Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на охладителна уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обезвъздушаване на охладителна уредба

    Здравейте
    Въпросът ми е следния,трябва ли след монтаж на изпарител за агу да се обезвъздуши охладителната система.Изпарителят е някъкъв италиянски правен в Турция ЕММЕ ГАЗ След монтирането не стига течност целия е в скреж .Колата е ЛАДА 1500 S знам че не е Нива но по-старите Ниви мисля че са със същия двигател с верига
    Благодаря Ви предварително
    ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

  • #2
    До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

    Трябва.Другото важно нещо е,къде са вързали изпарителя.Ако не му достига дебита на антифриза,при по-високи обороти ще замръзва.На Жигулата на бащами правеше такъв номер-на "тихи" обороти работи перфектно,като я форсираш,обледенява изпарителя.Въпросния изпарител беше вързан на някакво тънко маркуче,което влиза в карбуратора.По метода проба-грешка,го вързах с троиници на маркучите за праното.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

      имаш два варианта за свързване на водата:
      1. хващаш я от маркучите на парното , те са едни къси, криви маркучи
      2.хващаш ги от маркучите за затопляне на карбуратора
      правил съм и в двата варианта роблеми няма никакви
      много важно е на каква височина ти е изпарителя, да не е много на горе.т.е. не трябва да е най-високата точка на сиситемата ,както трябва да видиш и маркучите да не да са сложени така че да са и те наи вискока точка

      Ако спазиш тези условия няма да имаш никакви проблеми с отоплението на изпаителчето
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

        Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
        имаш два варианта за свързване на водата:
        1. хващаш я от маркучите на парното , те са едни къси, криви маркучи
        2.хващаш ги от маркучите за затопляне на карбуратора
        правил съм и в двата варианта роблеми няма никакви
        много важно е на каква височина ти е изпарителя, да не е много на горе.т.е. не трябва да е най-високата точка на сиситемата ,както трябва да видиш и маркучите да не да са сложени така че да са и те наи вискока точка

        Ако спазиш тези условия няма да имаш никакви проблеми с отоплението на изпаителчето
        Проблеми никакви, но първото нещо, което се затлачва на ладовата охладителна уредба е кръгът колектори - карбуратор.

        Коментар


        • #5
          До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

          колега за 5 години нито една от ладите не е имала такъв проблем
          лично моиата е от там хваната карам я четварта година , само веднъж съм имал проблем със стоплянето на изпарителя и то радияторът се беше пробил и ми истече течността
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #6
            До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

            И, аз трета година карам с изпарител вързан през карбуратора , но при монтажа установих, че тръбичката на колекторите беше запушена, изчистих я и нямам никакви проблеми.

            Коментар


            • #7
              До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

              И аз нямам проблеми с отопление от кръга на карбуратора. На двете си лади. Ама толкова проблеми съм виждал по чуждите, че бих го направил само на своя кола. Защото зная, че няма да се затлачи. На едната даже имам филтър на охладителната уредба.

              Коментар


              • #8
                До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                Лично мнение. Трябва да се хване с тройник от маркуча преди парното.
                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                Коментар


                • #9
                  До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                  Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                  Лично мнение. Трябва да се хване с тройник от маркуча преди парното.
                  можеш ли да се обосновеш
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                    Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                    Лично мнение. Трябва да се хване с тройник от маркуча преди парното.
                    Добър начин да намалиш ефективността на парното.
                    Най-добре е именно на отоплението на карбуртора, както колегите са направили.
                    Дебитът там е повече от достатъчен за отопление на изпарителя. А за да не се затлачва се промива добре системата и се зарежда с ХУБАВ антифриз, разреден с ДЕСТИЛИРАНА вода, която не прави котлен камък.
                    Обезвъздушаване се налага при неправилно монтиран изпарител. Също така е важно антифризът да постъпва в изпарителя през ДОЛНИЯ щуцер.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                      Диаметъра на маркучите на парното е по-голям, а от там и дебита на постъпващата охлаждаща течност служеща за загряване на изпаритела. Така ми беше на жигулито на времето и не е имало никакви проблеми. На която и Лада да съм поглеждал, всички са вързани там.
                      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                        Здравейте колеги искам да си изкажа болката,както всяка година така и тази зимните проблеми не ме изоставиха.до преди две седмици нямах проблем и изведнъж какво ми се случи.На газ пали без проблем сутрин но започна да ми мръзне изпарителя,маркучите единия беше вързан на карбуратора другият от металната тръба която излиза от парното.Сега сложих тройник и единия маркуч го хванах от вход на парно и отива на долния щуцер на изпарителя а горния го оставих както си беше проблема е същия изпарителя пак мръзне,запушване няма проверено е.Какво направих като махна оригиналната капачка на радиатора и запуша с една гумена тапа радиатора на долната стъпенка тоест не осигурявам достъп до разширителния съд правя системата под налягане и изпърителя се топли не може да се пипне,термостата е изправен температурата не надвишава нормална стойност.Та въпроса ми е защо така се получава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                          А парното пуснато ли е? Т. е. крана му отворен ли е?
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                            Пуснато е парното топлии при замръзнал изпарител

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                              Пробвай със затворен кран как е!
                              Като нищо антифриза да минава по пътя с по-малко съпротивление. И тоя път да не е през изпаритела.
                              И да не забравиш да пишеш за резултата.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X