Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Третата снимка прилича на стартер
    http://vbox7.com/play:398e8b82

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
      Ние пък снощи се забавлявахме със сваляне на предния диф, че разцъфна като майска роза .



      Митак да не смени паджерото, или ги направи две
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Установи се, че пиньона и короната са си изпяли песента и се налага да се сменят.

        По-трудната част е свършена, и вече има наличен нов диф.
        Остава по-лесната част - да се монтира новия

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110172.jpg
Прегледи:1
Размер:234.4 КБ
ID:5380832 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110171.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5380833

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110169.jpg
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5380834 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110170.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5380835

        Има само една малка подробност - новия диф е бил с по-тънките полуоски, и се налага да се разменят касетите.

        Нещо по-специфично има ли при регулирането на луфта?
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          Митак да не смени паджерото, или ги направи две
          Ааа, Живко, не бих сменил Паджерото. Присъединих жена ми към отбора на Витарите.
          Но за моя радост, тази Витара не е нейната
          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
          0898777327

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
            Установи се, че пиньона и короната са си изпяли песента и се налага да се сменят.

            По-трудната част е свършена, и вече има наличен нов диф.
            Остава по-лесната част - да се монтира новия

            [ATTACH=CONFIG]459649[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]459650[/ATTACH]

            [ATTACH=CONFIG]459651[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]459652[/ATTACH]

            Има само една малка подробност - новия диф е бил с по-тънките полуоски, и се налага да се разменят касетите.

            Нещо по-специфично има ли при регулирането на луфта?
            Ако мислиш че няма да се справиш с реглажа по добре нека някой който го е правил да го регулира иначе рискувате да се счупи
            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Сътворих самоделено подобие на стробоскоп (с светодиод и мосфет) с каквото намерих налично и и си проверих авансите. Отне ми 2 часа да го подкарам докато осъзная, че ми е изгорял транзистора, но преди полунощ разбрах, че са ми вярни авансите. Иначе схемата е от тук - http://www.howtoalmanac.com/kevin/pr...iminglight.htm .

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                НЕЗНАМ ДАЛИ Е КОМЕНТИРАНО В ТЕМАТА , НО КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ТАМПОНИТЕ ЗА БОДИ ЛИФТА ДА СЕ НАПРАВЯТ ПОЛЕРЕТАНОВИ. НЯКОЙ ПОЛЗВАЛ ЛИ Е ТАКИВА.

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Проблемче!!!

                  От няколко дена ми свети CHEK-a, кафявото клапанче неосвобождава дросела-пробвах го работи, но може би компа му казва да неработи и разхода се вдигна моного(само на газ я карам).Освен изброеното се оказа , че и релето за време на бенз.помпа неизлючва......Що е то?

                  Буксата за диагностика е с 4 дупки , а за нея не намерих как се прави ето я и нея .Ако някой знае как се прави диагностика с тази букса ще съм му много благодарен ако ми каже.
                  Прикачени файлове
                  898450701

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Първоначално публикуван от КОКАЛА Преглед на мнение
                    НЕЗНАМ ДАЛИ Е КОМЕНТИРАНО В ТЕМАТА , НО КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ТАМПОНИТЕ ЗА БОДИ ЛИФТА ДА СЕ НАПРАВЯТ ПОЛЕРЕТАНОВИ. НЯКОЙ ПОЛЗВАЛ ЛИ Е ТАКИВА.
                    Кокале, първо един съвет-пиши нормално, с малки букви. Писането с главни се приема за крещене.

                    То хубаво полИУретанови, ама кой да ги направи? Не знам технологията за производство на тази пластмаса, ама тамполните по окачването на други джипове са няколко пъти по-скъпи от гумените. Та надали ще се получи сравнително евтин продукт, а качеството няма да е кой знае колко по-добро, просто гумените са си достатъчно добри.

                    Много лесен и евтин вариант за боди лифт видях от Пламен(skokа) и Ончо от Бургас-към купето се заваряват П-образни ламарини с желаната височина, като горната чертичка се пада отдолу. За нея се заварява болта който отпада от оригиналното положение на купето и, и се ползва отново, пак с оригиналните тампони.
                    Само дето в моя вариант не ползвам П-образна планка, а парче тръба с нужната дължина, съответно затворена отдолу, а отгоре се заварява към купето.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                      Проблемче!!!

                      От няколко дена ми свети CHEK-a, кафявото клапанче неосвобождава дросела-пробвах го работи, но може би компа му казва да неработи и разхода се вдигна моного(само на газ я карам).Освен изброеното се оказа , че и релето за време на бенз.помпа неизлючва......Що е то?

                      Буксата за диагностика е с 4 дупки , а за нея не намерих как се прави ето я и нея .Ако някой знае как се прави диагностика с тази букса ще съм му много благодарен ако ми каже.

