Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5
Резултати 81 до 94 от 94

Тема: Съдържание на аптечката

Публикации
    7,259
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Съдържание на аптечката

При мен ей така се получи. Още веднъж благодаря, колега.
    Прикачени картинки Прикачени картинки      

Публикации
    7,259
    Точки (при гласуване)
    0

Забравих, общото тегло е 142 г.

Място
    София
    Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    7

Бре, много атропин в тази аптечка Между другото, особено когато се налага да се помага на себе си, метилпреднизолонът е добре да бъде във формите, съдържащи едновременно и сухото вещество и разтворителя, така се пестят ценни секунди и излишни движения при приложението му. Друга хитрина е да се ползват от малките, пластмасови ампули с физиологичен серум, които да са в изобилие навсякъде в пакета. Най-добрият начин е естествено всички инжекционни медикаменти да са в меките военни/ не говоря за номенклатурата в БА/ ампули, позволяващи при нужда да бъдат изтеглени без да се чупи ампулата. Те и за съхранение са почти вечни, ако не мине камион върху тях ама.... в БГ трудно се намират

Място
    По света...
    Публикации
    4,977
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    21

Добре звучи, като тегло.

Моята идея с кутийките е, че са много, че са евтини и лесни за отваряне и затваряне и най-важното според мен са херметични със силика гел и с положителна плаваемост, което е важно ако недай си боже се наложи да си търсиш багажа в наводнен автомобил ...

Сибирски, ако не е тайна за какво ти трябват толкова много ампули атропин?

Цитат Мнение на Sibirski Преглед на публикациите
    Забравих, общото тегло е 142 г.
    Бъдете живи и здрави

Публикации
    7,259
    Точки (при гласуване)
    0

Да имам. Антидот е, би трябвало да знаеш. Една опаковка само, 10 ампули. Не се надявам на никой да ми помага.

Публикации
    7,259
    Точки (при гласуване)
    0

" Атропин является эффективным антидотом при отравлениях холиномиметическими и антихолинэстеразными веществами, в том числе ФОС... При отсутствии более современных средств, например афина или апрофена (тарена), атропин может быть использован в порядке первой помощи как антидот от действия ФОС (фосфорорганических соединений) (зарин, зоман, VX, хлорофос, карбофос и т.д.), с обязательным приёмом в ближайшие часы реактиваторов холинэстеразы, таких, как изонитрозин или 2-ПАМ." (С) Уикипедия)

Място
    По света...
    Публикации
    4,977
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    21

Спосибо, уже понял...

Пишеше някъде, че и срещу пестициди и видове гъби също бил като антидот...

Ето линкче - http://calor.hit.bg/lib/int_med/Toxico.pdf

Едно време като се напиех зверски в къщи си биех атропин сулфат в корема подкожно да ми спре гаденето и позивите за повръщане ))

Цитат Мнение на Sibirski Преглед на публикациите
    " Атропин является эффективным антидотом при отравлениях холиномиметическими и антихолинэстеразными веществами, в том числе ФОС... При отсутствии более современных средств, например афина или апрофена (тарена), атропин может быть использован в порядке первой помощи как антидот от действия ФОС (фосфорорганических соединений) (зарин, зоман, VX, хлорофос, карбофос и т.д.), с обязательным приёмом в ближайшие часы реактиваторов холинэстеразы, таких, как изонитрозин или 2-ПАМ." (С) Уикипедия)
    Бъдете живи и здрави

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,771
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Спосибо

Не че нещо, ама доста често срещана при чужденци и съответно доста типична грешка.... СПАСИ тебя БОг....... СпАсибо.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

zzlatev е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    9,366
    Точки (при гласуване)
    39

В момента работя за голяма българска компания, производител на различни специализирани пластири, марли и бинтове. Слагам тук няколко линка към официалния сайт, с изричната уговорка, че това не е търговски сайт, там не може да поръчате или видите цени, така че не се нарушават правилата на Форума. Продуктите трябва да се търсят в аптеките, продават се и в Кауфланд и Карфур( там са най-евтини). За Юра и Золтан, има и руски на сайта.
    Пластири - http://www.medica.bg/?p=product&tid=8 ( обръщам внимание на Хемопласт -уникален продукт за малки рани и кръвоспиране) и марлени компреси, готови за употреба - http://www.medica.bg/?p=product&tid=11 И още нещо, уникално като цена( 5-6 лева) и комплектовка за пазара, готови малки аптечки - http://www.medica.bg/?p=product&tid=20 И последно, автоаптечки, съобразени със всички сатнадарти в ЕС и с качествени неща вътре - http://www.medica.bg/?p=product&tid=15
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

zzlatev е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    9,366
    Точки (при гласуване)
    39

За, тези, които се интересуват, нека пишат на ЛС, ще дам контакти и откъде може да се пазарува по цени на едро.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

Място
    Търговище, София и навсякъде
    Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    7

В прикачения файл съм качил работна версия на аптечка за джипа и походен еднодневен вариант(за 1-2 души). За сега е само на файл, след още малко работа по него мисля да го комплектовам.
    Избягвал съм спринцофки и игли защото нямам подходящо обучение за това как се използват и поради факта че веднъж инжектирани връщане назад няма. Основната версия съдържа доста неща, някои от тях са в групата "задължителни", други са ми помагали някога и съм останал доволен от тях. За по-лесно поддържане има графа годност. За по-лесна употреба съм добавил кратко описание и обичайна дозировка за 80кг мъж. Някои неща изискват специални рецепти или набавяне по друг начин, там може да излезнат спънки(приемам помощ в тази насока). Като коментари съм добавил някои аналози. Наясно съм че някои от медикаментите частично се дублират в списъка.
    АИ варианта не мисля да го купувам, списъка да е готов в случай че някога потрябва, да не се налага тогава да го мислиш.

Нужно ли е да добавя нещо критично, което съм пропуснал?
    Прикачени файлове Прикачени файлове

Публикации
    861
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

Атропин в аптеките свободно продава ли се?

Място
    По света...
    Публикации
    4,977
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на andreiS40 Преглед на публикациите
    Атропин в аптеките свободно продава ли се?
    Да
    Бъдете живи и здрави

Публикации
    861
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Да
    БЛАГОДАРЯ!