Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PNA с Windows CE 4.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • PNA с Windows CE 4.2

    Здравейте,

    Купих си от Финландия едно PNA устройство, което има вграден софтуер за навигация smart2go. Понеже не мога да намеря карти за този софтуер бих искал да инсталирам Гармин ,iGo или друг софтуер за навигация който има карти за БГ. Устройството е с Windows CE .NET 4.2 Core.
    Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен

  • #2
    До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

    Garmin няма да може да му сложиш. Шанса ти е само с iGO. Не знам какво е устройтвото точно но за да му смениш софтуера трябва да имаш начин да видиш файловата му система. Най често има фаил autorun който стартира шела. Намери го къде е. Копираш ИГО на мемори картата и оправяш пътя в този autorun фаил да стартва ИГО. Общо взето това е начина за смяна при този вид устройства, като пак казвам не знам какво точно е твоето. Готови ИГО за PNA търси при братята (4пда.ру)

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

      След като си отключиш устройството (т.е. видиш Windows десктопа), за което се надявам в линка от предния пост да намериш софтуер, според мен имаш два пътя:
      1) Мъчиш се да излъжеш оригиналния софтуер да работи с навигационната програма, с която ти искаш. В моя случай (Acer P610, Windows CE 5.0) в програмата е твърдо заложено да търси нав. в \MyFlashDisk\Navigation\Navigation.exe. Чрез MobileRegistryEditor успях да му кажа да mount-ва SD картата като \MyFlashDisk вместо \SDMMC и по този начин работеше, с изключение на това, че след изход от iGo не работи менюто (не приема Touch команди).

      2) Да си направиш собствено меню, което да стартира съответните програми, които искаш. За целта си изтегляш SystemInformation и след това или се бориш да си направиш дизайн (не е сложно, ама е трудоемко да си направиш снимките за фон, за бутони и т.н.), или си намираш готов, или ако си на 480x272 мога да ти дам направо моя. Посочената програма създава екранни менюта на базата на ini файлове и картинки. Просто и ефикасно е и съм много доволен от нея.

      Ако имаш нужда от някой от посочените софтуери и/или въпроси не се колебай да ми пишеш и на ЛС.

      Поздрави и успех

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

        Ъпдейт,

        3) Последното, което направих е да елиминирам PC-то от процедурата по отключване. На SD картата съм си сложил набор от програми и скрипт за отключване.
        Копирах cecmd.exe (TotalCommanderCE) под име \MyFlashDisk\Navigation\Navigation.exe.
        Сега след HardReset кликвам на бутона за навигация, отваря ми се TotalCommander-а, намирам си скрипта за отключване върху SD картата и го стартирам. Последния копира новия registry.dat, ъпдейтва регистъра, копира ми линкове към програмите на SD-то върху десктопа и в Start менюто и рестартира устройството. След рестарта имам Windows десктоп, и иконки за програмите и новото меню.
        Става за минута и най-важното е, че мога да го правя насред полето, без да ми трябва компютър.

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

          Първоначално публикуван от mishobehar Преглед на мнение
          Здравейте,

          Купих си от Финландия едно PNA устройство, което има вграден софтуер за навигация smart2go. Понеже не мога да намеря карти за този софтуер бих искал да инсталирам Гармин ,iGo или друг софтуер за навигация който има карти за БГ. Устройството е с Windows CE .NET 4.2 Core.
          Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен
          виж
          http://bofhstyle.bo.funpic.de/wiki/d...cking_tutorial и да не знаеш немски има картинки лесно става

          Коментар


          • #6
            До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

            Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
            Ъпдейт,

            3) Последното, което направих е да елиминирам PC-то от процедурата по отключване. На SD картата съм си сложил набор от програми и скрипт за отключване.
            Копирах cecmd.exe (TotalCommanderCE) под име \MyFlashDisk\Navigation\Navigation.exe.
            Сега след HardReset кликвам на бутона за навигация, отваря ми се TotalCommander-а, намирам си скрипта за отключване върху SD картата и го стартирам. Последния копира новия registry.dat, ъпдейтва регистъра, копира ми линкове към програмите на SD-то върху десктопа и в Start менюто и рестартира устройството. След рестарта имам Windows десктоп, и иконки за програмите и новото меню.
            Става за минута и най-важното е, че мога да го правя насред полето, без да ми трябва компютър.
            Поздрави
            Здравей колега,
            Мога ли и аз да се обърна за помощ, по сходен проблем? Възможно ли е това да се направи и към Magellan RoadMate 700. Има CFC128MB и свободни около 12GB на диска. Може да продължим в Skype: Stoian-100qn

            Коментар


            • #7
              До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

              Магелана не е с операциона система на основата на WinCE , така че няма начин.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                Магелана не е с операциона система на основата на WinCE , така че няма начин.
                Не знам, може и да няма. Но тук:http://gps-club.ru/forum/index.php?s...indpost&p=2131
                Един руснак твърди обратното. В Уиндоус се вижда един външен HD 20GB. Ако се изтрие и се качи W SE net 4.2, какво му пречи да стане.
                Всъщност, търсенето на решение намери дори начин за ръчно правене на магелановски карти: http://www.msh-tools.com/magellanmaps.html. За съжаление, не знам дали ще е по силите ми, нова материя е за мен. Предпочитам да занеса брашното на хлебаря...

