Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безплатната енергия от вакуума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не разбира се. Нито смятам да го направя. Не съм специалист по клинична психиатрия нито по социални психологии. Ако подобни методи за масова хипноза ме заинтересуват някога, тогава така и ще кажа публично: Момчета, събирам партия, искам да стана депутат!
    Има прости и очевидно винаги действащи правила. Нито с пари, нито с мерак могат да се променят. Публично са известни като природни закони. Каквото и да знаем за светът който ни заобикаля, той е каквто е, и нашето желание не му влияе. Пример. Ние нямаме представа дали имат физически смисъл времена от порядъка на 10^-30 секунди. Ние не можем, и вероятно никога няма да можем да премерим толкова къси временни интервали. Но без кой-знае какви разходи и усилия ние ежедневно измерваме измененията в процесите с такава продължителност. Чисто математически ние мерим с още десет порядъка по-висока точност практически кваркови процеси. Ние знаем за Вселената и Вакуума неимоверно повече от самодейните пророци. Там има съвсем изумителни неща, но тъкмо това го няма.
    А за добиването на немислими количества енергия няма нужда от целия вселенски вакуум и прочее божествени явления. Стига един електрон. Той е направен от три кварка. Може да бъде счупен значи на три парчета, и когато те бъдат раздалечени на незначителното разстояние примерно сантиметър, тогава глуонната струна между тях ще ни даде енергия, сравнима с масата на Галактиката. Не знам за пророците, физиците още днес знаят как да го направят. Обаче инженерите казват че ще изгори електромера. Ние не го можем. Не умеем да управляваме подобни енергии. Ние - хората. Бълнуващите - толкова по-малко.
    Хич да не е, има една история - Принципът на Окам. Минимално достатъчното обяснение. Винаги е вярно най-простото. Под вола може да се намери теле. Обаче ще е стъпкано. Те сучат от кравата.

    Коментар


    • #17
      Стефан, разбира се, както винаги е пределно прав (доколкото съм му чел постовете). Само малко уточнение - протоните и неутроните се състоят от по три кварка. Електроните са значително по-малки и ... абе не знам, може и те да се състоят от кварки, ама малко ме гложди нещо ... не знам

      http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/hframe.html

      Това е незначителен детайл и всъщност няма пряко отношение към изказването му, чиято цел е да покаже, че енергия има много и то в изобилие дори и в най-малките нещица. Светъл ще е денят, в който успеем да я дръпнем контролирано оттам.

      До скоро...
      Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

      Коментар


      • #18
        Такова нещо като " Безплатен обяд" не същесвува!!!

        Ако и маше нещо безплатно то..........
        Повече OFF и по-малко ROAD !!!

        Коментар


        • #19
          ............. то някой щеше да си го е присвоил отдавна и да го продава...
          Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

