Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимна течност за чистачки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зимна течност за чистачки.

    Подчертах: без раменa! Другите са като Valeo-то, дето сложих зимата - демек, пари на вятъра. Сега ще пробвам евтини без рамо, примерно от приколаж, щото и Champion има по Shell-овете, и те са доволно скъпи, пък им нямам вяра.

    ПП: Дали са читави си проличава след 2 месеца, не след два дена.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Зимна течност за чистачки.

      Без рамена имаш предвид цялата пръчка монолит от пластик ? Щото такъв лед събира зимата, че не е чистачка даже, чифт изхвърлих на магистрала тракия, около Пазарджик, при минус 5. Купих си с рамена, ако под това разбираш фермообразните , членестоноги чистачки.
      А и времето за което писах не предполагаше моно чистачки, нямаше го още служителя на бошш, не бе се родил като спец, дето ги измисли после, 5 г. по-късно.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: Зимна течност за чистачки.

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Без рамена имаш предвид цялата пръчка монолит от пластик ?
        Точно. Само дето не е монолит от пластик, ами е лист пружинна стомана, облечена отвън с пластмаса. При мен не събират повече лед от другите, но за сметка на това чистят в пъти по-добре, сравнавайки BOSH с рамена (въпросните на 2-3 месеца, дето ме вбесиха), и BOSCH без рамена (въпросните AeroTwin). Сегашните ми Valeo са с рамена, купих ги аварийно миналата зима покрай акцията с храните за наводненото село, и още тогава не показваха чудеса по отношение на чистенето, но все пак бяха по-добре от 3 годишния BOSCH.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Зимна течност за чистачки.

          Какво може да се каже за изопропанола? Преди течността за спирачки не миришеше на спирт и имаше нещо друго в нея. Глицерин, изопропанол? От съвременните - спиртни - не купувам. Преди две години всичките бяха с метанол - според еврогейските правила. После се усетиха и намалиха метанола.
          Трудно си намирам безспиртна смес, от апокрифни производители и ще трябва да бъркам адската смес сам. Затова питам...

          Коментар


          • #20
            От: Зимна течност за чистачки.

            Метанолът никога не е бил позволен в течностите за чистачки в Европа. И имам предвид Европа, не само ЕС.
            Изопропанолът също е отровен, макар и не толкова. Не мие добре, смесен с вода.
            Спиртът за горене е теслица, главно заради боята, но и често е метилов. Медицинският става, ама струва 8лв/л.

            Глицерин е добре, особено по захабени стъкла, абсолютно няма миризма, не е и отровен. С малко спирт в по-топло време, да не втасва, зер и за микробите не е отровен. Но не знам откъде да намеря. Някой?

            Коментар


            • #21
              От: Зимна течност за чистачки.

              Организирах леко преравяне на мрежата.
              Метилов алкохол имаше официално обявено по шишетата преди 3-4 години. Като го видях и се учудих що за простотия е. Това мога да кажа сега, повече ако намеря шише или етикет, ама няма да търся. Ясно е, че няма да ползваме,
              Изопропанолът също бил отровен, че и напивал, плюс нериятните странични ефекти. Не става за основна съставка.
              Глицерин - звучи добре, но не съм чул да се ползва. Да не е гъст?
              Видях какво е имало преди в течността - и все още се ползва в северните и други страни - етилен гликол. С малко повърхностно активен препарат (такова са някои от течните сапуни, веро, .., ...), споменава се и спирт.

              Коментар


              • #22
                От: Зимна течност за чистачки.

                1. От фирма за химикали (знаеш коя, щото вече ти казвах).
                2. От фирма за манометри (Google - "МикроМакс")

                Само дето се съмнявам че пръскалките ще могат да разпръскват добре глицерин. Или ще го разреждаш?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Зимна течност за чистачки.

                  Аз помня, че го пишеха метанола, но не значи, че е било законно.

                  Етиленгликолът е пръв родственик на глицерина, но е малко отровен и по-течен. Глицеринът ще трябва да се разрежда повечко, но пък има чудното свойство да прави и леда по-прозрачен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зимна течност за чистачки.

