Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

    За теглото не съм сигурен че е наполовина. Рено 21 дори и комби не е особено тежка ! Макар че е големичка. И все пак - грешката е фрапираща

    Коментар


    • #47
      До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
      Май това си зависи от доставчика. Аз имам същия пример - само че 130 / за 4 втулки/ срещу 500 /за комплекта/ , като и двамата търговци са си български.
      Относно стендовете за амортисьори- в D&N преди години ми тестваха амове на Рено21-Невада/ това е голямо комби/ - и си бяха супер, в нормите и т.н. Но после поглеждам разпечатката и какво да видя - автомобил: Пежо 205 ???!!!. "Големи" параметри са заложили на компютъра. То бръмчилката е била на половината тегло на моята.
      Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
      За теглото не съм сигурен че е наполовина. Рено 21 дори и комби не е особено тежка ! Макар че е големичка. И все пак - грешката е фрапираща
      С риск и аз да пост-на нещо не по темата като двата цитата (тя е все пак "Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте"), ето малко данни за разликите в теглото на посочените два автомобила: Пежо 205 - според модификацията е от 740 до 935 кг.; Рено 21 Невада - от 1065 до 1175 кг.

      А сега за амортисьорите: моите са си тези, с които съм купил джипа. Отпред пишеше, че са американски, а отзад - канадски. Марките и моделите не си спомням, че когато ги гледах последно беше преди около 2 години. Ама като ги сваля ще ги видя обстойно (предстои им смяна, че напоследък джипът придоби "латино" темперамент - при неравности много се люлее наляво-надясно )
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #48
        До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

        Четох, четох и мисля, че точно тук е момента да вметна няколко думички и едно питане.

        Значи в моя случай преди 5 години, четири годишният ми форд фокус (тогава беше на толкова и го имам чисто нов от магазина) се разтрака зверски отпред. Ходих на "майстори" всички казваха изпуснал амортисьор. Отидох да ми мерят амовете на един стенд - задните наред предните единия умрял другия почти умрял. Обаче колата не друсаше и си возеше меко просто чукаше яко. Стигнах до един друг сервиз, където момчето, като я вдигна на гущера пипна тук и там, както правеха и другите преди него, но мнението му беше коренно различно - "смени си биалетките" - те били в пластмасови легла и се разбивали лесно. Смених ги и още си карам с ония умрелите амове според разпечатката. Истината е, че в повечето случаи това, което излиза като информация от стенда е неправдоподобно с едничката цел да си купиш нови амортисьори.

        А сега питанката:
        Гранда много се люлее, единия преден амортисьор е изпуснал, и мисля да сменям всички амортисьори, както и носачите на предния мост. Чудя се да сложа подложки или да сменя пружините. Доста четох наистина, горе долу ми е ясна идеята но като за джипка която ходи по асфалт и язовири едва ли ми трябва нещо много сериозно като окачване. Това което ми се иска е ако може да вмъкна 31", доколкото разбрах е достатъчен 2" лифт.

        Колегата пуснал темата вероятно има подобни на моите проблеми и главоблъсканици, а и на много други колеги с "Jeep" ще им е полезно едно кротко систематизирано инфо за паркетник с леки офроуд функции.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #49
          От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

          Привет колеги, на фронти ми се налага да сменям предните амортисьори, окачването ми е заводско не е лифтната, не знам каква марка амове да търся, за Монрото чувам предимно негативи, били много твърди и т.н. а за другите марки толкоз мнения прочетох че вече не знам на коя марка да се спра...
          Дайте отзиви за качествени и издръжливи амортесьори при нормална експлоатация, 70% асфалт и 30% в гората но не хард?
          Последно редактирано от Еделвайс; 01-07-13, 11:25. Причина: правопис

          Коментар


          • #50
            От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

            Смених и 4 амортисьора на бусчето ми Пежо с маслени Монро и това беше много голяма грешка-сега подскача като топка и от най-малката неравност.Дори и много натоварен,пак подскача като на митинг.Търсих си Закс маслени,но се внасяли вече само газови...Много се минах,поне да бях проверил колко струват оригиналните

            Коментар


            • #51
              От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

              За да не отварям нова тема, пиша в тази. Искам да си закупя газови МОНОТРЪБНИ амортисьори, предни, за Пежо 406 от марките Sachs, Bilstein, KYB. Monro нямат монотръбни. Питах в Тех-Ко, Kanex и V&D за Пежо 406 предлагат Sachs § Monro газови , но са двутръбни.
              Някакви идеи ?

