Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

    Става въпрос за амортисьори за стандартно окачване, а не за някаква офроуд модификация.
    Колата е Range Rover Classic - ноември 2006 смених предни и задни амортисьори заедно с доста неща по окачването. Това стана след като за 20000км унищожи две чисто нови гуми и направих тест на амортисьорите - оказа се, че е оцелял само единия заден.
    Новите са Monroe Adventure 4x4 - вече и най-малката промяна в гумите я изследвам обстойно, а и напоследък взе отново да вози изключително меко, та направих тест на амортисьори. Резултатът показа, че само предният ляв работи. Четирите са сменени комплект преди година и четири месеца и около 30000 км, колата се е движила изключително по асфалт /е вярно, че българския е кофти, но.../.
    Утре ще я водя, уж ще ги сменят безплатно, нали са в гаранция. Е сигурно пак ще има монтаж-демонтаж, но поне няма да е за 1000лв.
    Та ме интересува, ако някои има добри впечатления от някоя марка.
    Прикачени файлове
    ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

  • #2
    До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

    Впечатления имам но за леки коли.
    Монро винаги са ми били трън в очите, друга марка за избягване е Гейбриъл. КУВ са наред (Каяба), Токико биват също макар че са много готини само тези първоначално вградени в колите - магазинските отстъпват.

    Коментар


    • #3
      До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

      Взех Monroe защото само те имаха наличност, а и цената беше прилична.
      Иначе при леката кола е друго - на Audi-то предните бяха изпуснали така че като минеше през неравност продължаваше да се клати 2 минути , но не ядеше гумите.
      Сложих някакви италиански - куче-марка и вече са на 210000км, задните никога не са сменяни - на теста в началото на зимата показваха, че работят адекватно и не ги пипам.
      ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

      Коментар


      • #4
        До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

        Гледам че си от Пловдив. Къде направи горния тест, ако не е тайна? Май и аз трябва да ходя на този тест.
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #5
          До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

          В Омникар /сервиз Датчия, Рено/ до моста на Карловско шосе /срещу Ален Мак/.
          Ако е за лека кола и в ДиН на Рогошко правят, но на джипки не щат, развалял им се стенда.
          ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

          Коментар


          • #6
            До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

            Благодаря, утре ще ида да проверя, че вече съм към 100 000 и като тегля голямо натоварено ремарке, над 80км/ч почва да ми люлее. Предполагам че е от амортисьорите, ама утре ще се разбере.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #7
              До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

              Опита показва че въпреки гръмката двегодишна гаранция Монро не струват. Аз лично за себе си съм се убедил не еднократно. Наистина са на ниски цени и имат значителна наличност.

              Коментар


              • #8
                До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                Честно казано нямам много опит - за втори път сменям амортисьори на кола. Не съм се подлъгал толкова от гаранцията, колкото от това че ги имаше в наличност!
                Но сега като се замисля е хубаво, че я има и в сряда ще съм с 4 нови!
                ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

                Коментар


                • #9
                  До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                  Монро са гола вода- никакви 2 години - при мен изтраяха 3 месесца. Препоръчвам SACHS. Или KONI.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                    Е не ги ли смениха с нови? Е вярно 2 години на всеки 3 месеца.
                    ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

                    Коментар


                    • #11
                      До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                      А сигурно ли е че твоите ще ги сменят? Обикновенно се хващат че нещо друго е разбито и това е довело до разбиване на амовете и дотам с гаранцията. Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                        карам с каяба.засега 4 месеца не са мръднали.доста офроуд между другото.цената не е висока спрямо другите маркови.може да провериш дали се предлагат за твоя автомобил.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                          Сложих каяба отзад на нисана, вече година направиха. Малко се загряват, но мисля, че е от пружините. Нямат грешка.
                          Който препоръча Гейбриъл, да прочете по чуждите форуми - много ги плюят. Това е някакво Южноафриканско производство, много са евтини и добри, ама само първите 2-3 месеца. Аз почти се бях навил да вземам такива и ме разубедиха. За японските джипки - каяабата е най-добра (говорим за серийни части, не за тунинг).

                          Монро не бих взел - лично мнение. Те може би са добри за малките леки коли, не им вярвам за джипове.

                          Поздрави,

                          Чефо

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                            В темата се спомена за сервиз в Пловдив където може да се направи проверка на състоянието на aмортисьори.

                            Бихте ли споменали, къде в софия може да се намери подобен сервиз?
                            One Planet, One Internet!
                            We Are All Connected!

                            Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                              Аз ползвам задни Супра.Малко са твьрдички, но положението е доста по-добре от фабричните!

                              Изюетох и слушах много за КОНИ.Е май по-добро от това няма на тази цена, а може би и попринцип.Степените за твьрдост играят огромна роля сьщо...
                              Nissan Patrol GR 3.0 TDi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X