                    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                    Изопропанолът също бил отровен, че и напивал, плюс нериятните странични ефекти. Не става за основна съставка.
                    Малко по-отровен от етанола, и много по-неотровен от метанола. Но за сметка на това много по-евтин от етанола, а вероятно и от метанола. И с не по-големи странични ефекти от етанола. Просто не е вкусен, иначе пиянищата и него щяха да цоцат. Вярно, напива от доста по малко, и от доста по-малко си под масата. Но категорично не усмъртва като метанола.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зимна течност за чистачки.

                      При мен все има някой дядка от село да донесе по някое шише с ракиица ,да почерпи ,но не смея да пия тези почерпки ,колко и да ми се обиждат, та винаги си имам основната съставка

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зимна течност за чистачки.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Аз помня, че го пишеха метанола, но не значи, че е било законно.

                        Етиленгликолът е пръв родственик на глицерина, но е малко отровен и по-течен. Глицеринът ще трябва да се разрежда повечко, но пък има чудното свойство да прави и леда по-прозрачен.
                        Пропиленгликола не е отровен, но е по-скъп от етиленгликола. Купувал съм от Нефтохим Бургас преди години но не помня цената, пък и беше 200-300 литра, не знам дали може да се поръча например 10 или 20 литра за проба.
                        От http://www.rozachim.eu/bg/ съм купувал антифриз(вероятно имат и етиленгликол, мисля че е съставка от антифриза) - продават и на дребно.
                        Замислям се и аз да пробвам някой "бъркоч" .
                        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зимна течност за чистачки.

                          Моля да обясните за незнаещите (като мен):
                          Какъв е точно проблемът с метанола като течност за чистачки?
                          Разбрах, че разяжда гумените уплътнения точно толкова, колкото и етанола, така че това не е основното.
                          Че е отровно-токсичен - знам. Но ние не пием течността за чистачки. Вярно е, че изпарения влизат в купето - те ли са толкова токсични? Или пропускам нещо?
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зимна течност за чистачки.

                            За изпаренията става дума. Течността, вода и киша се стичат и събират при отвора за въздух за вентилация вътре в купето. Започва се с предразполагане към повръщане при пътуване, главоболие, дискомфорт и проблеми с концентрацията. Ефектите не спират с края на пътуването. Зависи от физическото състояние на човека, продължителността, концентрация и т.н. Също се и напиваш, ако не пиеш и не си свикнал.
                            Като стане напечено стотните и десетите от секундата стават важни, както и милиметрите. Метанолът пречи в такива ситуации.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зимна течност за чистачки.

                              Признавам веднага, че не изчетох всичко до тук.
                              В спирта за горене на нашия пазар са включени технически спирт - 93 до 97 градусов с добавен метилетилкетон, битрекс и метиленово синьо. В самият технически спирт не е изключено да има доста странни вещества. Основният проблем е въпросният метилетилкетон. Той се явява един от най силните познати разтворители. Та той може да повреди някои гумени неща по колата. В течностите за чистачки произвеждани у нас и съдържащи спирт най-вероятно си го има обаче.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зимна течност за чистачки.

                                Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                                Пропиленгликола не е отровен, но е по-скъп от етиленгликола. Купувал съм от Нефтохим Бургас преди години но не помня цената, пък и беше 200-300 литра, не знам дали може да се поръча например 10 или 20 литра за проба.
                                От http://www.rozachim.eu/bg/ съм купувал антифриз(вероятно имат и етиленгликол, мисля че е съставка от антифриза) - продават и на дребно.
                                Замислям се и аз да пробвам някой "бъркоч" .
                                Глицерин е твоя човек. Мани го етиленгликола, нека си ври в двигателя. Ако е за пробата, вземи едно шише лонглайф антифриз.

                                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                                Признавам веднага, че не изчетох всичко до тук.
                                В спирта за горене на нашия пазар са включени технически спирт - 93 до 97 градусов с добавен метилетилкетон, битрекс и метиленово синьо. В самият технически спирт не е изключено да има доста странни вещества. Основният проблем е въпросният метилетилкетон. Той се явява един от най силните познати разтворители. Та той може да повреди някои гумени неща по колата. В течностите за чистачки произвеждани у нас и съдържащи спирт най-вероятно си го има обаче.
                                Метилетилкетонът е малко. Тъпото е, че под кодовото название "спирт за горене" често продават метанол. Който хем е отровен, хем е по-ниско калоричен, когато иде реч за горенето му.

                                п.п. признай си, кой налива метилетилкетон в спирта

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X