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

                  Виж тук намерих за Magelan Roadmate 800 :
                  http://www.gpspassion.com/forumsen/t...TOPIC_ID=45432
                  http://www.gpspassion.com/fr/news.asp?id=592

                  Обаче за "700" има само статии за ъпдейт на оригиналния софтуер.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

                    Привет,

                    нямам идея дали бих могъл да ти помогна да си го отключиш. Ако намериш някъде процедура как става (в дадения от теб линк пише нещо за комбинация от бутони на устройството) ще се опитам да я автоматизирам.

                    Ако с нещо друго мога да съм полезен - пиши с какво и ще направя всичко възможно.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

                      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                      Ъпдейт,

                      3) Последното, което направих е да елиминирам PC-то от процедурата по отключване. На SD картата съм си сложил набор от програми и скрипт за отключване.
                      Копирах cecmd.exe (TotalCommanderCE) под име \MyFlashDisk\Navigation\Navigation.exe.
                      Сега след HardReset кликвам на бутона за навигация, отваря ми се TotalCommander-а, намирам си скрипта за отключване върху SD картата и го стартирам. Последния копира новия registry.dat, ъпдейтва регистъра, копира ми линкове към програмите на SD-то върху десктопа и в Start менюто и рестартира устройството. След рестарта имам Windows десктоп, и иконки за програмите и новото меню.
                      Става за минута и най-важното е, че мога да го правя насред полето, без да ми трябва компютър.

                      Поздрави
                      А няма ли да стане директно с бутона за навигацията да стартираш скрипта , без да използваш командера? На мястото на Total Comander слагаш MortScript.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        Виж тук намерих за Magelan Roadmate 800 :
                        http://www.gpspassion.com/forumsen/t...TOPIC_ID=45432
                        http://www.gpspassion.com/fr/news.asp?id=592

                        Обаче за "700" има само статии за ъпдейт на оригиналния софтуер.
                        Благодаря за линковете. На пръв поглед намерих само това:Setup Miscellaneous System Flags allows you to activate/deactivate certain software features -- don't change anything on this screen unless you really know what you're doing, and can live with the consequences!.
                        Преведох си го горе-долу като ,, Храни кучето и не пипай приборите". Мога да опитам да отворя и каквото видя да го напиша тук за указания.
                        Проблем всъщност има, защото от сайта на Магелан ми пратиха 3-4 различни кода за отключване подред, но нито един не стана. Чакам ги да видя какво ще измъдрят. Основното обаче си остава как да кача карта за България. Търси се начин за качване на iGo, било на диска, било на флаша. Или какъвто и да било друг начин. Вече намерих Win CE 5.0. но не бързам да го инсталирам, че не се знае какво ще се получи.

                        П.С. Не можах да оправя шрифта, не знам защо се получи такъв.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

                          Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                          Привет,

                          нямам идея дали бих могъл да ти помогна да си го отключиш. Ако намериш някъде процедура как става (в дадения от теб линк пише нещо за комбинация от бутони на устройството) ще се опитам да я автоматизирам.

                          Ако с нещо друго мога да съм полезен - пиши с какво и ще направя всичко възможно.

                          Поздрави
                          Привет,
                          Благодаря за вниманието. С комбинацията се влиза само в скритото меню. В отговора до Milstan написах какъв е коментара към възможността за отключване оттам. По полезна би била помощ относно възможността за качване на БГ.карта по какъвто и да е начин

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            А няма ли да стане директно с бутона за навигацията да стартираш скрипта , без да използваш командера? На мястото на Total Comander слагаш MortScript.
                            Идея си нямам, но би следвало да стане

                            Как беше там за блзоста до гората и проблемите с виждането на дърветата

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ за PNA с Windows CE 4.2

                              100gn , ти имаш ли някаква връзка с уреда и PC? Виждаш ли директориите в уреда или на SD kartata , ако има такава. Ако наистина е с WinCE трябв да се свърже през Active Sync (ако не са измислили като MIO-то собствена програмка за връзка). Като намериш къде лежи оригиналната програма може да се замени с IGO. (това е най-лесния начин).

                              П.П. А твоето скрито меню какво предствлява?
                              П.П.П. Имаш ли в уреда папки с имена: SYS\,USR\,MAP\,APP\,GPSPARA\
                              Ако да , виж в папка APP дали има файл: navigator.exe
                              Последно редактирано от milstan; 30-06-08, 12:25.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X