Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

    Здравейте. Това е първия ми пост в този форум и предварително се извинявам ако не е на подходящото място.

    Скоро ходих на риба с един приятел, който има джип Нисан Терано 2, бях очарован проходимостта на джипа и тъй като ми предстои скорошно закупуване на автомобил реших вместо лека кола да си взема джипка.

    Много ми харесва и така да се каже се зарибих по Jeep Cherkoee. Мога да отделя 10.000 - 11 000 лв.
    Спрял съм се на двигател 2.5TD година на производство след 97 год.
    Въпроса ми е, добър ли е избора ми. Може ли да се намери хубаво "Cherokee" за тези пари, какво трябва да се гледа и къде трябва да внимавам.
    Ще се радвам мненията да са обективни. Благодаря предварително.

    Обобщено Искам да си купя джип. Имам жена, дете за това ми трябва дълга база. Спрял съм се на Cherokee 2.5 TD. Струва ли си ?

  • #2
    До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

    За имам такова чероки и със много доволен от него.Но има и своите недостатаци като например расхода на гориво то е от 10-12 /на 100
    другуто е по високите цени на частите и консумативите но това се отнася за всички марки джипове.Ако ти харесва някое чероки не му мисли джипката си е много добра.Според другите тук това е не правилния двигател защото е много муден и трядва да се внимава да не се прегрее.Но аз мен не е муден и досега съм нямал никакви продлеми със температурата на двигателя а го карам вече втора година.

    Коментар


    • #3
      До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

      Според мен е хубава машина! Е зависи на какво ще попаднеш, все няма да е нов. За тези пари може да се намери и 98 -99та. Според мен колкото по-нов по-добре.
      Но е добре предварително да имаш информация от някой който е експлоатирал такава машина кои са слабите и места и какво да гледаш.
      ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

      Коментар


      • #4
        До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

        Мисля, че дизелово Чероки не си заслужава. Няма да е прекалено ако кажа, че 2.5td (на VM мотори) е несполучлив двигател.

        Ползвайте търсачката за 2.5 VM и въобще попрочетете малко в под-форума на Jeep. Има достатъчно изписано по въпроса.

        Коментар


        • #5
          До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Мисля, че дизелово Чероки не си заслужава. Няма да е прекалено ако кажа, че 2.5td (на VM мотори) е несполучлив двигател.

          Ползвайте търсачката за 2.5 VM и въобще попрочетете малко в под-форума на Jeep. Има достатъчно изписано по въпроса.
          Аз пък съм на друго мнение защото за 2 години му навъртях 73000км и не съм имал никакви проблеми със двигателя .

          Коментар


          • #6
            До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

            Никой не ги харесва тези VM Motori но на всякъде ги монтират. Ей сега гледам Каптивата и тя с такъв.
            За този на Черокито нищо не мога да кажа, Ровъра ми е с такъв. За две години е минал 64000 км. Но той е от 90та, та 10 години по-късно сигурно има развитие и повишаване на качеството.
            ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

            Коментар


            • #7
              До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

              Искам да ти кажа, че колкото и да е плют този двигател аз карам такъв от година и половина и съм страшно доволен от него. Не ми е правил никакви проблеми за около 20 000 км. Да ! Не трябва да го прегряваш. Проблемът, който тук на дълго и на широко се обсъжда го има! Пука глава и това е.. Не е казано че ще стане и при теб разбира се.Стана при баща ми. От както аз го карам не съм мислил въобще за него. Така че имай и впредвид този проблем. Бъди подготвен от към финанси.Разходът е добре за такъв двигател и тази динамичност, която в сравнение с 2.1 е много по голяма. Имай впредвид че трябва да го караш на разумни обороти и да го обгрижваш с маслото и антифризът поне на 8000км за да си сигурен. От към проходимост ..аз проблеми не съм имал. А пък с едни хубави гуми е супер. По магистралата си е супер. Може да си го караш с 160 без проблеми. Но! Внимавай какво купуваш! най добре иди с някой, който разбира от тази марка. Наскоро един колега си купи такъв на невероятната цена от 7000лв. Климатикът беше махнат въобще. Цялото двигателно отделение беше изпръскано с масло, както и куп други малки проблеми. Да знаеш, че ако човекът се е грижил за колата и е бил мераклия няма да я продаде за по малко от 10 000. Поне от моя гледна точка. Скъпи са разните аксесоари например амортисьори за задния капак - 220лв, странично огледало за 286 лв.) и т.н.
              Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

