Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемате ли нови членове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приемате ли нови членове?

    Днес съвсем ненадейно търсейки Чероки 4.0 се натъкнах на Тойота 4Рънър 3.0 V6 с АГУ. Мислих 3-4 минути и я купих. Сега ровичкам и търся информация какво АДЖеба съм купил .
    След първите 100км събрах извести негативни впечатления 1. динамика като на бързия влак - като дам газ да изпреварвам, мисли цяла минута докато стрелката почне немощно да върви нагоре (къде са тия 150коня незнам) 2. Малко неприятна но лека вибрация при 90км/ч
    Въпроса ми е бихте ли ми препоръчали сервиз в който да са наясно с тия машини за да я прегледа и обслужи специалист преди да кача децата в нея.
    Също ако можете да препоръчате талантлив диагностик-газаджия данеби от там да изчезват конете
    Иначе избухна любов от пръв поглед... или по скоро "звук"
    Tundra 2011 4X4
    RAV4 2009 4X4

  • #2
    До: Приемате ли нови членове?

    Честито, със здраве да си я караш. Сега ако напишеш и откъде си ще е много по лесно.

    Коментар


    • #3
      До: Приемате ли нови членове?

      Добре дошъл,конете сигурно са си там.но както си предположил трябва ти газаджия.а относно вибрацията ти трябва гумаджия-да ти направи балансЧестито със здраве да си го караш.

      Коментар


      • #4
        До: Приемате ли нови членове?

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Честито, със здраве да си я караш. Сега ако напишеш и откъде си ще е много по лесно.
        От Етрополе - софийски окръг, но всеки ден пътувам до София.
        Tundra 2011 4X4
        RAV4 2009 4X4

        Коментар


        • #5
          До: Приемате ли нови членове?

          Честито, щом говориш за децата ще оцениш този автомобил - с огромния му багажник и добрата проходимост. Преди няколко дена се разделих с такъв но с дизелов агрегат.
          Мойта беше 90 коня но на 3-та скачаше силно когато исках да изпреваря някого а и на 5-та си ускоряваше прилично. Иди на газаджия правилно казват хората.

          П.П. на този двигател с този багажник и многото място под купето можеш спокойно да минеш на метан, ако има кой да ти го направи кадърно.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            До: Приемате ли нови членове?

            ето ти едно линкче http://4runner.sovintel.ru/main.htm
            Последно редактирано от musovir; 20-03-08, 21:34. Причина: неточен линк
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #7
              До: Приемате ли нови членове?

              Честито,леко и без аварийно шофиране ти пожелавам ,радвай се на придобивката смело
              Око за око и светът ще ослепее

              Коментар


              • #8
                До: Приемате ли нови членове?

                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                Честито, щом говориш за децата ще оцениш този автомобил - с огромния му багажник и добрата проходимост. Преди няколко дена се разделих с такъв но с дизелов агрегат.
                Мойта беше 90 коня но на 3-та скачаше силно когато исках да изпреваря някого а и на 5-та си ускоряваше прилично. Иди на газаджия правилно казват хората.

                П.П. на този двигател с този багажник и многото място под купето можеш спокойно да минеш на метан, ако има кой да ти го направи кадърно.
                Мерси, мерсииии
                Вярно при 90 вкарвам 3-та давам газто до дупка и става по-пъргав но влиза в 5000 оборота и ми става жал. А по равното движи със 100 при 2500об и само галя газта, дойде ли баир обаче...

                Нямам търпение утре да го разходя из гората - тъкмо вали и сняг - ще събера по-конкретни впечатления
                Tundra 2011 4X4
                RAV4 2009 4X4

                Коментар


                • #9
                  До: Приемате ли нови членове?

                  Честито, само така !
                  Аман от рахитични 2.4 дизели баси.
                  Това за мощността и на мен ми намирисва на настройка на АГУ-то, ще си проличи. Не би трябвало да се плаши от баири - ненатоварена от 1500 оборота би следвало да набира добре. Според мен много си спечелил че не си намерил Чероки

                  Търсех подобна но ми пресече пътя Терано 3.0.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Приемате ли нови членове?

