 220 волта(т.е на зарядка). Искам да мога да ползвам ГПС-а когато съм навън (пеш, нива и т.н). Дали няма някакви зарядки с акумулатор или нещо подобно за да мога да захраня ГПС-а?

  • #2
    До: Захранване PDA & GPS

    Първоначално публикуван от arizonarat Преглед на мнение
    Здравейте. Проблема е следния: Ползвам PDA Asus a620 с GPS Holux 210.
    ГПС приемника (понеже е с кабел) не може да работи ако ПДА не е включен в мрежа от 12 или 220 волта(т.е на зарядка). Искам да мога да ползвам ГПС-а когато съм навън (пеш, нива и т.н). Дали няма някакви зарядки с акумулатор или нещо подобно за да мога да захраня ГПС-а?
    Предполагам, че просто трябва да си намериш правилната комбинация от кабели, за да работи всичко без допълнителни източници на ток. Иначе, за нула време можеш да си вземеш акумулаторче 12 волта/1 амперчас и да го ползваш за тази цел. Но е още един досаден предмет.

    Коментар


    • #3
      До: Захранване PDA & GPS

      А дали е възможно да е от настройките на Уиндоуса ми? Понеже Уиндоса ми е на немски... и трудно се оправям с него.

      Коментар


      • #4
        До: Захранване PDA & GPS

        Имам един въпрос, ако позволите... Отскоро имам PPS с GPS - Eten Glofish X650 със Surf III и Windows Mobile 6, какви програми и карти да си сложа за GPS навигиране? Какво ще ми препоръчате?
        Благодаря предварително!

        Коментар


        • #5
          До: Захранване PDA & GPS

          Първоначално публикуван от arizonarat Преглед на мнение
          Здравейте. Проблема е следния: Ползвам PDA Asus a620 с GPS Holux 210.
          ГПС приемника (понеже е с кабел) не може да работи ако ПДА не е включен в мрежа от 12 или 220 волта(т.е на зарядка). Искам да мога да ползвам ГПС-а когато съм навън (пеш, нива и т.н). Дали няма някакви зарядки с акумулатор или нещо подобно за да мога да захраня ГПС-а?
          Ето как реших аз този проблем.Купих две пластмасови гнезда ( по 0.9 лв.) за по 4 батерии АА .Тъй като моя РРС работи на 5В монтирах на пакета с батериите стабилизатор МАА7805 за 3 лв.Така полученото стабилно напрежение 5 В се включва към куплунга на РРС-то.Ако се използват алкални батерии РРС-то може да бъде заредено 2 пъти с един комплект батерии,всяко зареждане осигурява около 4 часа работа на ГПС-са.Така се решава въпроса когато ГПС-а се използва при пеши походи.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Захранване PDA & GPS

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Имам един въпрос, ако позволите... Отскоро имам PPS с GPS - Eten Glofish X650 със Surf III и Windows Mobile 6, какви програми и карти да си сложа за GPS навигиране? Какво ще ми препоръчате?
            Благодаря предварително!
            Ами аз лично използвам iGO 6. Подкарва се лесно, има Бг звук и меню. А картата на БГ ми се струва една от най-подробните за момента.

            Коментар


            • #7
              До: Захранване PDA & GPS

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              Имам един въпрос, ако позволите... Отскоро имам PPS с GPS - Eten Glofish X650 със Surf III и Windows Mobile 6, какви програми и карти да си сложа за GPS навигиране? Какво ще ми препоръчате?
              Благодаря предварително!
              В папката ми на ФТП-то има ТомТом 5.21- ОТКЛЮЧЕН е,също там можеш да изтеглиш цяла Европа.Не знам дали ще върви на Уиндоус Мобайл 6
              .Опитай и пиши,и на мен ми е интересно -мисля да си взема по съвременен РРС с УМ 6 (като твоя напр.)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X