Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение

    ........"

    Така че може и да има окачване създадено за нашите условия ама не и от австралийците ,американците или други които дори не знаят къде се намираме на глобуса и изобщо съществуваме ли. Амортисьорите могат само да направят движението по комфортно по асвалт но не и по пресечена местност стига да са поставени правилно(за справка виж монтажа на твоите амортисьори във Варненското състезание).

    Това дето го пишеш са пълни глупости.Не знам за Австралиици и Европейци но Американските производители на рейсинг продукти имат поне 1500 решения за настроики за тип на каране.Най лесно е да караш със заводското окачване но то дори не е добро за пътя камо ли за рали но за траял съм сигурен че може и да направиш .....много обръщания.

    Отново се изказваш неподготвен или пишеш само за да кажеш нещо.С цели мостове се кара и на Баха и на Дакар. Е ясно е че резултатите са по слаби но за това си има и различни класове и категорйи.Справка Бойлер Тойота Нисан и др.Даже и много от тръковете са на цели мостове. Точно тук идва налагането на адекватни по големина амове.На Баха има клас 17 .Клас сток мини трък и др.Но най смешното е че твърдиш че играят с А-рамена щото целите мостове тежали и правили шими.Товя явление се появява само при разбити елементи по окачването или неадекватен сбирщайн.Примерно подложки амове от Вартбург предни пружини отзад и тн.Та нали 95процента от Т-Тса с цял мост отзад не съм виждал да им блъскат по рамите нито да изпадат в шими.А-рамото е наложено поради това че е в пъти по адекватно при преодоляването на бързи препятствия.Както и независимото движение на диагонално реагиране.Естествено е че е и по леко но само при возила със задно предаване.Стане ли Т-Т 4х4 вече няма разлика.Конструкцията на усилени носачи кутора на дифа оси главини предаващи задвижването и тн. тежът колкото цял мост.Това че твърдиш че амовете подобрявали возията само на асвалта с дупки обаче е направо смехотворно.Чавдар поне ексериментира с неговата джипка и може само да подобри характеристиките на возилото.Верно пусни ти с какво си се преборил или какво си подобрил.Не само грешно бля... .бля

    Грешиш също така и че само в БГ има разбити пътища.Тая легенда за Маестро обаче е направо вдъхновяваща.Хубаво е че този модел автомобил се наложи повече от добре както на нашия пазар така и в Русия.Даже вече не могат да смогват да правят коли при повишеното нистово търсене.
    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 12-05-08, 11:43.

    Коментар


    • #32
      До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение

      Отново се изказваш неподготвен или пишеш само за да кажеш нещо.С цели мостове се кара и на Баха и на Дакар. Е ясно е че резултатите са по слаби но за това си има и различни класове и категорйи.Справка Бойлер Тойота Нисан и др.Даже и много от тръковете са на цели мостове. Точно тук идва налагането на адекватни по големина амове.На Баха има клас 17 клас.Клас сток мини трък и др.Но най смешното е че твърдиш че играят с А-рамена щото целите мостове тежали и правили шими.Товя явление се появява само при разбити елементи по окачването или неадекватен сбирщайн.Примерно подложки амове от Вартбург предни пружини отзад и тн.Та нали 95процента от Т-Тса с цял мост отзад не съм виждал да им блъскат по рамите нито да изпадат в шими.А-рамото е наложено поради това че е в пъти по адекватно при преодоляването на бързи препятствия.Както и независимото движение на диагонално реагиране.Естествено е че е и по леко но само при возила със задно предаване.Стане ли Т-Т 4х4 вече няма разлика.
      Е явно и на теб ти куцат малко знанията за явлението"шими" понеже то се появява само на предните мостове. Явлението "шими " е жироскопични моменти върху управляемите колела при страничното им наклоняване. За целите мостове сам каза че дават по слаби резултати.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #33
        До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
        Е явно и на теб ти куцат малко знанията за явлението"шими" понеже то се появява само на предните мостове. Явлението "шими " е жироскопични моменти върху управляемите колела при страничното им наклоняване. За целите мостове сам каза че дават по слаби резултати.
        Хубаво е, когато един човек има самочувствието да оценява знанията на другите, да може и да покаже някаква основа на своите... като например, имам, пробвал съм, тествал съм..., ходил съм да гледам..., или поне съм чел... То и с четене доста неща се научават... А т.н. "шими" между другото няма нищо общо с никакви жироскопни моменти...

