Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да върнем живота в реките

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Да върнем живота в реките

    за пренасянето на пъстървата е важно освен въздух и водата да е студена... трябва да ги превозваш през нощта или в по-студен ден /ако разстоянието е по-дълго/... американката по- не е капризна в това отношение...
    100-200 рибки не си заслужават пътуването, ако ще се ходи само за това... малките рибки имат голям % смъртност от 100 я пораснат 20бр до полова зрялост я не...

    аз наблягам на зарибяването с по-непридирчиви видове - щука, сом, бял амур, шаран...
    преди години бяхме зарибили с 10-ина кг каракуди един гьол между Младост и Горубляне... не знам как са разбрали, че има риба, но след това поне една година мястото изглеждаше като Панчарево в събота...
    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 03-04-08, 09:35.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      Re: Да върнем живота в реките

      Офанзивата "Да върнем живота в реките" на моя прител Росен продължава да тече с пълна сила.
      Матейчовците (както ги кръсти Марто) са вече по новите си къщи. Балканките - манекенки от рибарника в Твърдица намериха свободата в 8 реки!

      Статистиката:
      46 кг - 5000 бр. 10-тина грамови, 10-тина сантиметрови балкански пъстърви
      8 реки
      2000 + изминати км
      9 коли
      21 ЧОВЕКА
      Повече тук

      Всеки подкрепил идеята е пуснал по някоя рибка.
      Евала Роска големи сте

      Коментар


      • #18
        До: Да върнем живота в реките

        И ще продължаваме !

        Коментар


        • #19
          До: Да върнем живота в реките

          пуснете линк и към зарибителния магазин
          според мен прекрасен метод за набиране на средства

          и малко вдъхновение за да не стихва ентусиазма (:
          http://catchmagazine.net/

          Коментар


          • #20
            Re: Да върнем живота в реките

            Линка го има в първия ми пост
            http://www.shop.iantra.com/

            Коментар


            • #21
              До: Да върнем живота в реките

              да, извинявам се даниел, не бях видял линка

              Колкото до безобразието по реките(и не само) мисля, че проблема определено не е в циганите. Дано мисията на Росен и съмишлениците му бъде оценена подобаващо и срещне съпричастност от страна на все повече хора.

              Коментар


              • #22
                До: Re: Да върнем живота в реките

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Ето едно линкче стъпка по стъпка ЦЪК
                Дани евала. В случая неса виновни само циганите. В наща рекичка в с.Каменица(Пирдопсо) пуснахме 2000 пъстирви.Няма да казвам колко път видяха от Родопите в вакумиран чувал.Бяхя колкото малко пръстче. След пускането започнаха да ги ловят все едно са аквариумни рибки.Малко разправий и простотиите престанаха.Успяхме да ги опазим до 2г.. възраст и точно когато трябваше да почнат да се размножават и стана чудо . Зетя на "ловния" донесъл хлорна вар и изтровили и изловили цялата риба,заедно с раците и всички живи организъмчета в реката.Ето срещу такава простотия човек неможе дасе бори.
                "Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

                Коментар


                • #23
                  До: Re: Да върнем живота в реките

                  Първоначално публикуван от Vilkata Преглед на мнение
                  Дани евала. В случая неса виновни само циганите. В наща рекичка в с.Каменица(Пирдопсо) пуснахме 2000 пъстирви.Няма да казвам колко път видяха от Родопите в вакумиран чувал.Бяхя колкото малко пръстче. След пускането започнаха да ги ловят все едно са аквариумни рибки.Малко разправий и простотиите престанаха.Успяхме да ги опазим до 2г.. възраст и точно когато трябваше да почнат да се размножават и стана чудо . Зетя на "ловния" донесъл хлорна вар и изтровили и изловили цялата риба,заедно с раците и всички живи организъмчета в реката.Ето срещу такава простотия човек неможе дасе бори.
                  Вие тенки-пушки нямате ли бре?!!!
                  Или дебели гьостерици???!!!!

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Да върнем живота в реките

                    За съжаление Българина така си е свикнал.
                    Жалко за рекицата.
                    Искаме да имаме риби като на запад - искаме ама трябва малко да си попроменим мирогледа.
                    Едни пускат други грабят.

                    Вие тенки-пушки нямате ли бре?!!!
                    Или дебели гьостерици???!!!!
                    Жалко но е истина само така май ще се оправят нещата .

                    Поздрави и се надявам ИАРА с новите програми (демек да сме като в нормална държава) за стопанисване на водоеми - да успеят поне до някъде да подобрят рибното богатство в България.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Re: Да върнем живота в реките

                      Първоначално публикуван от dag Преглед на мнение
                      Вие тенки-пушки нямате ли бре?!!!
                      Или дебели гьостерици???!!!!
                      Имаме много ама каква файда? Простакът си остава простак.
                      "Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

                      Коментар


                      • #26
                        До: Да върнем живота в реките

                        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                        Да, за реките много може да се говори и направи!

                        Отношението на българите към водата и реките е странно и подсказва много за народопсихологията.
                        Например при много народи към реката е обърната фасадата на къщата, дори главния вход. В България традиционно към реката е задния двор, а в планинските райони често там нормално са тоалетните и се изхвърля боклука.

