Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампата за подгрева мига. Идеи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампата за подгрева мига. Идеи?

    мой приятел също с патрол има проблем с подгрева. като пали лампата светва докато трае подгрева колата пали няма проблеми но след това започва да мига. а най лошото е че не го прави всеки път. някакви идей и коментари или изобщо във Варна някой занимавали се с електриката на тези машини.

  • #2
    До: Лампа за подгрева - мига, идей?

    Между двете шини към които са захванати подгревателните свещи има изолатори.
    Ако някой от тях не изолира добре(така да се каже е пробил) е възможно да е от там.
    Пробвайте -извадете шините ,разбутайте изолиращите елементи.
    Възможно е за кратко време да се опрови,но поне ще знаете причината вече.
    Имах същия проблем и доста трудно го хванах ме,защото нямаше кой да ми каже каде да търся.

    Коментар


    • #3
      До: Лампа за подгрева - мига, идей?

      това го проверих още в началото даже като окасяват напълно като дадеш контакт лампата почва да мига още от начало а тука първо подгрява и после започва да мига. в началото бяхме взели свещи на niparts за 4,5,6 цил. но втулката на самата свещ между двете шини се оказа по висока и окъсяваше. изгори релето и на 4,5 отремонтиране на релето схванахме ко става.

      Коментар


      • #4
        До: Лампа за подгрева - мига, идей?

        На фолквагените транспортери тази лампа мига когато не работят стоповете. Оправя се като се смени стоп машинката

        Коментар


        • #5
          До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

          При някои машини това е признак за изгоряла свещ. Ако сте ги сменили вече - значи някъде по кабелите не може да затвори веригата и ти казва че е изгоряла свещ. Т.е. една от свещите не работи понякога...

          Коментар


          • #6
            До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

            ще мига и най вече ако свещите са ти едно към кесим или не са с същия волтаж или не каквито трябва но щом пали нее болка за умиране ръчкаи здраво
            Човек се учи с много практика:D

            Коментар


            • #7
              До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

              охх човек мойте грижи те почват ... това не е добре ... трябва да имаш 6 свещи оригинални три по три ралични и два моста към всеки от тях е вързан по един кабел и две релета ....
              единя стига до 6 те а другия само до задните 3

              ако някои е пипал ... и ти е сложил само единия мост и 6 еднакви свещи лошо щото нови са по 100 лева бройката

              може ли да ми споделиш каква е цената на съединителя че скоро май ще ми се наложи да сменям ... и за някакъв лагер ставаше въпрос

              Коментар


              • #8
                До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

                За свещи мога да те оредя аз имам 3 от двукръговете който са ми излишни нови са по 65лв.за по 35 ги печелиш а пък наи добре е да погледна може да е модула за подгрева съединителя феродовия е
                150лв нов лагера не помня но май към 60 70лв смяната е по гадна за по малко от 250лв никои не се хваща абе има доста за коментар обади се ако исакш
                Човек се учи с много практика:D

                Коментар


                • #9
                  До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

                  това за свещите се сетих но проверих само двойните /свещите са оригиналните/ за другите ме домързя. а за въпроса за релетата те доколкото видях са 4 на брой + управлението. само зад акумолатора има три. а за съединителя моя който го поръчах е на SACHS комплекта е на цена 470лв. но това е цената за модела от 96 до 97. а за моделите от 89 до 96 цената е малко по ниска заради разликата в лагера. а това за цената на смяната ми се струва много висока аз работя в сервиз и не е сложно цената ако питате мен би била към 200лв можеби е по малко. най бавното в случая е свалянето на мокета в краката и откачането на ръчната.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

                    Провери си масата към двигатела. Аз имах подобен проблем с Патрол, след като го запаля лампата за подгряване продължаваше да мига, понякога при самото палене се включваше алармата и ставах като дискотека и за всичко това вина имаше масата от купето към двигатела.
                    LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
                    E23,E36,E46,E39,E61.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

                      на мен този ефект с дискотеката ми се беше случила веднъж след ремонт на динамото онези да не казвам кои не бяха закачили до край една букса дето влиза отгоре на динамото. карам си аз след пресен ремонт и сменени лагерчита и по едно време всички релета започват да цъкат, всички лампи по таблото почнаха да мигат очите ми станаха досущ като физиономийката аууу голям ужас, но после като помислих проверих динамото и буксата се виждаше как стърчеше.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

                        а как провери двукръговите свеши
                        Човек се учи с много практика:D

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

                          в горния край и средната част демек където лягат шините

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

                            извади ли ги от главата зачервяват ли
                            Човек се учи с много практика:D

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Лампата за подгрева мига. Идеи?

                              Темата е доста стара,но....не виждам финала!!!
                              Все от 2008г. до сега е станало ясно от какво мига лампата на подгряването.Питам,защото след газене в над метър вода преди няколко седмици и моята започна да го прави.Джипа подгрява нормално,лампата гасне нормално,но след няколко секунди/когато подгряването изглежда спре на цяло/ започва да мига проклетата лампа!
                              Ако загася двигателя и го стартирам отново веднага спира и всичко е наред!
                              Та въпроса ми е установи ли се откъде е проблема,че нещо взе да ме нерви и накрая ще взема да махна крушката на подгряването...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X