Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: До: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

    Вчера и аз изпитах "удоволствието" от счупена гърловина на радиатора!!Днес отидах до човека посочен тук и за понеделник трябва да е готов с метален капак.Цената си е същата 100 лв. за радиатор на 2,2. но каза че вече не е на същия адрес. Новия е "Житница" № 23 телефона си е същия.
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #77
      От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

      Браво, много ценна информация
      no signature no problems

      Коментар


      • #78
        От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

        Вчера и аз ходих до майстора на Житница 23 ,отвори шомполира радиатора ,каа ,че въпросбата преградка се е била леко изкривила и й е липсвало уплатнението.Сложи си ми старите пластмаси тъи като са здрави и така за около 2 часа бях готов.Довечера почвам да тествам какво е направил и има ли ефект от почивстването и уплътнението на преградката.(според мен взима малко скъпичко ,но като ненамерих друг варянт все пак е нещо) Благодаря за насоките и информацията
        Nissan Terrano 2.7tdi

        Коментар


        • #79
          От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

          Отскоро забелязах,че на фронтерата мокета долу в дясно е пропит с антифриз явно казанчето на парното е протекло.Веднага помислих за смяна с ново,но като ми казаха какво разглобяване е нужно докато се стигне до там се уплаших.Други ме посъветваха да ползвам течност на Вюрт/немска/ била ефикасна.Ако на някого му се е случвало нещо подобно,моля да го сподели.

          Коментар


          • #80
            От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

            Колега не е толкова страшно свалянето аз три пъти го свалях заради калпав майстор защото исках да ми отпушат стария но попаднах на фирма радиал на ул. Зайчар 116 и проблемите ми започнаха та изгорях с седемдесет лева и три пъти сваляне на табло и накрая реших проблема с ново китайско и вече парното е екстра

            Коментар


            • #81
              От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

              Трябва много да се внимава с китайците, аз сменах моето два пъти.
              Ментета - имитации с паднали прегради и запушени фабрично. На едно такова му направихме дисекция и голямо псуване падна.
              Но въпреки че последния път сложихме каквото трябва, пак не съм доволен от парното, дори при положение че на моята има и електрически нагревател.
              Май нещата отиват на термостат, че моята кошница загрява много бавно.
              Последно редактирано от peter_jq; 16-10-16, 07:20.

              Коментар


              • #82
                От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

                Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
                ...Май нещата отиват на термостат, че моята кошница загрява много бавно....
                Това че загрява много бавно все още не е достатъчен признак за скапан термостат . Първо проследи поведението на работната температура . В смисъл дали след достигането и мотора продължава да прегрява или дали температурата пада под нормалната при продължително спускане по наклон . Ако термостата е изправен - и в двата случая стрелката на температурата трябва "да спи" .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #83
                  От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

                  Благодаря за включването относно термостата,

                  Съмнявам се в него понеже му трябват 10-тина км за да стигне първотото бяло деление след синьото- около 80 е май. Без включено парно в купето. Това не ми се струва нормално. За съжаление не мога да сравня с други фронтери - не съм карал, но другите ми коли си загряват в пъти по-бързо, за 1-2км. Тази я карам постоянно от 2009-та насам и си е така от тогава.

                  Ел. вентилатора на радиатора се включва чак като стрелката отиде почти на средното деление -около 90, което се случва след чак след около час градско - тръгни/спри.
                  На дълъг наклон - предполагам имаш предвид разтоварен режим на мотора в движение за по-дълго време - пада си температурата под средата, почти на първото деление, без да се включва перката. Това не само по наклон надолу а и на равно с минимали обороти и по-спокойно каране.
                  Перката поне си се чува солидно на фронтерата, като самолет фучи и работи безотказно, може би заради това и не съм успял да прегрея екютека.
                  Но сега си спомям че лятото при по-дълго каране в по-натоварен режим - примерно 140 на магистрала или друго на по-високи обороти за над 7-8 минути отиваше към стоте, явно и перката не може да смогне, но след смъкване на оборотите около 2к за известно време си се охлаждаше.
                  Последно редактирано от peter_jq; 17-10-16, 20:41.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

                    Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
                    ...
                    На дълъг наклон - предполагам имаш предвид разтоварен режим на мотора в движение за по-дълго време - пада си температурата под средата, почти на първото деление, без да се включва перката. Това не само по наклон надолу а и на равно с минимали обороти и по-спокойно каране.....
                    Да , това имам предвид . Така както описваш картината , термостата е или с по- ниска точка/температура на отваряне или е "заседнал" на отворено положение . При всички положение , като паднат още температурите , горната картинка ще е още по- ярко изразена . Така че наистина една смяна на термостата ще ти е полезна .

                    Иначе за радиатора - `баф ли го . Аз от началото на тази година съм с китайски и както се изразяват някои колеги във Форума : "вече съм минал над 12 000 км. и съм нямал проблеми" ( пу!пу!) Ще видя как е като мина 30 000 ....
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

                      E, дано да издържи поне колкото оригиналния :-) Ментето на което аз попаднах си беше прецакано заводско и не пропускаше топлата вода въобще, сегашното поне полъхва някаква мижава топлинка и грее толкова, колкото влиза в тръбите, та се надявам като сменя и термостата да се получи ефекта "Ташкент" дето му викат руснаците

                      Коментар


                      • #86
                        От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

                        Първоначално публикуван от penkoff Преглед на мнение
                        Отскоро забелязах,че на фронтерата мокета долу в дясно е пропит с антифриз явно казанчето на парното е протекло.Веднага помислих за смяна с ново,но като ми казаха какво разглобяване е нужно докато се стигне до там се уплаших.Други ме посъветваха да ползвам течност на Вюрт/немска/ била ефикасна.Ако на някого му се е случвало нещо подобно,моля да го сподели.
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...68#post2954268
                        C20Nе '94 KБ

                        https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                        Коментар


                        • #87
                          От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

                          Няма гаранция че като купи човек оргинален термостат от Опел и няма да има проблеми. Новия термостат изкара от август до миналта седмица. Нищо че е от Опел след малко спорене напрвих рекламация новият за сега работи но до кога ??????

                          Коментар


                          • #88
                            От: Радиатор от УАЗ (приспособяване за Frontera)

                            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                            Няма гаранция че като купи човек оргинален термостат от Опел и няма да има проблеми. Новия термостат изкара от август до миналта седмица. Нищо че е от Опел след малко спорене напрвих рекламация новият за сега работи но до кога ??????
                            Явно оригиналът ти е бил от китайски (турски) контейнер. Едното ми менте термостат изкара 6 месеца, а другото (явно наистина китайско), вече 3 г.
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X