                      Ето колега инфо от мен!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04122011247 (800 x 600).jpg
Прегледи:2
Размер:130.5 КБ
ID:5385988
                      трябва да ти покаже код 12 ако няма нищо!Ако има нещо питай или ми се обади!!!
                      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                      "Mud Angels" Stara Zagora

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Кокале, първо един съвет-пиши нормално, с малки букви. Писането с главни се приема за крещене.

                        То хубаво полИУретанови, ама кой да ги направи? Не знам технологията за производство на тази пластмаса, ама тамполните по окачването на други джипове са няколко пъти по-скъпи от гумените. Та надали ще се получи сравнително евтин продукт, а качеството няма да е кой знае колко по-добро, просто гумените са си достатъчно добри.

                        Много лесен и евтин вариант за боди лифт видях от Пламен(skokа) и Ончо от Бургас-към купето се заваряват П-образни ламарини с желаната височина, като горната чертичка се пада отдолу. За нея се заварява болта който отпада от оригиналното положение на купето и, и се ползва отново, пак с оригиналните тампони.
                        Само дето в моя вариант не ползвам П-образна планка, а парче тръба с нужната дължина, съответно затворена отдолу, а отгоре се заварява към купето.
                        Отскоро пиша във форума моля да ме извините .На Нова Черна се заприказвахме с Коко от Нови Пазар той смята , че няма да има проблем. Що се отнася до материала и аз не съм запознат с него, но мога да намеря пръчка, която да е на размера ,на ориг.тампон после мисля да я режа на 50мм

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                          Ето колега инфо от мен!!![ATTACH=CONFIG]464932[/ATTACH]
                          трябва да ти покаже код 12 ако няма нищо!Ако има нещо питай или ми се обади!!!
                          Много благодаря !!!

                          Показа 12, но тогава от къде е проблема? CHEK-a продалжава да си свети, оборотите са си високи......
                          898450701

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Здравейте, преди час говорих с колегата "svi", да ми разясни как става диагностиката. Направих я и аз, но нищо не ми излиза. Попринцип от много време ми светеше Check Engine, ама викам щом върви значи е добре. Днеска го засякох и ми мига на код 12, а това според таблицата няма проблем. Е да, ама има. Пуснал съм тема. Закарах я на един сервиз да я видят.
                            TT-Tuning Team
                            АСК Добрич

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              @svi
                              Провери заради кое вдига обороти. Ако е заради мембранната диафрагма, кояти повдига дросела, то:
                              Провери си маркучето м-у кафявото клапанче и кръглата диафрагма(същата), която повдига дросела като смукач. Ако не ти гълта въздух от него, провери дали това клапанче(кафявото) не блокира в отворено положение и през него да смуче постоянно атмосферен въздух и клапата да се освобождава и повдига. Ако клапачнчето си работи при подаване на напрежение ( до колкото помня има постоянно подаден +, а масата прекъсва), трябва да се разбере защо импулса му е за постоянно отворено. То се командва от компа, като компа съответо се ръководи най-вече от температурните датчици за въздух и най-вече за водата. Ако се окаже че датчиците също са ОК, като им се мери съпротивлението при различни температури, сега не го помня наизуст, то причината ще е или по компа, или някъде по връзките.
                              За сега само с това мога да съм ти полезен, защото няма да съм на разположение следващите дни. Някои от колегите сигурно ще ти намерят колко бяха тези съпротивления. Има ги в някои от ПДФите които са пускани и във форума.

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                @svi
                                Провери заради кое вдига обороти. Ако е заради мембранната диафрагма, кояти повдига дросела, то:
                                Провери си маркучето м-у кафявото клапанче и кръглата диафрагма(същата), която повдига дросела като смукач. Ако не ти гълта въздух от него, провери дали това клапанче(кафявото) не блокира в отворено положение и през него да смуче постоянно атмосферен въздух и клапата да се освобождава и повдига. Ако клапачнчето си работи при подаване на напрежение ( до колкото помня има постоянно подаден +, а масата прекъсва), трябва да се разбере защо импулса му е за постоянно отворено. То се командва от компа, като компа съответо се ръководи най-вече от температурните датчици за въздух и най-вече за водата. Ако се окаже че датчиците също са ОК, като им се мери съпротивлението при различни температури, сега не го помня наизуст, то причината ще е или по компа, или някъде по връзките.
                                За сега само с това мога да съм ти полезен, защото няма да съм на разположение следващите дни. Някои от колегите сигурно ще ти намерят колко бяха тези съпротивления. Има ги в някои от ПДФите които са пускани и във форума.

                                Благодаря за вниманието!!!

                                Немога да намеря връзка между всичко останало и релето за време на бенз.помпа , но продължавам да търся изненадата.....


                                Току що стана ясно и че и на бензин неще да работи( закачих и го пробно) !!!! Въобще не пали.
                                Последно редактирано от svi; 22-06-12, 19:17.
                                898450701

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X