          Коментар


          • #20
            Ето какво трябва да се гепи, за нещо несравнимо по-дребно. Един вид Първа частна портативна безкрайна енергия. Диодно фенерче пред зенитен прожектор. Хем е известно отдавна, хем някъде го има готово.
            Значи, тежките атомни ядра често са нестабилни. При разпада на всяко се отделя много енергия. Когато на куп се съберат много такива ядра, се отделя наистина много енергия, това е атомната бомба. Пак атомните ядра са склонни и да се сливат при някакви условия. Тогава образуват ядрото на някой по-тежък атом, но пак остава излишна енергия, много. Колкото по-тежки ядра се сливат, толкова повече енергия. Условията са те или да се доближат едно до друго по-близо от някакво критично разстояние, или вече затворени в някакъв обем, температурата в него да се вдигне над някаква си критична. Сравнително лесно това се прави с ядрата на деутерия и трития - двата по-тежки изотопа на водорода, затова и когато някой накара много такива ядра да се слеят в хелиеви, това се казва водородна бомба. Добре, ама сбижаването им е кошмарна задача, това става в ускорителите, в които за да се халосат едно в друго само две ядра едвам стига Козлодуй, и машината е голяма примерно 80 километра. Или 300. Обаче няколко кила ядра могат да се затворят в нещо и да се нагреят. Топлината се прави лесно - ей я атомната бомба. Обаче гърненцето и на битака не го продават, и от китайско не го карат - при тия температури и налягания материалознанието е безсмислено понятие, веществата просто не съществуват. Затова водорода го мушкат вътре в атомната бомба, точно в центърът и, и докато върви ядреният взрив, налягането на светлината от него играе бутилката, която удържа водородните ядра докато се загреят и започнат да се сливат. Става много голямо Дум!
            Мда. Ето това са характерните енергии и инструменти, с които се получават всичко на всичко импулсни източници на неголеми енергии. Всичкото ядрено оръжие произведено някога от човечеството, задействано едновременно, дава 6% (шест процента) от енергията на атмосверата на планетата ни. Преди да търсите термоса за да сипете в него енергията на вакуума, помислете за мащабите на явленията. За характерните енергии и мощности, потребни такива явления да бъдат поне забелязани. За да бъдат измерени трябва повече, за да бъдат управлявани на порядъци повече ... Изглежда ние вече познаваме обекти, чиято енергетика позволява дотолкова катастрофични явления, като откъсване на полето от материалният му носител. Казват им магнетари, и никой не знае какво са. Добре че са на края на Вселената, иначе биха издухали нещастната ни галактика като експреса - угаснал на прелеза пернишки голф.
            Хубаво е човек да мечтае. Не е хубаво да се заблуждава.

            Коментар


            • #21
              Ако на някой (запознат с английския) му е станало интересно за ядрения разпад (на тежките елементи, за които говори Стефан):
              http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu...ission.html#c1

              За ядрения синтез (деутерий + тритий):
              http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu...fusion.html#c1

              За атомни бомби, основаващи се на ядрен разпад, или пък термоядрени бомби:
              http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu...e/bomb.html#c1

              Всички тез неща вече са осъществени в неконтролирания си вид, разпадът - и в контролиран. Синтезът, както вече прочетохме, е мъка за битово ползване. Умни хора опитват да направят такъв реактор, ама дали ?!... :
              http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu...fusrea.html#c1

              Мама му стара, много ме кефи тоя Hyperphysics сайт просто...

              До скоро.
              Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

              Коментар


              • #22
                Е, управляемият термоядрен синтез не можаха да го затворят в ТОКАМАК-овете - твърде много технически проблеми. От друга страна границите на рентабилност на реакцията са хем далече, хем тесни пак от енергетични съображения. Явно тая работа е неизгодна в мащабите, в които ни върши работа на Земята, а тука няма място да запалим изкуствена звезда. И тъкмо в момента се раждат новите направления - водорода за портативните източници, и ортохелият, той и хелий 3, за големите стационарни електроцентрали. Даже се разтичаха към Луната, там го има много просто в праха на повърхността, а един куфар годишно стига за цялата планета.

                Коментар


                • #23
                  Това с хелия би било чудесно (и дори лесно), ако вече бяха разрешени проблемите покрай фузията деутерий + тритий.
                  За който е интересно:

                  Хелий-3 е лек, нерадиоактивен изотоп на хелия. Ядрото на хелий-3 се състои от два протона и само един неутрон, за разлика от обикновения хелий (2 + 2). Хелий-3 е рядък на Земята, а пък се търси за ядрен синтез. Много от него се счита, че има на Луната (в горния слой реголит) и в газовите гиганти. Тук се използва в геохимични изследвания, тъй като се открива в мантията на планетата.