        Нека оставим все пак хората, които знаят за що иде реч да пишат, че да могат другите да научат нещо... Че ако на всеки който може да каже нещо, се появят двама "супер специалисти" да му обяснят къде му куцат познанията доникъде няма да стигнем...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

          Да така е куца ми знанието за много неща още.

          Айде пълни зелярника с газ и ръчка с нормалните амортисьорчета.Може даже да сложиш и такива от Маестро щото са точно за България от супер специалисти смятани.Айде чао отивам да бачкам ти си драскай тъпотевини.Явно имаш много време за това.
          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 12-05-08, 12:08.

          Коментар


          • #35
            До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

            Петре... А бре ти пак си забравил какво сме си говорили... Недей да мислиш че всички са чукчи писатели... има и от другите... и са повече ама те не пишат а предимно четат... А ако ще се мерим кой колко не знае, да знаеш че ще ти е много трудно да ме "дръпнеш"..., аз колко работи не знам... ама предпочитам аз каквото не знам да чета..., пиша само за малкото дето криво ляво поназнайвам
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #36
              До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              А т.н. "шими" между другото няма нищо общо с никакви жироскопни моменти...
              Не ме карай да се смея.Вярно е че не съм се изразил много правилно и от там идва неразбирането.
              За явлението "шими" или "танцуване" За да се избегне самозавъртането на управляемите колела около шенкелните болтове(явлението "шими")се прави следното: Завода производител изчислява какъв да бъде надлъжния и напречния наклон на шенкелния болт за да се получи въпросния жироскопичен ефект на управляемите колела за да избегне "шими".
              При "селския тунинг" ако не е направен прицизно ще се промени най-малкото надлъжния наклон (при целите мостове).Какво друго може да промени жироскопичния ефект - широки и високи гуми, криви гуми, криви джанти,криви спирачни дискове, разбити шенкелни болтове и др.
              В "селския тунинг" може и да има сполучливи окачвания ама сигурно са малко .


              P.S. Само не ми е ясно защо си мислите че само вие в София разбирате от автомобили. Имал съм опити за преправяне на окачване ,тествал съм ,и съм гледал какво са правили други,и съм прочел доста книжки ама неискам да се хваля както го правите вие "софиянци". Не съм се стремял да обидя никой ама ме принуждавате с вашите действия.
              Последно редактирано от banjo; 12-05-08, 19:01.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #37
                До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                Ама сега на родни градове ли ще се обиждаме... Аз като дете съм имал опити за летене с плажен чадър от 2-я етаж, но това не значи, че съм летец, нали Пусни нещо, което си направил и се движи...или поне ми кажи кой джип във Варна е с рейсингови амортисьори ? Вие сте от морски град, мисли си за мрежи, цаца, паламуд и спасителки на плажа
                П.П.
                Ще напълниш с ягодки кошничката май...

                Коментар


                • #38
                  До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                  Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                  P.S. Само не ми е ясно защо си мислите че само вие в София разбирате от автомобили. Имал съм опити за преправяне на окачване ,тествал съм ,и съм гледал какво са правили други,и съм прочел доста книжки ама неискам да се хваля както го правите вие "софиянци". Не съм се стремял да обидя никой ама ме принуждавате с вашите действия.
                  Може ли един тъп въпрос. Какво в същност искаш да кажеш в тази тема?

