Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

    Аз съм с Monroe и засега (около 10 000 км) няма ядове.
    Въпреки това нямам високо мнение за тях на база опита ми с други коли, оборудвани със същата марка амове.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

      монотръбните амове са за асфалтово каране. в гората се стоплят прекалено бързо като заедно с това се и втвърдяват.
      каяба е такъв тип.
      по добре е да се използват такива с двутръбна конструкция и ниско налягане.
      когато загреят даже малко омекват, но на пр. кони има регулировка на твърдостта.
      онези другите тип "волгови" не ги харесвам.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #18
        До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

        Първоначално публикуван от Pathfinder Преглед на мнение
        Който препоръча Гейбриъл, да прочете по чуждите форуми - много ги плюят. Това е някакво Южноафриканско производство, много са евтини и добри, ама само първите 2-3 месеца. Аз почти се бях навил да вземам такива и ме разубедиха.
        Поздрави,

        Чефо
        Аз споменах Гейбриъл - но подчертах че не стават. Не само четено - а и пробвано.

        Коментар


        • #19
          До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

          Аз оставам с Монро - смениха прецакания... пък като им изтече гаранцията и пак се прецакат ще видим
          ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

          Коментар


          • #20
            До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

            Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
            монотръбните амове са за асфалтово каране. в гората се стоплят прекалено бързо като заедно с това се и втвърдяват.
            каяба е такъв тип.
            по добре е да се използват такива с двутръбна конструкция и ниско налягане.
            когато загреят даже малко омекват, но на пр. кони има регулировка на твърдостта.
            онези другите тип "волгови" не ги харесвам.
            Чувал съм и други мнения за монотръбните.

            92 Ford Bronco built by Spirit Design & Development for BFGoodrich Tires. Has been used to create BFG map books & set up pit support for SCORE desert races ever since running the San Felipe 250, Baja 500 & Baja 1000 courses.

            Driven by Dan Newsome, Frank De Angelo & Jeff Cummings over 325,000 miles!

            3 engines
            3 transmissions
            5 + sets of springs
            1 set of Bilstein Shocks


            Аз повече амортисьори с корекции няма да сложа. Ако Кони имаха поне една година гаранция щях да си ги сменям и да се радвам на перфектната возия. Между другото в Америка Кони се продават като "асфалтови амортисьори". Така пише в описанието на продукта.
            Ранчо 9000 с корекции също се скапва бързо но за сметка на това е евтино и с доживотна гаранция. Лошото е че за България гаранцията не важи.
            Последно редактирано от kinex; 27-03-08, 22:04.

            Коментар


            • #21
              До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

              Оригиналните за модела са BOGE двутръбни маслени Heavy Duty Version като от BOGE предлагат за отпред и монотръбни газови.
              Доста различни мнения прочетох, но предполагам че оригиналното си е оригинално, ако това дето го внасят тук е въобще такова
              ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

              Коментар


              • #22
                До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Чувал съм и други мнения за монотръбните.

                92 Ford Bronco built by Spirit Design & Development for BFGoodrich Tires. Has been used to create BFG map books & set up pit support for SCORE desert races ever since running the San Felipe 250, Baja 500 & Baja 1000 courses.

                Driven by Dan Newsome, Frank De Angelo & Jeff Cummings over 325,000 miles!

                3 engines
                3 transmissions
                5 + sets of springs
                1 set of Bilstein Shocks


                Аз повече амортисьори с корекции няма да сложа. Ако Кони имаха поне една година гаранция щях да си ги сменям и да се радвам на перфектната возия. Между другото в Америка Кони се продават като "асфалтови амортисьори". Така пише в описанието на продукта.
                Ранчо 9000 с корекции също се скапва бързо но за сметка на това е евтино и с доживотна гаранция. Лошото е че за България гаранцията не важи.
                "другите" мнения не следва да са грешни по презумция, нали?
                в темата споделих лично мнение на база не индженерни познания, а на личен опит от това с какво съм карал. това наблюдение е било споделяно и от други пациенти като мен.
                и какво пък, всеки нека да опита и сам да си реши.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #23
                  До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                  Разбра ли се от какво се люлее колата? Ако пуснеш картинка от теста ще е добре. Така ще можем да сравняваме различните автомобили и да не ни будалкат с амортисьори ментета.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                    http://www.proshocks.com/calcs/anglefirst.htm
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #25
                      До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                      Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                      "другите" мнения не следва да са грешни по презумция, нали?
                      в темата споделих лично мнение на база не индженерни познания, а на личен опит от това с какво съм карал. това наблюдение е било споделяно и от други пациенти като мен.
                      и какво пък, всеки нека да опита и сам да си реши.
                      Така е...

