Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Корона пинион Жук - Уаз 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Корона пинион Жук - Уаз 469

    Здравеите колеги, нов съм вав форума (запален ентусиаст).Имам Уаз 469 Б при които проблема е следният-при вкл. на двата моста едновремено се появява леко виене и след това не иска да изкл. от скорост.Двата дифа са основно ремонтирани както кутията и раздатката.От прочетеното до тук разбирам че има разлика м/у Жук- овите корона и пин и тези на Уаз-А.Именно с такаива сам отзад.Сигурен сам че короните са с по 37 заба но за разлика в пин не знам.Очаквам вашите мнения

  • #2
    До: Корона пинион Жук - Уаз 469

    Напомпай си еднакво гумити.

    Ако са некви различни нема да се оправи
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: Корона пинион Жук - Уаз 469

      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
      Напомпай си еднакво гумити.

      Ако са некви различни нема да се оправи
      Ако са различно износени а еднаква марка и размер също вият.И започва трудно изключване на предния мост на твърд терен.
      Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

      Коментар


      • #4
        До: Корона пинион Жук - Уаз 469

        Данеби майсторите да не са си свършили работата щом казваш че са от ремант, ако не е това дето казват колегите
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          До: Корона пинион Жук - Уаз 469

          Няма страшно. Колкото и еднакво да са напомпани гумите , те се износват различно и винаги се появява разлика в растоянието което са изминали предните и задните гуми .Оттук и напрежението върху РК След 10-20 метра на асфалт предния мост задължително се изключва трудно.Ако 4 -те гуми са чисто нови и разбира се, от един производител , виж , тогава не трябва да го прави. Ако са ти различни зъбите на диф-овете , тогава ще подскача, тресе, и ще проявява склонност към трошене на всичко що се търкаля по ходовата част.
          Така мисля аз.
          Уморените коне не ги убиват , нали ??

          Коментар


          • #6
            До: Корона пинион Жук - Уаз 469

            Гумите ми не са нови но са сравнително добри.Вазможно е да има разлики в износването им.Надявам се да е от това.Варви без проблем но ако продалжавам да карам така има ли опасност за счупване на нещо? ?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X