Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Каре

    Хамериканските карета голи ли са или вървят с маншон и т.н.?
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #17
      До: Каре

      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
      Хамериканските карета голи ли са или вървят с маншон и т.н.?
      За съжеление,не обърнах внимание.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #18
        До: Каре

        В събота си смених карето най-сетне, амортесьорите и съответно долните шарнири. Всичко мина с нормалната количество псувни по отношение на руските майки. Проблема с "чаткането" на карето обаче си остана. Като свалях старото установих, че маншона му е напълно здрав, неомаслен от вън и вътре в карето всичко си беше нормално т.е. нямаше мръсотия, а съвсем нормална черна грес. Още тогава се замислих дали проблема не е бил от вътрешното каре. Въпроса ми е има ли някой който е сменял вътрешно каре на нивата и имали тя въобще такова нещо. Въпроса ми е сигурно много лаишки, но по-добре да питам.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #19
          До: Каре

          Аз съм сменявал и двете, имаи впредвид, че ако сменяваш вътрешното каре на дясната полуоска трябва да откачиш и лапата на предният диф, защото не излиза. Няма нищо страшно, сваляи и сменявай смело.

          Коментар


          • #20
            До: Каре

            През изминалата събота и неделя се потопих дълбоко в канала и смених собственоръчно и вътрешното каре. Освен него лагери на главината, шарнири някой и друг тампон, масла и т.н. от сам без чужда помощ от което съм много горд. Помогна ми основно информацията от този форум, за което благодаря на всички. За съжаление т.нар. "чаткане" си остана. В един руски форум бях чел, че въпросния звук може да се дължи евентуално на лагер, каре ( вътрешно и външно ), по-рядко, но не и невъзможно от проблем в дифа. Също така препоръчват да се провери да не са разхлабени гайките, които задържат дифа към шасито. Моите карета и маншони изглеждаха напълно здрави, лагерите също. Прегледах гайките, които държат дифа. От страната на шофьора има 2, като едната беше леко рахлабена. Снегнах я. По пътя на логиката трябваше да има и от другата страна. Падна голямо търсене. Накрая открих, че при мен липсва. Същата трябва да минава през Г-образния капак ( предполагам че му викат "лапа" ), който се намира м/у дифа и вътрешното каре и трябва да се свали, за да може да се изкара цялата полуоска с каретата. При свалянето му ми направи впечатление, че по някаква неизвестна за мен причина, някой предишен собственик или пишман майстор е рязал със шлайф нещо в горната му част, като е отрязал и част от капака. Въпросното нещо е било както по-късно установих болта, който държи дифа. Липсата му кара капака или лапата на дифа при определени условия да притраква в шасито и да ме заблуждава, че е каре. Можех да се закълна, че е каре. Сега ще му направя една хубава голяма шайба или подложка, за да мога да компенсирам рязаното, ще я разпробия и ще и сложа един хубав голям болт.
            Написах всичко това, за да няма някой друг като мен, който да си смени и 2-те здрави карета, преди да си провери гайките на дифа. Руснаците пишат, че е възможно единично притракване от разхлабени гайки, но явно не са имали опит с липса на тази от дясната страна, която си чатка като счупено каре.
            Успех на всички!
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #21
              До: Каре

              Добре дошъл в клуба на притежателите на автомобили, поддържани от мърлячи.

              Коментар


              • #22
                До: Каре

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                За нивата има и руски силиконови маншони за каретата бяли на цвят но намерих само за външните карета .
                Не са руски,а пловдивски,и не е силикон а полиуретан.Той има скрит недостатък,така наречената "остатъчна деформация" Първоначално стегнат под скобата,материалът от натиска с времето мигрира,тоест изтънява и натискът пада.
                В момента имам 60 вида, 6000 броя маншони на http://www.gomet.it/
                За вътрешно,ако търсиш от белите,търси за форд.Мога да ти дам тел. на производителя,и ще ти го изпрати с наложен платеж от Пловдив.

                Коментар


                • #23
                  От: Каре

                  Здравейте разбиха ми се лагерите на предно дясно колело,извадих главината но не зная как да извадя външното каре за да сменя лагерите и семери.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Каре

                    Карето се избива от полуоската с чук.
                    Ама не разбрах какви лагери и семеринги ще сменяш, че искаш да вадиш карето!?
                    Аз ли не прочетох нещо правилно или ти редактира, не разбрах.
                    Карето го държи към главината само гайката.
                    Последно редактирано от kameno karp; 29-09-18, 12:54.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Каре

                      Гайката се отвива главината се освобождава от шарнири и накрайници,полуоската се чука навътре и се вади от шлиците на главината и се помва избиването на лагерите.Иначе каретата са два вида и са със зегерка ,едните излизат с чук,добре е да е твърд гумен ,другите са със зегер шайба за клещи ,отваря се с клещите и карето излиза.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Каре

                        Не се наложи сваляне на карето,има едни три болта на ябълковидния болт отвих тях и измъкнах на една страна тялото избих старите лагери и семери набих новите и по обратен ред сглобих.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Каре

                          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                          Не се наложи сваляне на карето,има едни три болта на ябълковидния болт отвих тях и измъкнах на една страна тялото избих старите лагери и семери набих новите и по обратен ред сглобих.
                          Те така се прави, ама нещо не те разбраха какво питаш та сам си го открил. Нали знаеш да не са затегнати лагерите?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Каре

                            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                            Не се наложи сваляне на карето,има едни три болта на ябълковидния болт отвих тях и измъкнах на една страна тялото избих старите лагери и семери набих новите и по обратен ред сглобих.
                            Ти лагерите изби, а чашките изби ли?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Каре

                              Е то другото не се избива, излиза си само.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Каре

                                Под чашки имах предвид частта върху, която лагера контактува с шенкела. Аз лично трябваше да сваля целият шенкел, за да ги избия. Смяната на лагера без въпросната част, е отбиване на номер от, някой майстор за да вземе пари без работа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X