                      Този Форд не може да бъде мерило за това дали един добър модел на Билщаин ще изкара в нашите горски условия.Пиша добър а не рейсингов.Първо Бронко отпред е на Арм-Бим а не както 90процента от джипките в БГ на цял мост.Второ предното окачване е фабрично с два амортисьора.Те не са с еднакво действие както ги слагат у нас специалистите. Колата е съпорт трък а в Баха 1000 тези камиони карат повече по асвалт и много равен пясъчен терен.Другото е че никой не буха по ямите съпорт тръка ясно защо.При повреда заминава в кучи г.з целият отбор.Момчетата от тези камиони имат вълшебните умения да подменят само за 15 минути всичко вътре в ама.Той може да замине напълно само ако има външен удър на бодито или тотално е прегрял до посиняване на шафта. Затова рекламата на Бронкото е такава.Но ако е истина това пак е достойно постижение. При второто ни пътуване в Африка минахме 15 000 километра за 10 дни със стокови амове.Джипката беше с четири човека и зверски натоварена. По голяма част от пътя обаче е асвалт.При каране в гора същите тези амове с този товар щяха да изкарат точно 500км в среден режим на придвижване.Не казвам че Билщайн е лоша фирма даже смятам че техните рейсингови продукти са най добрите на планетата.Нищо повече не може да се иска от един евтин като този модел продукт.


                      Главният проблем при стоковите амортисьори на колите в БГ е това че за да се захване на заводското място или на леко променено такова ама трябва да е с близък размер до оригиналния.Това автоматично води до неговото претоварване. Колко от тези дето сменяте имат компенсатори или настройки за рибаунд и тн.Много хора у нас казват на две пружини нови амове шепа втулки и два листа че са сменили цялото окачване.Окачването дори за полу- спортни игрички не е само това.99процента от колите в БГ лашкат с максимум два инча шафт на гумени тампончета.Тежестта на един преправен Патрул да речем заедно с калта по пода надвишава със стотици килограми заводските параметри на цялото окачване.Другото е в разнородните терени по който караме. Тука вече няма оправия.На Дакар например един от заводските отбори направо ме хвърли в тъча. Когато видях как механиците по окачването вадят диаграми на ноут буковете от предишни години карани етапи...... дебелина на шайби клапани и визкозитет на маслото. Други пружини и отвори на захващането.Тези пичове правиха амовете адекватни за следващият ден.
                      Най голямото натоварване на окачване обаче е в Корр сериите и там има едно момче което се грижи само за койл-оверите та този същия пич пита пилота с какво налягане в гумите предпочита да кара на трасето в следващият манш......След това се захваща с настройките.Същите тези елементи дето потушават енергията от скокове на поне пет метра от земята с близо сто мили в час са захванати на 4мм.планки заварени на тръба по малка на диаметър от китката ми.Просто сметки..


                      Истината е че докато не се смени найстина цялото окачване ще трябва да се примирите да хвърляте по пътя торби със стокови амове.Или с тунингови такива независимо от коя фирма са направени и какви рекламни глазури пишат за тях.Окачването е най сложният елемент от всеки един мото спорт и доста скъпа екстра.Не случайно на този етап по състезанията в БГ има само две три джипки направени горе долу с рейсингови елементи ........Когато и колите станат рейсингови а не бивши цивилни преправеняци тогава може да се говори за цялостно качество на окачването.За разхокаджийските коли майката му е смяна до побъркване.
                      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 12-05-08, 01:19.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                        Ама много си прав в това което пишеш обаче забравяш едно нещо.Тук се прави "селски тунинг" с една единствена цел "Вижте колко ми е вдигнат джипа и колко амортисьора съм сложил"като отидеш пред барчето или като се събереш с другите off-road-ари. Много добре знаеш че за "камионско" окачване това което си писъл е неприложимо поради една основна причина ,мостовете са твърде тежки. За рали състезание е най-добре окачването да бъде независимо (Рали Дакар,BAJA 1000),защото при целия мост знаеш се появява явлението "шими". Към 90% от всъдеходите в България които се ползват по предназначение са с цели мостове. Организират се състезания които нямат нищо общо с наличните автомобили. Последните години се набляга само на рали състезания защото има нереализирали се рали пилоти,и намериха ниша в този вид автомобилизъм.

                        Тази тема по мое мнение е напълно безполезна и твоя пост напълно го потвърждава. Какво е предназначението на един амортисьор?Той има свойството да поглъща енергията (намаляват силата на ударите и вибрациите,които се предават към каросерията в следствие неравностите на пътя). Завода производител на автомобила е сметнал че този автомобил ще се движи примерно 80%-асвалт и 20%-офф-роуд,и са му монтирали амортисьори които да правят движението комфортно. Какво обаче се получава в нашата "бананова република" ,пътищата ни са като артилерийски полигон и се получава следната картинка: Отивам да си купя четери чисто нови амортисьора за Мерцедеса,поглеждаме в каталога,намираме какви амортисьори за модела да сложа,купувам ги с гаранционна карта,монтаж и о чудо.Амортисьорите се държат по същия начин като старите.Моментално отивам за рекламация и след обстоен преглед се оказва че на амортисьорите нищо им няма. Оказва се че завода производител задава за дадения модел автомобил (за човешка експлоатация)дадени параметри но за България се оказва че са неефективни. Видях и амортисьори на същата фирма за монтаж на лекотоварен автомобил (баничарка)който беше в пъти по-твърд от моите но характеристиката на амортисьора е да работи легнал и през рамо.

