Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тунинг" на задната гума ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Тунинг" на задната гума ???

    Върти ми се следната идея за извращение със задната гума. Чакам я само да се поизноси още малко и вместо да я хвърля, мисля да купя една шепа къси болтове и гайки от Практикер. ще гледам за болтове от тип "коларски"- демек , главата им да е с максимално голяма площ и заоблена за да не нарани вътрешната гума ! За монтажа мисля, че се досещате

    Очаквам доводи "За" и "Против" /макар да подозирам, че от първите няма да има/. Някой карал ли е с подобни "грайфери" за да сподели впечатленията си?
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: "Тунинг" на задната гума ???

    Вземи си и шайби от по широките, но не давай да карат зад теб като я тестваш.

    Коментар


    • #3
      До: "Тунинг" на задната гума ???

      Има даже снимки и такава тема из форума...ставаше въпрос за каране зимата на сняг, потърси и ще я намериш.
      А в темата за съкровището на ЕДИ през декември има снимки на подобно нещо на мотора на Калин Кулев.

      Коментар


      • #4
        До: "Тунинг" на задната гума ???

        Интересува ми живо също, с такова чудо ще мога ли да се придвижа по асвалта до гората, тъй като нямам ремарке за мотора ?
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          До: "Тунинг" на задната гума ???

          Виждал ли си из София как кон с метални подкови се опитва да потегли на асвалт теглейки натоварена циганска каруца със скрап....
          Ето така ще си и ти...тракшън = 0.
          Ще се пребиеш бе човек, що не си гледаш рахатлъка...

          Коментар


          • #6
            До: "Тунинг" на задната гума ???

            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
            с такова чудо ще мога ли да се придвижа по асвалта до гората?
            всичко е условно колега!
            На теория можеш. На практика не се знае. Чинела ти даде пример с подкованите коне - вървят си, но чак пат видя някой кон да се разчекне на асвалта, като не си прецени пауъра или му откаже АБСа.

            Зависи какво разтояние искаш да изминеш и колко си сдържан и уравновесен в шофирането, т.е. ще успееш ли да да подържаш контрола на мотора на асвалт с шиповете. Голяма пързалка си е да знаеш. Но единственият риск е при инцидентно спиране - просто трябва да предвиждаш рисковите ситуации в много по-голяма степен и сигурност.
            Иначе, ако става дума може и от София до морето да стигнеш.

            Коментар


            • #7
              До: "Тунинг" на задната гума ???

              Аз си мисля, че за времето, което ще изгубиш в безмислени експерименти, които със сигурност крият рискове все ще изкараш 60-70 лева за да си купиш нова гума...
              Иначе на север карат гуми със шпайкове , които се изработват по специална технология и струват 3 пъти по0скъпо от нормалните.
              Живей за всеки дъх!

              Коментар


              • #8
                До: "Тунинг" на задната гума ???

                Е то идеята за такава гума е да се кара на лед и сняг. Там е кефа.
                А ако си решил да направиш "регенерат" за кал - не си струва, ама хич, а и ефекта няма да е като с "кална" гума. За кал само нова, мъд терен, на 0,7 бара и много сила да удържаш мотора - тогава кефа ти е гарантиран!

                Коментар


                • #9
                  До: "Тунинг" на задната гума ???

                  мисля че има смисъл да се направи, но само ако се кара на твърди почви.Също така болтовете трябва да са доста дълги.В хилклаимбинга някои карат с такива колела.Обаче да караш на асвалт с подобна гума-невъзможно.Иначе за лед-по къси болчета слагат, но предполагам няма да търсиш некои ледник.

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Тунинг" на задната гума ???

                    Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                    Иначе за лед-по къси болчета слагат, но предполагам няма да търсиш некои ледник.
                    Какво да търси - язовири колкото искаш, през януари са кокал...Само да ти стиска

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Тунинг" на задната гума ???

                      Абе, аз че ще си купя друга гума, ще си купя. Просто ми е любопитно как се кара с метални бутони Благодаря ви за мненията
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Тунинг" на задната гума ???

                        Предполагам, че така както си решил да ги хванеш ще скъсат и външната и вътрешната гума, но щом си решил пробвай и сподели
                        Живей за всеки дъх!

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Тунинг" на задната гума ???

                          Тва съм го мислил за старите гуми на Паджерото, ама сам с е разубедих - като пробиеш гумата през телчетата я изкара 200-300 метра, я - не. При вашите гуми незнам дали няма да издуят...
                          Ама ако стане... ще стане брутално...
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Тунинг" на задната гума ???

                            Владко ако ти е мерак по скоро да пробваш мога да ти дам гумата която сега свалих, че и на мене ми е интересно какво ще стане !
                            [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                            Коментар


                            • #15
                              До: "Тунинг" на задната гума ???

                              Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                              Тва съм го мислил за старите гуми на Паджерото, ама сам с е разубедих - като пробиеш гумата през телчетата я изкара 200-300 метра, я - не. При вашите гуми незнам дали няма да издуят...
                              Ама ако стане... ще стане брутално...

                              Кара, кара, много повече от 200-300 метра издържат
                              И да, брутално е, ама много!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X