                  Защото дотук прочетох, че:
                  - нямало подходящи амортисьори, специално разработени за нашите уникални условия
                  - някои (май всички освен тебе ) били правели "селски тунинг"
                  - други пък били правели рали състезания с неподходящи автомобили за кефа на нереализирали се рали пилоти
                  - софиянци се били хвалели

                  Ама от прочетеното хич не ми стана ясно какво общо имат всичките тия приказки с темата.

                  А пък темата е Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте .

                  Колегата е задал простичък и ясен въпрос с мисълта, който желае, да сподели личния си практически опит.

                  След като си преправял, тествал, гледал и чел за окачвания, защо просто не се опиташ да отговориш на въпроса на човека и да му кажеш какво и защо би му свършило работа?

                  П.П. А опитите хората тук да се делят и да се противопоставят софиянци (или варненци, или пловдивчани, или ...) на останалите са просто тъпи. Последното - без извинение.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                    Покрай това явление... шими... толкова народ се изпокараха!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Какво в същност искаш да кажеш в тази тема?



                      Ама от прочетеното хич не ми стана ясно какво общо имат всичките тия приказки с темата.

                      А пък темата е Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте .

                      Колегата е задал простичък и ясен въпрос с мисълта, който желае, да сподели личния си практически опит.


                      П.П. А опитите хората тук да се делят и да се противопоставят софиянци (или варненци, или пловдивчани, или ...) на останалите са просто тъпи. Последното - без извинение.
                      Мисля че съм писал вече достатъчно какво искам да кажа ,само че няма кой да чете и да вникне в писаното. Четете и какво е писал Близнака преди мен и ще разберете за какво става дума. Амортисьорите са част от окачването и са неразделна част.Ако искаш да монтираш амортисьори на стандартно окачване то те ще са стандартни.Ако пък ще монтираш на нещо преправяно то ще ти трябват сметки за които трябва да се вземат много фактори. Близнака писа как се наглася окачването дори и според налягането в гумите ама кой да чете.

                      За това кой кого дели то се вижда.За мене всички сте Българи но явно съм се бъркал.За обидата -приемам го лично.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #41
                        До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                        За шими няма да пиша. Търсете го в криви дискове, гуми, джанти, лагери и шарнири и ще стане като в оня виц дето бабата умряла а "Дързост и красота" още не бил свършил.

                        За стенда от първия пост. Малко смесени чувства имам. Верно друса там, мери нещо, ама освен да покаже че имаш разлика в амортисьорите на една ос, май на нищо друго не е способен. Предполагам че е така защото е проектиран за късоходовото окачване на леките автомобили.
                        Закарах джипа с чисто нови Bilstein 5125 с твърдост 255/70 при 50сm/s, ей така да си задоволя любопитството. От Bilstein не могат да препоръчат твърдост за Гранд на 4". Препоръчват за заводско окачване 255/70 предни и 170/60 задни. Обаче момчетата които произвеждат пружините казаха че с по-меките, задницата придобивала фъни филинг, и така сложих четири еднакви. Резултата - задницата пак мека.Клати, люлее, делфинчета, всичко. И седем пъти по-твърд стабилизатор не помага.
                        На стенда -изненада. Амплитудата на предните показва че са по-меки. Направо отиват на изтърване. Добре че им казах че са нови амортисьорите че бяха тръгнали да ме убеждават че са за смяна. Задните бетон. По едно време кривата става права. Иначе в сервиза много отзивчиви. Викам що така, вдигат рамене. Поне разбрах че двата предни работят еднакво. Като ги разопаковах единия беше много омаслен и аз щото нали съм Чукча читател си помислих че е гръмнал в самолета. Газа в 5125 е под налягане от 38 атмосфери.
                        Какво следва. Ама разбира се че близнака е прав. Смяна до подлудяване.
                        Горе стана въпрос за двойките. Верно е че заводските двойки са от два различни ама. Това е така защото еднодействащ амортисьор се натоварва много по-малко. Обаче аз такъв готов продукт за променени окачвания не съм виждал. Fox King Bilstein, всички препоръчват двойка от еднакви. Предлагат разбира се и твърдост по поръчка и 0/360 както и 240/0 предполагам че не е проблем но това предпочитам да го гледам а не да го правя.
                        За терена къде ги видяхте тия разлики не знам. Верно хората имат гладки пътища ама и черни имат, а те са си същите като нашите. Пък офроуда си е офроуд навсякъде по земята. На Луната гравитацията създава малко дискомфорт.
                        Като географско положение като чили температурата на околната среда създава повече проблеми. Имам много неприятни емоции с ОМЕ. Много се дървят зимата.

