Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Газова уредба на УАЗ

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Сам си правя всичко по колите
    Абе и аз така щото ми е кеф пък и си мисля че поразбирвам по нещичко, но време не намирам напоследък пък и това специално несъм го правил никога. Предпочитам да го направи някой който има опит иначе после запълвай дупки и разни други простотий- зарежи. Всеки да си знае работата. Аз поне съм на този принцип.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #32
      До: Газова уредба на УАЗ

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      При това въвеждане не може да ползваш смукача на газ (понякога се налага)
      Освен това е много по-силна зависимостта от степента на замърсеност на въздушния филтър. При слагане на щуцери на същия карб ще се учудиш колко много ще затвориш дозиращото кранче на газта, в сравнение със сега При ладовия карбуратор плочката, между двете половини е суперинтелигентно и добре действащо решение.
      Това, обаче е по-технологично и красиво
      Точно така!
      Аз исках да кажа че по този начин с тази плочка е по зле (според мен) защото си направих една проста проба - сложих на мойта( с разпробития карбуратор) тази тенджера с плочката с същите нстройки на изпатителя и тройника, същия въздушен филтър- резултата беше не много но осезаемо по малка мощност, по малка еластичност на двигателя, за разхода не съм засичал но мисля че ще е еднакъв можеби
      За тази другата дето казваш между камерите,немога да се сетя в момента
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #33
        До: Газова уредба на УАЗ

        Даите снимка на разпробит карборатор к131, ще опитам и този вариант.
        Преди време слагах карбуратор иков от щкодичка с автоматичен смукач на уаза и газта я бях вкарал под карбуратора.
        Разлика нямаше.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #34
          До: Газова уредба на УАЗ

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Даите снимка на разпробит карборатор к131, ще опитам и този вариант.
          Преди време слагах карбуратор иков от щкодичка с автоматичен смукач на уаза и газта я бях вкарал под карбуратора.
          Разлика нямаше.
          Шкодовият карбуратор за да е с автоматичен смукач е от 1000МБ. Той е за двигател 984 кубика )) с тесен дифузьор. А вкарването на газта ПОД карбуратора е типичен пример за немислене... Умрем от любопитство как се е дозирала газта)))
          Най-силно е засмуквала на малки обороти))) Фен съм ти
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            До: Газова уредба на УАЗ

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Шкодовият карбуратор за да е с автоматичен смукач е от 1000МБ. Той е за двигател 984 кубика )) с тесен дифузьор. А вкарването на газта ПОД карбуратора е типичен пример за немислене... Умрем от любопитство как се е дозирала газта)))
            Най-силно е засмуквала на малки обороти))) Фен съм ти

            За да сложа този карбуратор ми трябваше някаква преходна плочка понеже дупките на карбуратора и колектора не съвпадат.
            Тази плочка която намерих бе алуминиева около 20 мм. дебела с отвор около 10 мм. отстрани. Когато монтирах карбуратора в този отвор вкарах газта за опит и за моя изненада двигателя си работеше напълно нормално.
            Нямаше разлика в тихите обороти и динамиката на мотора не се промени. Има логика, че като е затворена дроселовата клапа вакума става най-голям но това не се почуства по време на работа на двигателя.
            За разхода не знам.

            За този карбуратор искам да кажа, че уазката палеше много лесно дори и да не е палена цяла седмица, без дори да подкачвам гориво.
            Имаше и много хубав звук, при подаване на гас се чуваше едно
            свистене.
            Радвам се, че имам фенове.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #36
              До: Газова уредба на УАЗ

              Че тя УАЗката винаги пали лесно, стига да е в ред По този начин е работела с мощен разход. Винаги преобогатена - Тесен дифузьор и яко вкарване на газ. С еднокамерен карбуратор, дори и оригиналния няма високи обороти а разхода и на газ и бензин е стряскащ. Иска си въздух, освен гориво Това за фена - да не се обидиш Просто майтап, но идеята ти не мисля че е добра. Вкарването на газта отдолу няма логика. В този случай малките обороти се постигат с малко въздух и мнооого газ - супербогата смес, което не е оправдано по никой начин. То и един щуцер с течна фаза LPG да и вкараш пак ще работи, ама....
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                До: Газова уредба на УАЗ

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Шкодовият карбуратор за да е с автоматичен смукач е от 1000МБ. Той е за двигател 984 кубика )) с тесен дифузьор. А вкарването на газта ПОД карбуратора е типичен пример за немислене... Умрем от любопитство как се е дозирала газта)))
                Най-силно е засмуквала на малки обороти))) Фен съм ти
                Газта си се дозира или по ел. път или с вакуумния сигнал от колектора. Без значение къде подаваш после изпарената газ.

                Коментар


                • #38
                  До: Газова уредба на УАЗ

                  [quote=Scrapheap;346703]Че тя УАЗката винаги пали лесно, стига да е в ред

                  Пробваи да я запалиш когато не е палена десетина дни без да подкачваш гориво на помпата ръчно и без смукач ще видиш колко въртене трябва докато палне.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #39
                    До: Газова уредба на УАЗ

                    Паля си я на газ, без никакви затруднения. Другата ми джипка е с ел. помпа и е достатъчно само да подам контакт.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #40
                      До: Газова уредба на УАЗ

                      Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                      Газта си се дозира или по ел. път или с вакуумния сигнал от колектора. Без значение къде подаваш после изпарената газ.
                      Сериозно?! Понякога е полезно преди да бъдеш "писатель" да бъдеш "читатель"
                      Вакуумният "сигнал" от колектора за вакуумен изпарител служи единствено и само за блокировка. Т.е. когато е подаден контакт и двигателят не работи да не вкарва газ в колектора. Същата функция при електромагнитния изпарител изпълнява ел.магнитен клапан. А газта се дозира именно от подналягането ПРЕД дроселната клапа. То именно изтегля голямата мембрана, която от своя страна отваря или затваря калпана за ниско налягане При газовия инжекцион е друга работата
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        До: Газова уредба на УАЗ

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Паля си я на газ, без никакви затруднения. Другата ми джипка е с ел. помпа и е достатъчно само да подам контакт.
                        Я кажи от какво ти е електрическата помпа, че ми се върти и на мен една такава идеика.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #42
                          До: Газова уредба на УАЗ

                          Тя оригинално си е с ел. помпа, но със същия успех може да ползваш такава от печка на ЗАЗ или Баркас фургон. И той е с бензинова печка.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            До: Газова уредба на УАЗ

                            Помислих, че на уаз си сложил такава.
                            Пробвах с една от заз но нещо неможа да сработи самата помпа.
                            От друго незнам от какво може да стане най-вече заради налягането и разбира се да е извън резервоара.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #44
                              До: Газова уредба на УАЗ

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Пробваи да я запалиш когато не е палена десетина дни без да подкачваш гориво на помпата ръчно и без смукач ще видиш колко въртене трябва докато палне.
                              Всичко е до настройки
                              Един месец седи джипа 3пъти на педала на газта и пали, за да не спада горивото му сложи бензинов клапан от самара
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #45
                                До: Газова уредба на УАЗ

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Помислих, че на уаз си сложил такава.
                                Пробвах с една от заз но нещо неможа да сработи самата помпа.
                                От друго незнам от какво може да стане най-вече заради налягането и разбира се да е извън резервоара.
                                И на УАЗ става, без проблем. Разбира се, че е извън резервоара. Налягането на зазовата помпа е напълно достатъчно. Ако помпата не работи, най-вероятно са окислени и зацапани контактите и. Или клеясали клапанчета.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X