              Коментар


              • #52
                От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                До тук разбрах, че няма да намеря такива монотръбни предни за моето Пежо от масовите. Но остава въпроса кои все пак са за предпочитане. Важното ми е да са здрави и да не се разчукат. Предпочитам по стегната и спортна возия отколкото да ми се олюлява колата. Sachs или Monro или някой друг производител ?

                Коментар


                • #53
                  От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                  Включвам се и аз в тази "позаспала тема". Ще сменям задните пружини на Диското и намерих тук във форума , такива които са с една идея по твърди.Идвам ми дюшеш тъй като джипката често се товари стабилно.Питам се какви амове биха "бачкали" що годе добре с малко по твърдите пружини?
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                    Кой каквото да ви каже, или ще ви е скъпо, или ще сте недоволни, или ще се чудите, кой би могъл да я свърши тая работа. Накрая пак, ще сте недоволни, щото сме Българи !
                    Извода,,,,, ако не ви се плаща, питайте, ако изисквате- плащайте. Със сигурност, човек който иска добро поведение на реформирана джипка( лифт, фланци, газова уредба..... ), не може да очаква нещо от "магазина".
                    Винаги ви остава варианта, два от тези, или два от тези и един(някакъв), яка комбинация От мен да знаете, никога не ползвайте от тирове, ремаркета и т. п.
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                      Много си прав.
                      Докато си докарам джипа възможно най-близо до това което искам врътнах няколко чисто нови комплекта Каяба и Кони, плюс някоя друга нова пружина, като преди това се опитах да изциганея с мунинг доработки.
                      След проба-грешка съм с двутръбни Каяби, щото късно разбрах за твоите, иначе щях да съм с тях.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                        Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                        Кой каквото да ви каже, или ще ви е скъпо, или ще сте недоволни, или ще се чудите, кой би могъл да я свърши тая работа. Накрая пак, ще сте недоволни, щото сме Българи !
                        Извода,,,,, ако не ви се плаща, питайте, ако изисквате- плащайте. Със сигурност, човек който иска добро поведение на реформирана джипка( лифт, фланци, газова уредба..... ), не може да очаква нещо от "магазина".
                        Винаги ви остава варианта, два от тези, или два от тези и един(някакъв), яка комбинация От мен да знаете, никога не ползвайте от тирове, ремаркета и т. п.
                        То хубаво си правиш реклама , ама човека пита за кола , която струва по-малко от 1 брой от твоите продукти.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #57
                          От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          То хубаво си правиш реклама , ама човека пита за кола , която струва по-малко от 1 брой от твоите продукти.
                          Де ги тия дискота по 4 за хилядарка, да си напазарувам няколко?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                            Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
                            За да не отварям нова тема, пиша в тази. Искам да си закупя газови МОНОТРЪБНИ амортисьори, предни, за Пежо 406 от марките Sachs, Bilstein, KYB. Monro нямат монотръбни. Питах в Тех-Ко, Kanex и V&D за Пежо 406 предлагат Sachs § Monro газови , но са двутръбни.
                            Някакви идеи ?
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Де ги тия дискота по 4 за хилядарка, да си напазарувам няколко?
                            Пежо 406 ... ме зма, как почна да бленуваш за Дискавъри ти не беше ли фен на Нисан
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #59
                              От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Пежо 406 ... ме зма, как почна да бленуваш за Дискавъри ти не беше ли фен на Нисан
                              Ето как:
                              Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                              Включвам се и аз в тази "позаспала тема". Ще сменям задните пружини на Диското и намерих тук във форума , такива които са с една идея по твърди.Идвам ми дюшеш тъй като джипката често се товари стабилно.Питам се какви амове биха "бачкали" що годе добре с малко по твърдите пружини?
                              ...след който пост е отговора на kocha, който пък споменава в поста си джипки, а не пежа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Ето как:

                                ...след който пост е отговора на kocha, който пък споменава в поста си джипки, а не пежа.

                                Приемам, че аз съм крив. Сори.
                                Ама на Диско 300тди , амове за 8000 , пак ми е странно може пък да е състезателна знам ли ..само си мисля сори отново
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X