                  Хелий-3 претърпява следната безнеутронна реакция на сливане, която е "обещаваща" от енергийна гледна точка:

                  D (деутерий) + 3He → 4He (3.7 MeV) + p (14.7 MeV)

                  Благинката от използването на това нещо произхожда от природата на крайните продукти. Повечето предложени за енергетиката синтези продуцират неутрони, причияващи радиоактивно повлияване на компонентите на реактора при бомбардирането им, а пък и енергията трябва се генерира с яки топлинни стимули. За разлика от тях, хелий-3 не е радиоктивен. Продуцираният протон (р) може да се "улови" с електромагнитни полета, което би довело до директно генериране на електричество (или поне тъй се твърди).

                  Обаче, тъй като и двата реагента трябва да се смесят заедно, за да протече фузията (логично), то ще с епоявят и странични реакции като D + D и 3He + 3He. Първата от тях не е безнеутронна. Поради това тази далавера никога няма да бъде истински "чиста". Също така, температурата, която се иска за сливането на D + 3He, доста е по-висока, отколкото за конвенционалното D + T сливане (деутерий + тритий). Така че едва ли тази фузия ще се постигне преди конвенционалната да се отработи (абе направо да се осъществи ).

                  http://en.wikipedia.org/wiki/Helium-3

                  До скоро...
                  Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Безплатната енергия от вакуума

                    На мен ми се струва че енергията не идва от вакуума.
                    Идва от гравитацията. Джон Сърл работи върху някакви магнитни двигатели.
                    Първият му двигател е излетял и се е загубил. Защото е получил е енергия за сметка на гравитацията.
                    И температурата в помещението се е понижила до 4 келвина. Малко ми е странна тая температура.
                    Обаче ако се губи температура- къде отива. Подозирам че се преобразува в енергия да му върти двигателя.
                    И също идва от времето.
                    Козырев е има някаква теория че времето може да се трансформира във енергия.
                    При експеименти с двигатели на свободна енергия е забелязано че часовниците изостават.
                    Къде се губи времето. Двигателят работи не със енергия от вакуума ами трансформира времето в енергия.Не съм намерил информация някой който експеиментира със двигатели на свободна енергия да се е сетил да сложи една теглилка.
                    Да провери какво става с гравитацията.
                    Или пък един часовник- дали се губи време.
                    Или пък термометър - дали се губи температура.

                    Започвам да си мисля че има нещо в тия двигатели на свободна енергия.
                    А пък дали е свободна- друг въпрос.
                    Ще се намери някой умник да направи закон да я забрани.
                    Както е забранено добиването на злато.

                    Ето тук какво става в Румъния.
                    New Classic 40KW Free Energy Self Running Electricity Generator with High Voltage Tested Light Bulbs

                    Направо чупи познанията ми по физика.
                    Все пак става въпрос за 40 киловата. Идеално за в къщи. Важно е мотора да е по-малък от генератора, като мощност. И не знам какво е съотношението на оборотите.
                    Един индиец беше направил филм за 200 киловата установка. Голяма колкото един вагон.
                    Такива филмчета има много в Тубата. Работят хората по въпроса.

                    Мисля си дали има тук някой във форума който има условия да направи това на румънеца. И да каже работи- не работи.
                    Трябва един генератор и един мотор. И маховик, например някаква джанта или нещо тежко.
                    Сигурно има начин да се види на място какво е направил румънеца.
                    На видеото са показани данните на генератора и на мотора.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Безплатната енергия от вакуума

                      12 години и месец и половина... Нов рекорд за некро?
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Безплатната енергия от вакуума

                        Я колко физици имало.
                        Това за хелия се оказа много лесно, случва се постоянно, та освен него има още какви ли не елементи - трикът бил в гравитацията, а тук се се опитват с разни магнити ...
                        Прилича на приказката може ли електриката да мирише на скара....

                        Има един въпрос, който винаги ме е човъркал. Чел съм питал съм , ама до сега нито един физик не ми е дал поне малко смислен отговор ( нищо че намериха асиметрия в симетрията) въпроса ми е що е това мълния и от къде идва..
                        Особено онези по цветните ....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Безплатната енергия от вакуума

                          Баси мамата, недейте бе хора....
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X