                        Ай стига че се отплеснах.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Ако искаш да монтираш амортисьори на стандартно окачване то те ще са стандартни. Ако пък ще монтираш на нещо преправяно то ще ти трябват сметки за които трябва да се вземат много фактори. Близнака писа как се наглася окачването дори и според налягането в гумите ама кой да чете.
                          В същност, съвсем строго погледнато, темата е именно за стандартно окачване

                          Става въпрос за амортисьори за стандартно окачване, а не за някаква офроуд модификация.
                          И в същност, една много голяма част от хората, които ще прочетат тази тема тук, най-вероятно се интересуват от това с какво да заменят вече клекналите фабрични амортисьори на джипките си и как евентуално да добавят някое сантиметърче лифт, та да вкарат 1-2 номера по-големи гуми.
                          Може хич да не е издържано според правилата на тунинговото изкуство, може да е "селски тунинг", но това е реалността. По целия свят средностатистическият джипар никога няма да стигне до сложните сметки и хай-тек оборудването с настройки на окачването според атмосферното налягане и темперамента на пилота. Едно, че такава прецизност просто не му е необходима, и второ, че не му е по джоба.

                          Та какво правим оттук нататък? Питат хората "какви амортисьори да си сложа". Какво им отговаряш???
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                            За заводското окачване - заводски амортисьори.
                            Супер е. Само дето на мен 4см ъптравел не ми стигат.
                            И за разлика от Петър съм голям фен на лифта с подложки.
                            Щото там където заводските солети на новия Вранглер JK с 2" подложки, гълтат дупките с 80 без да трепне, на Патрул У61 с "маркови" 2" му трябва някой джадай за да го вкара в пътя още на 50. А заводския Патрул на същото място с 60 още се държи. Въпреки че блъска на стопове.
                            Така че не винаги по-скъпото е по-хубаво. Скъпи амортисьори с неправилна твърдост за никъв не са. Ама китове и акули да правят хората които разбират. То ако беше просто нямаше да е интересно.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Така че не винаги по-скъпото е по-хубаво.
                              В интерес на истината, изобщо не съм уверен, че едни заводски амортисьори/пружини/втулки ще са непременно по-евтини от лифт-китове и полиуретан.

                              За сравнение - комплект полиуретанови втулки е около 600 лв, а само 2-те втулки (с претенции за оригиналност) на предната напречна щанга ми струваха 110 лв ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                За сравнение - комплект полиуретанови втулки е около 600 лв, а само 2-те втулки (с претенции за оригиналност) на предната напречна щанга ми струваха 110 лв ...
                                Май това си зависи от доставчика. Аз имам същия пример - само че 130 / за 4 втулки/ срещу 500 /за комплекта/ , като и двамата търговци са си български.
                                Относно стендовете за амортисьори- в D&N преди години ми тестваха амове на Рено21-Невада/ това е голямо комби/ - и си бяха супер, в нормите и т.н. Но после поглеждам разпечатката и какво да видя - автомобил: Пежо 205 ???!!!.
                                "Големи" параметри са заложили на компютъра. То бръмчилката е била на половината тегло на моята.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X