                    аз да добавя, че за този двигател има много симпатичен механичен компресор от TRD - мисля около 2500$ - това, ако след всички проверки все още ти се вижда слаб
                    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Приемате ли нови членове?

                      Махни тая глупава газ от колата и ще те лепи за седалката при всяко потегляне, а на светофара никой няма да минава преди теб...
                      Тогава ще ти гори 12-15 на 100 бензин. Колата е истинска джипка на рама и парт-тайм с нормално задно движение. Освен това има бързи и бавни 4х4 и блокаж на предният диф, който се включва автоматично, когато включиш бавните 4х4. Докато бързите 4х4 можеш да ги включваш в движение и да караш и със 100км/час, то за да включиш бавните задължително трябва да си спрял. Такива са моделите 92 - 97 год, след това Рънърите минават на фул-тайм и друга схема.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        До: Приемате ли нови членове?

                        [quote=ВладиЧ;346089] Колата е истинска джипка на рама и парт-тайм с нормално задно движение. Освен това има бързи и бавни 4х4 и блокаж на предният диф, който се включва автоматично, когато включиш бавните 4х4. [quote]
                        ХА! Тъкмо хукнах сутринта из баирите (имам си тука две трасета) и затънах в калта на по-трудното. Викам си нормално - джипката не надмина очакванията ми. Но понеже на няколко пъти го атакувах със скорост не съм включвал бавните, хем вчера четох че musovir имал хъбове и се чесах половин час по кратуната... Утре пак значи - калта си е там Ще я оставя да си ровчи и ще сляза да видя дали се въртят и двете предни колела.
                        Горд съм че ремонтирах задната врата - слабо място което явно не трябва да се занемарява.
                        Благодаря на всички за линковете и идеите - това с турбото ми допада доста, но продължавам да търся специалист да оцени състоянието на ходовата част. В предно ляво колело има притеснителен луфт
                        Tundra 2011 4X4
                        RAV4 2009 4X4

                        Коментар


                        • #13
                          До: Приемате ли нови членове?

                          [quote=razgele;346175][quote=ВладиЧ;346089] Колата е истинска джипка на рама и парт-тайм с нормално задно движение. Освен това има бързи и бавни 4х4 и блокаж на предният диф, който се включва автоматично, когато включиш бавните 4х4.
                          ХА! Тъкмо хукнах сутринта из баирите (имам си тука две трасета) и затънах в калта на по-трудното. Викам си нормално - джипката не надмина очакванията ми. Но понеже на няколко пъти го атакувах със скорост не съм включвал бавните, хем вчера четох че musovir имал хъбове и се чесах половин час по кратуната... Утре пак значи - калта си е там Ще я оставя да си ровчи и ще сляза да видя дали се въртят и двете предни колела.
                          Горд съм че ремонтирах задната врата - слабо място което явно не трябва да се занемарява.
                          Благодаря на всички за линковете и идеите - това с турбото ми допада доста, но продължавам да търся специалист да оцени състоянието на ходовата част. В предно ляво колело има притеснителен луфт
                          Eстествено при Митко /Fulda/! Имай му пълно доверие, Професионалист отвсякъде!
                          Потърси малко из форума и ще му намериш тлф-она!
                          Успех!
                          Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Приемате ли нови членове?

                            Първоначално публикуван от razgele Преглед на мнение
                            ...musovir имал хъбове и се чесах половин час по кратуната...
                            Аз мойта на второто излизане на земен път я окантарих на един доста дълбок коловоз от колесарите дето тегля трупи. Предна лява в дупка, задна дясна във въздуха... резултата 1 час копане с рибарски колчета. Та внимавай вземи си лопата и помощник докато свикнеш.
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • #15
                              До: Приемате ли нови членове?

                              Има хъбове на предните колела, както на повечето високопроходими машини, но те са автоматични. Няма какво да бараш по тях. Луфта на лагерите, на предните колела се регулира. Бавните 4х4 и блокажа са точно за кал и за други по-тежки ситуации.
                              Добре е да прегледаш предното окачване, защото има разни втулки, тампони и биалетки, които се сменят от време на време, (зависи колко я караш по черно), освен това има места на карданите, които се гресират поне един път в годината.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X