                        Така че Петре напълно си прав че нещата трябва да се смятат но това важи само за състезанията и белите страни. Тук е Абсурдистан и всичко е възможно.Може да правиш рали с неподходящи автомобили вместо траял.Може да слагаш амортисьор наклонен на 45` а той да трябва да е вертикален.Никой не приема факта че амортисьор и пружини неправят окачването и др.
                        Приключвам че разводних темата.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #27
                          До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          ... Тази тема по мое мнение е напълно безполезна ...
                          Тази тема няма никакъв шанс да стане полезна, ако съдържа само оплаквания що не се организират състезания, каквито аз искам, и колко зле е тук и колко добре е някъде другаде.

                          Пределно е ясно, че това, за което говори Петър, няма как да стане тук, защото става дума за едни други условия и едни други пари, които тук никой по никаква логика няма защо да вкарва в подготовката на една машина.
                          И какво от това?!? Като са ни разбити пътищата, та на света няма ни един модел амортисьори, който да е подходящ ли?!? Що ли не ми се вярва.

                          Вместо да се жалваш, защо не вземеш да разкажеш на хората, дето питат, ти какво и как си направил, което да е различно от "селски тунинг".
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение


                            Като са ни разбити пътищата, та на света няма ни един модел амортисьори, който да е подходящ ли?!? Що ли не ми се вярва.

                            Вместо да се жалваш, защо не вземеш да разкажеш на хората, дето питат, ти какво и как си направил, което да е различно от "селски тунинг".
                            Оооо да има такива амортисьори но трябва да са произведени за нашите условия на експлоятация.Ще ти цитирам един текст за това как е създадено окачването на един автомобил който се произвеждаше във Варна преди няколко години.

                            " Преди доста години англичаните дали на полицията в една "руска-далечна" република Ровъри Маестро.Единственото условие било да им ги върнат.Руснаците съвестно върнали колите след "известен"пробег.Британците почнали да ги изследват и след това конструирали окачване -за страни с тежки пътни условия,предимно в Африка и Близкия Изток.Това окачване сеоказва обаче особенно пригодно за нашите пътища и с него колата се държи чудесно на пътя.Това твърдят специалисти като Владимир Илиев,шеф на катедра "Автомобилизъм" в НСА,и един от известните наши пилоти в миналото. ........"

                            Така че може и да има окачване създадено за нашите условия ама не и от австралийците ,американците или други които дори не знаят къде се намираме на глобуса и изобщо съществуваме ли. Петър добре беше писал че като ходиха в Африка е минал 15000км а в дупките на дали ще изкара и 500.
                            За жалването ,ми аз не се жалвам.Просто не правя глупост и не правя "селски тунинг" а си карам със стандартното окачване което ме устройва напълно за терените които имаме в България и за възможностите ми като водач.За мен по голямо значение има не височината на окачването а гумите и аксесоарите по автомобила.За какво ми е да правя навесите на джипа по-големи от 45` като и без това е трудно преодоляването на такъв наклон . Амортисьорите могат само да направят движението по комфортно по асвалт но не и по пресечена местност стига да са поставени правилно(за справка виж монтажа на твоите амортисьори във Варненското състезание).
                            Последно редактирано от banjo; 12-05-08, 11:03.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #29
                              До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              Оооо да има такива амортисьори но трябва да са произведени за нашите условия на експлоятация.
                              ...
                              Просто не правя глупост и не правя "селски тунинг" а си карам със стандартното окачване което ме устройва напълно за терените които имаме в България и за възможностите ми като водач.

                              Аха, и от това какво следва? Че тъй като сме малък пазар и никой няма да седне да прави амортисьори специално за нас, значи да вдигаме колите на трупчета?

                              А щом стандартното окачване те задоволява и щом с него можеш да сложиш такива гуми, каквито те устройват - направо си е чудесно. Ти си щастлив човек, щом не ти се налага да правиш "селски тунинг".

                              Ама, ако все пак някой реши вместо "рали със неподходящи автомобили" да вземе да прави траяли, не знам какво ще правиш. Щото на траял със стандартно окачване ще си е съвсем същия случай като на рали с неподходящ автомобил ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Амортисьори - какви използвате и доволни ли сте

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                Ама, ако все пак някой реши вместо "рали със неподходящи автомобили" да вземе да прави траяли, не знам какво ще правиш. Щото на траял със стандартно окачване ще си е съвсем същия случай като на рали с неподходящ автомобил ...
                                Прав си и тогава почват изпълнения като това по-долу но те нестават за нормална експлоатация.
                                Прикачени файлове
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X