Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странна идея за лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странна идея за лебедка

    Наскоро ми доиде една идея за нещо като лебедка.
    Ако се направят две макари,които да се закрепят например на предните джанти с някакви скоби и с едно дълго въже на което двата края да са закачени на макарите,а по средата да има ролка закачена за дърво,като буксуват колелата въжето ще се намотава на макарата на колелото,което буксува и джипа ще се самоизвлече докато не набара твърда почва.Този метод може да се прилага и за назад-на задните джанти.Предимството е в простотата , цената ,могат да се използват всякакви въжета(даже и навързани) и липсата накабели и кардани,даже и със спукана гума може да излезеш.Сложното е само закрепянето за джантите.
    Бих искал да видя и вашето мнение и идеи по въпроса,а аз мога да се нагърбя с прототипа.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    До: Странна идея за лебедка

    Въпросът е разискван. Мисля,че колегата targa има портотипа май не оцелих ника на колегат.Разрови се малко и ще намериш темат.
    "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

    Коментар


    • #3
      До: Странна идея за лебедка

      Усилията са твърде големи. Оборотите също. Освен ако диаметъра на "макарите" не е достатъчно малък, за да издърпва със сантиметър-два на оборот. което ще рече да е фи 5-10 мм., а за сега май няма достъпен материал, който да издържи. Пък и за да се навива въжето нормално, си трябва по - голям диаметър. Разбира се това е чисто теоритично. При тази схема, доколкото разбирам всичко е по две, защото ще навиват и двете колела. Тогава става още по страшно. При идеални условия джипа трябва да изхвърчи като тапа, а тонажите са серизни... Не случайно при лебедките има редуктор, който забавя скоростта и увеличава силата. Освен ако не се направят редуктори на джантите. Недостатък е, че така се лишаваш и от възможността да помагаш с буксуване. Освен това подобна схема би била ефективна само за сравнително фронтално действие.
      Обикновено за да се стигне до извличане налице е сериозно затъване(най-често доста над осите в плътна кал), а тогава как ще се приведе в готовност тази система. Защото да си стои там на джантите не ми се струва много удачно.
      LZ1GYY
      0898 436 956

      Коментар


      • #4
        До: Странна идея за лебедка

        Това съм го виждал в руските сайтове, но го ползват само при извличане от сняг. За кал и пропасти мисля, че е неприложимо.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #5
          До: Странна идея за лебедка

          Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
          Въпросът е разискван. Мисля,че колегата targa има портотипа май не оцелих ника на колегат.Разрови се малко и ще намериш темат.
          Уцелил си го. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%E0%F0%E3%E0
          1 ви пост 3-та снимка. Мисля че може да се използва само за кал и сняг и то въжето да е фронтално. Нека Тарга да сподели как я е ползвал.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            До: Странна идея за лебедка

            Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
            Усилията са твърде големи. Оборотите също. Освен ако диаметъра на "макарите" не е достатъчно малък, за да издърпва със сантиметър-два на оборот. което ще рече да е фи 5-10 мм., а за сега май няма достъпен материал, който да издържи. Пък и за да се навива въжето нормално, си трябва по - голям диаметър. Разбира се това е чисто теоритично. При тази схема, доколкото разбирам всичко е по две, защото ще навиват и двете колела. Тогава става още по страшно. При идеални условия джипа трябва да изхвърчи като тапа, а тонажите са серизни... Не случайно при лебедките има редуктор, който забавя скоростта и увеличава силата. Освен ако не се направят редуктори на джантите. Недостатък е, че така се лишаваш и от възможността да помагаш с буксуване. Освен това подобна схема би била ефективна само за сравнително фронтално действие.
            Обикновено за да се стигне до извличане налице е сериозно затъване(най-често доста над осите в плътна кал), а тогава как ще се приведе в готовност тази система. Защото да си стои там на джантите не ми се струва много удачно.
            Стоят си на джантите от 9 години. Не пречат и пазят хъбовете.Диаметъра, както се вижда, е много по-малък от гумите и за това може да се помага с боксуване. За рядка кал става, като си на зор, все ще изчистиш и ще закачиш въжето. Не е нужно дървото за което се вързваш да е точно по посока на движението, просто насочваш гумите към дървото и готово. За пропасти не бих го ползвал. На последната разходка се копнах и като се задърпах се скъса въжето. 20 мм, капрон. Оказа се че въжето е свършило курса Уж капрона не гние, ама.... После, както е вързано за джантите Чуров ме дръпна с патрола, малко по-рязко и кормилната щанга стана като палатка. С 2 думи, работи си перфектно, като си сам и си правиш сметката къде се набутваш. Последен шанс сиреч. За екстреми-забравиЗа сметка на това е евтино и дуракоустойчиво.Това е най-общо. Ако те интересува нещо друго, питай.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Странна идея за лебедка

              Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
              Усилията са твърде големи. Оборотите също. Освен ако диаметъра на "макарите" не е достатъчно малък, за да издърпва със сантиметър-два на оборот. което ще рече да е фи 5-10 мм., а за сега май няма достъпен материал, който да издържи. Пък и за да се навива въжето нормално, си трябва по - голям диаметър. Разбира се това е чисто теоритично. При тази схема, доколкото разбирам всичко е по две, защото ще навиват и двете колела. Тогава става още по страшно. При идеални условия джипа трябва да изхвърчи като тапа, а тонажите са серизни... Не случайно при лебедките има редуктор, който забавя скоростта и увеличава силата. Освен ако не се направят редуктори на джантите. Недостатък е, че така се лишаваш и от възможността да помагаш с буксуване. Освен това подобна схема би била ефективна само за сравнително фронтално действие.
              Обикновено за да се стигне до извличане налице е сериозно затъване(най-често доста над осите в плътна кал), а тогава как ще се приведе в готовност тази система. Защото да си стои там на джантите не ми се струва много удачно.

              Усилията и оборотите са големи,но все пак използваш цялата мощност на двигателя,а не само 2-3кв моторче.
              Благодаря за информацията и картинките бяха ми много полезни(точно от това имах нужда)ще ми свърши иделна работа при положение че не си търся постоянно белята просто ми трябва някаква застраховка,че ако закъсам някъде няма да търся трактор за дреболии.Мисля че разглобено няма да заема почти никакво място,освен въжето,а монтажа му е по-лесен от смяна на гума,като го сложеш пък не е задължително да го махаш веднага.
              Само се чудя дали има смисъл въжето при дървото да минава през ролка?
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: До: Странна идея за лебедка

                Утре, ако остане време, че днес не остана, ще пробвам да си направя такава "лебедка". При мен ще е по-лесно - имам преден блокаж... Поне докато не пробвам "лебедката" . Но мисля, че няма да се счупи нищо. Усилията ще са къде-къде по-малки (2 до 4 пъти, ако не бъркам в сметките) от това, примерно да те издърпва само предно колело 32" по наклон 30 ина градуса, а това е проверено.
                Последно редактирано от The Bear; 10-03-11, 20:54.
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #9
                  От: Странна идея за лебедка

                  Добрее... Ето какво си мисля аз:
                  Вадиш от паркетника генратора и лебедката, закачаш въжето за теглича, палиш генератора...
                  Малко скъпо ще се върже защото читавите генератори да по левче на ват.
                  LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                  2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странна идея за лебедка

                    Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                    Добрее... Ето какво си мисля аз:
                    Вадиш от паркетника генратора и лебедката, закачаш въжето за теглича, палиш генератора...
                    Малко скъпо ще се върже защото читавите генератори да по левче на ват.
                    Нещо все ме влече към механичните изпълнения... Че са по-прости.
                    Без блокажи си за никъде. :D
                    Без лебедка, хептен...

                    0887 731062 - Цецо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странна идея за лебедка

                      Гледайте този клип http://wheelwinch.tumblr.com/

                      По едно време ми стана наистина смешно
                      Без блокажи си за никъде. :D
                      Без лебедка, хептен...

                      0887 731062 - Цецо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странна идея за лебедка

                        И аз съм си мислил за подобна идея за джип (виждал съм го на камион в книгите в казармата) но съм си мислил че мостовете са слаби и не е добра идея но явно не е така

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странна идея за лебедка

                          Това с АТВто е интересно, може би за по-малки джипки ще е добре, но като знам как съм затъвал и че дори лебетката едвам съм разпъвал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странна идея за лебедка

                            Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                            Това с АТВто е интересно, може би за по-малки джипки ще е добре, но като знам как съм затъвал и че дори лебетката едвам съм разпъвал.
                            Е, да, има си и минуси. Трябва отриване с лопатата, ако много си се "загнездил". Никъде не видях да ползват стоманено въже. Моята ще е с такова.
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странна идея за лебедка

                              Тази схема е отдавна съществуваща и доказано безполезна в реални условия.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X