Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дума с 5 поредни съгласни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Дума с 5 поредни съгласни?

    Това са така наречените палиндроми.
    Eто още няколко:
    Кирил е лирик.
    Бял хляб.
    Дебел лебед.
    Дебел араб бара лебед.
    Насила закараха свинете ни в Сахара! - каза Лисан.
    Ами реликви и в килер има.
    Капак.
    Невен.
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #47
      До: Дума с 5 поредни съгласни?

      Първоначално публикуван от Lybomir Преглед на мнение
      здрасти колега.та значи твоя приятел е чех!?я го питай тогава защо чехите нямат Г в езика си/имам впредвид само в чисто чешките думи/и дали знае точната дата на основаването на чешката държава.p.с.защото аз съм питал поне 100-на чехи и никoй неможа да ми отговори Doufam ze se mu libi v Bulharsko
      Абе защо нямат Г не знам ама за това имат две различни h и ch и едното изпълнява ролята на нашето Г, и думи които на BG се пишат с Г на CZ e същото с h. ъгъл=uhel, глава=hlava, играчка=hracka (да без и отпред
      А тук няма никакъв приятел ролята на чеха играя аз))
      Ano, libi se mi v Bulharsko)))
      born to be wild
      Кольо Ковачев

      Коментар


      • #48
        До: Дума с 5 поредни съгласни?

        Първоначално публикуван от Lybomir Преглед на мнение
        здрасти колега.та значи твоя приятел е чех!?я го питай тогава защо чехите нямат Г в езика си/имам впредвид само в чисто чешките думи/и дали знае точната дата на основаването на чешката държава.p.с.защото аз съм питал поне 100-на чехи и никoй неможа да ми отговори Doufam ze se mu libi v Bulharsko
        Че му се либи- либи му се .Даже не иска да се връща. По принцип аз обаче говоря за един грък, който сега е в България и се напъва да учи български. А когато живеех в Чехия и на мен ми направи впечатление ,че нямат Г, но никой не каза защо...
        Nissan Patrol Y61

        Коментар


        • #49
          От: Дума с 5 поредни съгласни?

          Темата е стара, но днес, покрай поредната инаугурация на тов. Путин, съвсем случайно "открих" нова дума с 5 поредни съгласни - президентство. И още една се сещам в момента - декадентство.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X