Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимна течност за чистачки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зимна течност за чистачки.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Глицерин е твоя човек. .......
    Изплюй камъчето де, какво се смесва ? Че имам един литър глицерин, но ми се струва , че само той няма да мие.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #32
      От: Зимна течност за чистачки.

      Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
      В Горубляне зад пощата има една фирма ''Сарахим''която прави бъркоч за чистачките и го дават за -35 градуса. 5 литра - 5 лева . Поне от четири години пазарувам от тях, имат и антифриз. Течността я разреждам с вода 1:1 , само в най големите студове я сипвам неразредена.
      http://sarachim.com/
      И аз давам глас за тяхната течност за чистачки. Перфектно чисти и което е най-важно, мирише доста добре.

      Веднъж се прецаках спешно да купувам течност от ОМВ и направо ми отрови живота в една гадна суграшица, дето замръзваше за секунди на предното стъкло и трбяваше да пръскам кажи речи нон-стоп.

      Иначе по въпроса за чистачките, май съм шампион (но не марката ). На моята сега ще и е четвърта зима и чисти идеално...
      124 -> 164
      T4

      Коментар


      • #33
        От: Зимна течност за чистачки.

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Изплюй камъчето де, какво се смесва ? Че имам един литър глицерин, но ми се струва , че само той няма да мие.
        Мие преди всичко водата. Така или иначе. Ако не мие достатъчно, добавяш веро.

        Глицеринът има две роли - едната да пречи на замръзването, а другата (за разлика от спирта) да не се изпарява преди водата от току-що измитото стъкло и да остави водата да прави ледени картинки.

        Коментар


        • #34
          От: Зимна течност за чистачки.

          Ясно , разбрах . При 50% разтвор го дават да замръзва на -23градуса, което е съвсем добре. Интересно , че при глицерин над 68% температурата на замръзване започва да се връща обратно към нулата и при 90% вече е 0.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            От: Зимна течност за чистачки.

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Ясно , разбрах . При 50% разтвор го дават да замръзва на -23градуса, което е съвсем добре. Интересно , че при глицерин над 68% температурата на замръзване започва да се връща обратно към нулата и при 90% вече е 0.
            Ами не е добре, защото ще дойде скъпо и гъстичко. По-скоро 5-10% глицерин, останалото го гласиш с вода и спирт според температурите.

            Коментар


            • #36
              От: Зимна течност за чистачки.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ами не е добре, защото ще дойде скъпо и гъстичко. По-скоро 5-10% глицерин, останалото го гласиш с вода и спирт според температурите.
              Хуу де, а тва в магазина кво? Не става и за чеп за зеле ли или е скъпо?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Зимна течност за чистачки.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Хуу де, а тва в магазина кво? Не става и за чеп за зеле ли или е скъпо?
                1. Често съдържа метанол. Много благодаря, на мен зрението си ми трябва.
                2. Често няма глицерин или друг гликол - резултатът е картинки от скреж докато се сгрее стъклото.
                3. Скъпо. Определено.
                4. Променливо качество - кога мръзне, кога не мие, кога яде гумичките на помпата.

                Коментар


                • #38
                  От: Зимна течност за чистачки.

                  Четох етикета на Верила. Има етиловспирт, етиленгликол, пропиленгликол и разни неща със сложни имена. Сигурно това го има и в нета, май е на страницата на любимата на много тук Приста.
                  И извън темата малко - имаше и противоречивото използване на думата "концентрат" - уж концентрат, а за -60 градуса.
                  Ще си карам с кварталният бъркоч от етиленгликол, глицерин и веро, че няма спирт в него или е малко. Ако много ми хареса, ще ви кажа къде е фабриката

                  Коментар


                  • #39
                    От: Зимна течност за чистачки.

                    Аз вече трета година ще карам с една течност - концентрат за -60 градуса, 4л от ЕКО. Цената беше около 14 лв. мисля миналата година. Даже не съм сигурен дали не е и 5л. При разреждане 1:1 дори и в най-големите студове си е добре, а една туба ми е напълно достатъчна за цялата зима. Даже имам останало от миналата година и трябва да забъркам, щото лятото съм основно на вода.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #40
                      От: Зимна течност за чистачки.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      1. Често съдържа метанол. Много благодаря, на мен зрението си ми трябва.
                      2. Често няма глицерин или друг гликол - резултатът е картинки от скреж докато се сгрее стъклото.
                      3. Скъпо. Определено.
                      4. Променливо качество - кога мръзне, кога не мие, кога яде гумичките на помпата.
                      Харашо. Кажи ся кво да си купя и какви съотношения да забъркам
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Зимна течност за чистачки.

                        Предлагам най-лесно решение ракия и концентрат -80 градуса антифриз 1:1 за да се получи "концентрат" течност за -60 градуса. Поне като се омайваш, да е приятно.
                        Има си и вграден ароматизатор. Няма да мирише на евтин... на ягодка.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Зимна течност за чистачки.

                          Понеже стана дума и за чистачките ...
                          И аз дадох сума пари за AC Delco без рамена и чистят откровено лошо.
                          После си купих Bosch, понеже ги има по една бройка, за задното стъкло, но подскача и издава такъв стържещ звук, че ми настръхва косата.
                          Последно, някакъв "нов" модел Champion. чисти прилично.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Зимна течност за чистачки.

                            Да зимата идва и тези теми отново стават актуални.Аз не съм може би точно по темата ама да споделя.Налага ми се често при доста студено време да карам Паджеро. Казвам марката защото за съжаление предното стъкло не от зимния вид и няма реотаните за подгряване в долното част дето седят чистачките когато не са пуснати. Освен това отворите които чрез парното обдухват предния прозорец са много назад и чистачките замръзваха много често,заедно с течността,разбира се зимна от магазина.Как си реших проблема миналата зима.Първо едно нагревателче за аквариум ,корпус от пластмаса със собствен термо датчик които поддържа от 18-36 градуса с инвертор на 220 В. После маркучи и дюзи с подгряване от Мерцедес 124 те имат опция да се включват сами когато външната температура падне под +5 градуса.Със същата опция чистачка с вградени нагреватели, и накрая моторчета които тресат самата чистачка като замръзне от канадския ебей.Въпреки всичко карам с поне лятна течност,и вече няма "не виждам".При интерес мога да пусна и някоя снимка или клипче.Знам че всичко това е презапасяване и доста глупаво ,но какво ли не преви човек като го хване нервата.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Зимна течност за чистачки.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Глицерин е твоя човек. Мани го етиленгликола, нека си ври в двигателя. Ако е за пробата, вземи едно шише лонглайф антифриз.
                              ОК, а глицерин откъде?
                              Май не съм срещал по магазините
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Зимна течност за чистачки.

                                Аптеките го продават в малки шишенца, иначе фирмите за химия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X