                        Тоест на водата се гледа като на комунална даденост, а не на природен дар и ценност.

                        Реките ще са живи, когато хората разберат и започнат да уважават водата, реките, езерата и морето. И ги възприемат като част от лукса на живота.
                        Ммммдаааа много обичам когато някой е видял наще и чуждите реки. Не са циганите хора, вярвайте ми. Аз съм от 30-ната души в БГ които карат "каяк в бързи води" истински свине сме и сами си го правим. На Струма всяка пролет от РИОС идват с една ифа и пускат риба в реката. Да де ама там сезона не свършва никога. Да не говорим че ваш колега рибар Метна камък в лицето на един от нас докато е в реката, та затворихме и Е79 заради масов бой
                        Ето ви една моя статия за "Чепинска Река" - Велинград
                        http://www.whitewater-bg.org/index.p...d=31&Itemid=50
                        ето ви и една пак моя за река в Словения
                        http://www.whitewater-bg.org/index.p...d=41&Itemid=28
                        само по снимките направете разликата, зарежете писаното. Другия проблем ВЕЦ-вете. Ами всеки Вец трябва да има канал за рибата по закон. Идете ги вижте и ми кажете рибата колко метра крила трябва да има за да прелети препятствието. Боклуци, матраци, хладилници, умрели животни и тн. Е как да живее нещо вътре. Пролетта по Арда над яз. кърджали правим спускане което е около 40 км. през цялото трасе им отплитаме или им се заплитаме в мрежите на всякви браконери. Тия от ВЕЦ "Бял Извор" ни изпращат с думите " моля ви се, разбутайте им на тия мрежите, че рибата не може да се качи"
                        Е к`во е т`ва нещо ами липса на контрол. Дали всички ваши колеги си прибират боклуците от брега ? Наще като къмпингуваме ги караме в София щото иначе ония дето обслужват боклука в региона, сметищата са им до реките задължително. Всичко е до Самоконтрол и Самосъзнание.

                        Първоначално публикуван от Vilkata Преглед на мнение
                        Дани евала. В наща рекичка в с.Каменица(Пирдопсо) размножават и стана чудо . Зетя на "ловния" донесъл хлорна вар и изтровили и изловили цялата риба,заедно с раците и всички живи организъмчета в реката.Ето срещу такава простотия човек неможе дасе бори.
                        лелеееееее аз там съм отрасъл като малък (с. Петрич) абе хвърлете го тоя в утайника бе ...

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Да върнем живота в реките

                          Дали всички ваши колеги си прибират боклуците от брега ?
                          Не можеш да сложиш всички под общ знаменател.
                          Прав си не всички си чистят боклука (да не кажа че повечето не го правят). Но вместо само да се обвиняваме защо не опитаме да направим нещо. Може да не е много но капка по капка става вир

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #28
                            До: Да върнем живота в реките

                            Подкрепям идеята, дано има някакъв ефект.
                            Аз рибки едва ли ще пусна,просто не съм рибар,но поне не цапам,така че съм се включил далеч преди да се обяви темата.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Re: Да върнем живота в реките

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Не можеш да сложиш всички под общ знаменател.
                              Прав си не всички си чистят боклука (да не кажа че повечето не го правят). Но вместо само да се обвиняваме защо не опитаме да направим нещо. Може да не е много но капка по капка става вир

                              Поздрави
                              Не слагам никой под общ знаменател, защото все още вярвам във хората. Като свърши сезона се изнасяме предимно на Струма, че е най пълноводна. Там под ханчетата който е идвал на Рафтинг знае че кесиме на една голяма поляна. Лично с другарчетата чистиме бреговете и подзидахме две огромни огнища. Защото нерегламентираните огнища също са голяма напаст. Нормалните хора идват и ги ползват. Другите "нормални" хора, на които природата им е даденост, съм ги виждал буквално да паркира в огнището и да сваля камъните на брега да си пали там огън. Е няма начин да не реагираш.
                              М/у другото всяко регионално звено на РИОС или по скоро Басейнова Дирекция си имат горещ телефон. Явно ще трябва да се топиме един друг докато не се научиме да не оставяме следи от присъствието си

                              Коментар


                              • #30
                                До: Re: Да върнем живота в реките

                                Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                                М/у другото всяко регионално звено на РИОС или по скоро Басейнова Дирекция си имат горещ телефон. Явно ще трябва да се топиме един друг докато не се научиме да не оставяме следи от присъствието си
                                Не знам това за горещия тел. дали важи за ИАРА, май не! Един кратък пример: разтоварвам си такъмите една сутрин на езеро Рабиша, и на 50м. от мен спира кола, но никой не слиза/оглеждат и разузнават/. След малко се "изхлузиха" двама юнаци и гузно започнаха да се събличат.Докато се чудех, тия ще се каляват ли/беше студеничко/, или попаднах на гей-среща, извадиха една сериозна мрежа, и с плуване я внесоха навътре! Казвам Ви, колеги, такова звънене му хвърлих, и на горещи, и на лични тел., обади се само дежурния в РПУ-Белоградчик, но никой не дойде! Юнаците извадиха мрежата, за радост празна/с този ВЕЦ как иначе?/ и си заминаха.
                                "Make love, not war!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X