Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

    Всъщност - ето това е преди да кликна split all Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Unbenannt 2.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5241207 - следващата картинка е в по-предния ми пост,а до тук - няма проблеми.
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

      Тази отметка на "Set mapset FID" не ти трябва. В "Options" задал ли си му пътя до cGpsmapper ?

      Коментар


      • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
        Тази отметка на "Set mapset FID" не ти трябва. В "Options" задал ли си му пътя до cGpsmapper ?

        Да,задал съм. Абе да не би той - мапер,а да е прецакан нещо?! Milstan, защо не трябва да слагам отметка на "set mapset FID" - нали така ще ми раздели картата? Аз сега съм на работа,но като се върна ще пробвам без FID. То аз се сетих и още нещо- свалената карта е 5.40 , обаче като отключвам ми изписва,че ОРФМ 5.30 не е инсталирана - аз нямам 5.30 на комп. свалена! Картинката ще мога да я постна от компа у дома.
        Б. Бонев
        0осем88две6шест71три

        Коментар


        • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

          При мен се получиха същите надписи, но в разархивиращата се директория си имаше всичко необходимо. И отключвам с "Garmin Unlocker" - "all.bat" и картата си се появява.

          Коментар


          • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

            Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
            При мен се получиха същите надписи, но в разархивиращата се директория си имаше всичко необходимо. И отключвам с "Garmin Unlocker" - "all.bat" и картата си се появява.
            Това ще го пробвам! Дано и при мен да стане!
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

              Ами,пробвах всичко и резултата е отново: мноого на 0 за мапсоурс. Сега ще пробвам по стария начин - триене на мапсоурс от регистрите и всичко отново! Дано се получи този път,че взе да ми писва от тоя мапсоурс
              Б. Бонев
              0осем88две6шест71три

              Коментар


              • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                Тъй! Изстрих мапсоурс от регистри и го преинсталирах. Всичко направих както е описано в предходни постове - с туула, с мапера от опции , с ФИД 1204 - да разделя картата и отключих с гармих ънлокер (all bat) - е, ей това се получи накрая : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:5241324. Ама вече наистина не зная какво,къде и как бъркам! Но май не съм аз най-неможещия,след като доста от колегите имат проблеми с мапсоурс!
                Лека вечер на всички - нямам повече търпение за мапсоурс тази вечер! Наздраве - ще пийна една 100 милилитрова течна упойка за релакс!
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                  Инсталирай друг MapSource. Намери съседната тема чрез долния линк - пост#298 и след инсталацията обнови чрез "Help" или чрез гармин.сом посочен в пост #292 от същата тема. Успех !!! Май всичко не си изчел по темата за МapSource ?
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...=41266&page=15
                  Може да ползваш или portable версия в пост #289 на същата тема.
                  Последно редактирано от tabak; 05-01-11, 04:38.

                  Коментар


                  • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                    Инсталирай друг MapSource. Намери съседната тема чрез долния линк - пост#298
                    ...
                    Само да кажа, че поста, за който говориш май е 294.

                    Аз изпълних процедурата (изпълнявал съм я и друг път ), но имам същия резултат, като borkobo). С предни версии на офроуд картата съм решавал проблема, като инсталирам малко по-стара версия на мапсорс, но сега и това не работи.

                    И аз от доста време се чудя къде бъркам, да не би грешна версия на гмаптул да имам...
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                      Да поста е #294. Инсталирахте ли някаква карта преди да инсталирате ОФРМ картата. Например свободната карта BG TOPOMAP от DHV. Иначе трябва да инсталирате основна стара версия(не update) например MapSource 5.50.137 да обновите с update MapSource_6123, updatre MapSource_6157 и накрая с последния update 16.6.3. Първо пробвайте с ОФРМ5.11 и ако тя се инсталира, не би трябвало да има проблеми за следващите. Преди това трябва да изчистите и цялата папка Garmin в регистрите. Ако това не помага използвайте BaseCamp, която мисля че е свободна.
                      Последно редактирано от tabak; 05-01-11, 09:03.

                      Коментар


                      • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                        Ами пробвах и това,което си писал и резултата е точно същия,както досега. Понеже вече почнах да търся "под вола яйце(даже не е теле!) ", ми направи впечатление ей това - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1111.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5241399 - виждате ли - това е все ОРФМ 5.40 , да,ама едната е с повече МБ! Що така? Може ли да е виновен броузера - свалям ги с Гугъл хром.
                        Б. Бонев
                        0осем88две6шест71три

                        Коментар


                        • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                          Мога да изпратя готова OFRM(база дани за инсталиране_5.40). Посочи e_mail , където може да трансферирам около 120 Мба. При това не дава грешки. Е, не може да се използва за истинска карта, която да съответства и на редактиране на .img файлоете за GPS устройствата.
                          Последно редактирано от tabak; 05-01-11, 19:50.

                          Коментар


                          • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Пробвах и с BaseCamp - същия резултат... Почвам да си мисля, че е от версията на gmaptool...
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                              Чудо! Правих разни работи, инсталирах последна версия на cgpsmapper (то може и да съм си бил с нея, ама за всеки случай), пак конвертирах, отключвах с all.bat и все ми се отваря познатият жълт правоъгълник вместо карта. Докато не реших да zoom-на малко картата... И тя си се показа

                              Ама защо е с друг вид? Нямам ми ги червените, сините и зелените тракчета от предните версии...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen001.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5241482
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                                Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                                Мога да изпратя готова OFRM(база дани за инсталиране_5.40). Посочи e_mail , където може да трансферирам около 120 Мба. При това не дава грешки. Е, не може да се използва за истинска карта, която да съответства и на редактиране на .img файлоете за GPS устройствата.
                                Много ще съм благодарен! Трябва ми на практика само за мапсоурс - на ГПС си върви без проблем. Не ми пречи и ако не рутира. Реално използвам мапсоурс за разглеждане (и припомняне на мои стари тракове). bbonev@dobrich.net - това е e-mail"а ми,дано да приеме 120 МБ. Ще пиша какво се е получило. Има ли разлики при инстал. в мапсоурс (направо се инсталира,да?)
                                Благодаря,tabak!!!
                                Б. Бонев
                                0осем88две6шест71три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X