Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Каре

    Айде да уточним тогава: лагер = две черупки (вътрешна и външна), сепаратор и ролки. Всичките тези детайли са паснати едни с други при производството, всичките се износват при работа и при ремонт се сменят заедно.

    Включително, без да се разменят черупки между лагери от един и същи вид.

    Коментар


    • #32
      От: Каре

      А ми така де, с тези три болта на шарнира няма как да се избият. Трябва да се свали целият шенкел, който не се държи на въпросните три болта. Може да се сменят само лагерите без сепараторите!

      Коментар


      • #33
        От: Каре

        Спокойно избих и черупките външната част,като махнах трите болта завъртях шенкела на една страна избих единия лагер после го върнах и избих и другия после пак така,пригодих си и инструменти за избиване и набиване,четох във форума за смяна и на външната гайка и да не се пренатяга,като сложих колелото натегнах до като обера луфта,като завъртя колелото прави един оборот проверих и другото също е така.
        Двата лагера 16лв,семерите 6лв и гайка 2лв.
        Последно редактирано от hristo jivota; 01-10-18, 20:23.

        Коментар


        • #34
          От: Каре

          За лагерите съм съгласен, но за сепараторите/чашки,черупки/ са много прецизно набити. При шенкел монтиран на колата, набиването на новите не може да е прецизно! Няма да изкара дълго!

          Коментар


          • #35
            От: Каре

            Луфта не се обира на цяло. Аз го правя на усет и за това не мога да кажа колко трябва да е, но луфт се оставя.
            А относно набиването на външните гривни няма нищо прецизно, просто се набиват до упор.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #36
              От: Каре

              Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
              За лагерите съм съгласен, но за сепараторите/чашки,черупки/ са много прецизно набити.
              Я прочети какво е сепаратор в лагера.

              Коментар


              • #37
                От: Каре

                При смяната на лагерите на предните главини, задължително след това НОВИ гайки и законтряне......Другия вариант - стругар, Ивеко лагери и финито.....

                Коментар


                • #38
                  От: Каре

                  Днес проверих има минимален луфт,на другото колело е същото,явно и там е правено защото беше с нова гайка.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X