              Коментар


              • #8
                До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
                Искам да ти кажа, че колкото и да е плют този двигател аз карам такъв от година и половина и съм страшно доволен от него. Не ми е правил никакви проблеми за около 20 000 км. Да ! Не трябва да го прегряваш. Проблемът, който тук на дълго и на широко се обсъжда го има! Пука глава и това е.. Не е казано че ще стане и при теб разбира се.Стана при баща ми. От както аз го карам не съм мислил въобще за него. Така че имай и впредвид този проблем. Бъди подготвен от към финанси.Разходът е добре за такъв двигател и тази динамичност, която в сравнение с 2.1 е много по голяма. Имай впредвид че трябва да го караш на разумни обороти и да го обгрижваш с маслото и антифризът поне на 8000км за да си сигурен. От към проходимост ..аз проблеми не съм имал. А пък с едни хубави гуми е супер. По магистралата си е супер. Може да си го караш с 160 без проблеми. Но! Внимавай какво купуваш! най добре иди с някой, който разбира от тази марка. Наскоро един колега си купи такъв на невероятната цена от 7000лв. Климатикът беше махнат въобще. Цялото двигателно отделение беше изпръскано с масло, както и куп други малки проблеми. Да знаеш, че ако човекът се е грижил за колата и е бил мераклия няма да я продаде за по малко от 10 000. Поне от моя гледна точка. Скъпи са разните аксесоари например амортисьори за задния капак - 220лв, странично огледало за 286 лв.) и т.н.

                Благодаря на всички за това, че ми дадохте информацията, от която имам нужда. Аз се посъветвах и с хора, които се занимават професионално с автомобили и те също казаха, че машината е много добра.
                Няма да купувам нещо, което е под 10.000 лв. защото така като разгледах обявите под тази цена няма нищо, което да ми хвана окото.
                Решено е вече. Ще е Jeep Cherokee 2.5TD.
                Стискайте палци да оцеля, че то нали знаете...
                Последно редактирано от fogost; 28-03-08, 09:11.

                Коментар


                • #9
                  До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                  и аз съм ЗА
                  знам, че много го плюят този двигател, но вече 3та година карам точно такъв и съм нямал НИКАКВИ проблеми с него (за разлика от предишното ми чероки 2.1д). единствено трябва да винимаваш да не го прегрееш, но аз така и не съм успявал (... все още ). покарай го преди това, обаче, понеже на доста хора не им харесва как вози (не знам защо - на мен си ми харесва )

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                    И на RR пишат, че VM мотора прегрявал, но нямам такива впечатления и при най големите жеги с включен климатик в града температурата е в норма. Даже като го взех се беше прецакал термостата и зимата замръзваше - кофти работа и парното не бачкаше, но за 28 лв нещата се оправиха
                    ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                      Въпреки, че доста се изписало за прегряването на този двигател не ме притеснява особено защото ще го карам предимно по асфалт, а ако може да се каже, че ходенето на риба е тежък Off Road
                      Но както са казали хората - "поживем увидим"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                        От 2 години карам такава джипка и единственото, което не ми харесва е, че при по-динамично каране прегряват дисковете на спирачките и по-конкретно предните. Може този проблем да е само при мен, защото имах проблем с блокирало цилиндърче на спирачката, но след като го оправих пак загряват.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                          Като изключим разхода(градско), 2.5td превъзхожда 4.0i само с това че е напълно безполезен.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Като изключим разхода(градско), 2.5td превъзхожда 4.0i само с това че е напълно безполезен.
                            Би ле се конкретизирал.
                            Днес бях на разходка, така да се каже започнах да обикалям и да събирам визуална представа за това, кое как изглежда, колко струва и т.н.
                            Намерих два доста прилични джипа. Като най ми допадна един Limited 2.5TD 98г. кожа и всичките глезотии. Много добър и запазен. С хубави гумета, на пръв поглед екстра. Карах го, да не може да се каже, че е някаква резачка, но за моите нужди е просто перфектен.

                            Мога да си позволя и Grand, но искам да е класическата "мутра" (демек ръбав) Грубостта някак си ми допада в тези коли.

                            Не искам по голям двигател, защото този ми е напълно достатъчен за това, за което ще го използвам.

                            След днешния тест на такава джипка затвърдявам позицията си, че това ще да е. Дали ще сгреша или не ще се разбере. Но мисля, че ще ми върши екстра работа. Като си има в предвид, че най-тежкия off road ще е ходене на риба по черни пътища през, които минава дори и лека кола.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Като изключим разхода(градско), 2.5td превъзхожда 4.0i само с това че е напълно безполезен.
                              Хехехехе браво колега, тука ме гръмна Сега вече си избрах двигателя.......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X