Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на охладителна уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181223_150736.jpg
Прегледи:1
Размер:422.1 КБ
ID:5805086

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181223_150757.jpg
Прегледи:1
Размер:269.5 КБ
ID:5805087
    Последната снимка ми хрумна и това връзване като обезвъздуша всичко е наред,като минат часове да истине двигатела пак замръзва изпаритела.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181223_152758.jpg
Прегледи:1
Размер:374.5 КБ
ID:5805088
    Последно редактирано от hristo jivota; 23-12-18, 16:47.

    Коментар


    • #47
      От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181223_52500.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5805090
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #48
        От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

        Изходния щуцер на изпаритела трябва да е най-високата точка. При теб тая точка е входящата газ. Завърти изпаритела.
        Само не ми е ясно, каква е идеята изпаритела да заврян там. Плюс неудобното място, позваш и по метър маркучи да го грееш.
        Ама за щуцера може и да се лъжа. Просто така го виждам на снимката.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #49
          От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

          Мястото на изпарителя е на десният подкалник.Маркучите трябва да са максимално къси,за да има някакъв поток на вода.При твоя монтаж и тая дължина на маркучите няма поток,водата избира късият път и върти само през мотора.Най-вероятно и парно нямаш истинско.А на тези автомобили парното топи балатума ако всичко е наред.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

            Щуцера на колектора съм го заменил с друг правен на струг, направо под 16мм. маркуч, каквито са и на парното. Изхода на изпарителя съм го вързал паралелно на парното. Ще потърся снимки.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #51
              От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Мястото на изпарителя е на десният подкалник.Маркучите трябва да са максимално къси,за да има някакъв поток на вода.При твоя монтаж и тая дължина на маркучите няма поток,водата избира късият път и върти само през мотора.Най-вероятно и парно нямаш истинско.А на тези автомобили парното топи балатума ако всичко е наред.
              Не съм го монтирал аз,така си беше монтиран на левия подкалник.Сега съм вързал вход на изпарител изход от главата изход на изпарител към помпата само не зная на изпаритела долния щуцер или горния е вход

              Коментар


              • #52
                От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                Кой от двата ще набедиш за вход и изход, няма никакво значение.Този който е от горе, трябва да е изход и това само заради обезвъздушаването. Но ако има пробка за източване на буклуците от "сухата" част, логично е тя да е от долната страна. По принцип изпаритела може да работи монтиран във всяко едно положение. И по гръб и по корем и изправен и наклонен и както още ти дойде на акъла. Важното е да го обезвъздушиш само.
                П. П. Не е голяма философия. Премести изпаритела там където ти е казал Петров. Нямам си идея какъв"гений" го е наврял там, но това е пълна недомислица.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #53
                  От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                  Значи всичко съм вързал правилно маркуча от главата е отдолу на изпарителя а той е с пробката надолу щуцера на газ който отива в карбуратора е отгоре снимката е завъртяна а да го прехвърля на другия подкалник няма да стигнат тръбата до бутилка и проводниците за клапаните

                  Коментар


                  • #54
                    От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                    Аз те питах нещо, ама ти не отговори. Губиш ли антифриз.
                    Вариантите в твоя случай са два.
                    Или системата не е обезвъздушена хубаво и след като изгасиш по някакъв начин въздуха се събира и задържа в изпаритела.
                    Или духа от гарнитурата на главата и пак в изпаритела се образува въздушна възглавница.
                    И трети вариант се сетих.
                    Накъде в системата имаш пробив и като почне да изстива, вместо да засмуче антифриз от разширителния съд, смуче въздух от пробива.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                      Теч на антифриз нямам,като напълна радиатора затварям капачката обезвъздушил съм и започвам да карам,след половин час отварям капачката антифриз в радиатора не се вижда,същият е в разширителния съд,за проба съдът е празен преди това,започвам да надувам с уста до като го върна обратно.като го върна радиатора се пълне и така без проблем до като е топла,и като изтине този антифриз където е в съда не се връща обратно и явно така остава въздушна възглавница.на бензин проблеми няма само дето много гори и не го ползвам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                        Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                        Теч на антифриз нямам,като напълна радиатора затварям капачката обезвъздушил съм и започвам да карам,след половин час отварям капачката антифриз в радиатора не се вижда,същият е в разширителния съд,за проба съдът е празен преди това,започвам да надувам с уста до като го върна обратно.като го върна радиатора се пълне и така без проблем до като е топла,и като изтине този антифриз където е в съда не се връща обратно и явно така остава въздушна възглавница.на бензин проблеми няма само дето много гори и не го ползвам.
                        Трудно ми е да разбера, какво точно искаш да кажеш? Но охладителната система е отворен тип, тоест при охладена кола, винаги се образува въздушна възглавница между нивото на антифриз в радиатора и нивото на антифриз в разширителното казанче. Когато колата започне да загрява, нивото в радиатора се покачва, като изтласква въздуха през разширителният съд и се свързва с нивото там, но вече няма въздушна възглавница. При изстудяване радиатора засмуква част от течността от разширителният съд, при пълно охлаждане отново се получава въздушна възглавница между двете нива! Ако сложиш гумена тапа на радиатора, ще пръснеш някой маркуч!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                          Теч на антифриз нямам,като напълна радиатора затварям капачката обезвъздушил съм и започвам да карам.

                          До колкото разбирам, като напълниш радиатора до гърловината смяташ, че си обезвъздушил!?
                          Ако наистина е така, в голяма грешка си. Имаш мнооооого въздух още, някъде из системата.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                            Мисля ,че има нужда от нов паровъздушен клапан,като преди това се провери за пропан бутан в охладителната система.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                              Тоя проблем е с два различни изпаритела. И двата да са спукани, не че е невъзможно, ама малко вероятно.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Обезвъздушаване на охладителна уредба

                                Май сме на път да разрешим загадката.какво установих днес,преди да я запаля погледнах в радиатора нямах загуба на антифриз нивото беше до питите запалих колата на газ след две три минути проверих разширителния съд беше качило около триста грама антифриз,пипнах маркуча от главата топъл,надух с уста да вкарам антифриза в радиатора и установих че радиатора се затопля а вътре не отчиташе температура и явно затова мръзне изпаритела,понеже термостата е в най ниската си част и е затлачен и не може да затвори хубаво а когато карам го усещам че отваря значи работи.откакто вързах единия маркуч на изпаритела към главата а парното към карбуратора ми намаля и парното.стигнах до това заключение защо на бензин върви а на газ не,защото като няма топла вода изпаритела ще замръзне и защо работи когато вече има достатъчно топла вода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X