Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Газова уредба на УАЗ

    Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
    . Всъщност с такова гориво модела на карбуратора е без значение, работи като такъв само при ползване на бензин.
    Успех!
    А къде става образуването на горивната смес?
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #17
      До: Газова уредба на УАЗ

      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      ...

      А всъщност, кое е най-добре плочка, разпробиване на карбуратор или пробиване на колектори? Има ли разлика в работата на мотора, разхода на гориво или нещо друго?
      Плочка категорично. Това не само за УАЗ, но и за всички останали. Щутцерите в карбуратора са отживелица и евтинджос на безотговорни майстори. Няма начин резбата им да не се подбие след известен пробег и да почнат даже да се вадят.

      Пробиването на колектора е друго - то служи за вземане на вакуум за задействане на изпарителя (ако е вакуумен). Ако се монтира такъв изпарител, колектори се дупчат независимо дали се ползва плочка или се пробива карбуратора.

      формиране на горивна смес при газова уредба - ами, формално, пак в карбуратора, но той няма грижата да я дозира. От карбуратора се ползва само дроселната клапа - за дозиране на вече готовата смес.

      Коментар


      • #18
        До: Газова уредба на УАЗ

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Плочка категорично. Това не само за УАЗ, но и за всички останали. Щутцерите в карбуратора са отживелица и евтинджос на безотговорни майстори. Няма начин резбата им да не се подбие след известен пробег и да почнат даже да се вадят.

        Пробиването на колектора е друго - то служи за вземане на вакуум за задействане на изпарителя (ако е вакуумен). Ако се монтира такъв изпарител, колектори се дупчат независимо дали се ползва плочка или се пробива карбуратора.

        формиране на горивна смес при газова уредба - ами, формално, пак в карбуратора, но той няма грижата да я дозира. От карбуратора се ползва само дроселната клапа - за дозиране на вече готовата смес.
        Много точно. Благодаря!
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #19
          До: Газова уредба на УАЗ

          Хм. Незнам защо всички се меткате на плочки... Лично това което съм видял е, че повечето проблемни АГУ са с плочки.
          Колата си я карах 5 години с разпробит(по мое желание) карборатор. От момента на монтажа до продажбата на автомобила(5 лета) не съм стъпил при газаджия. Беше чисто ново Ловато. Разхода ми беше уникален. При средна скорост 110км/ч ми даваше 7/100газ и 6/100 бензин. Мотора беше 1,3 литра. С 80-90км/ч ми падаше на 6-6,5 газ.
          Е как да не съм доволен и да не остана с добри впечатления

          Коментар


          • #20
            До: Газова уредба на УАЗ

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Плочка категорично. Това не само за УАЗ, но и за всички останали. Щутцерите в карбуратора са отживелица и евтинджос на безотговорни майстори. Няма начин резбата им да не се подбие след известен пробег и да почнат даже да се вадят.

            Пробиването на колектора е друго - то служи за вземане на вакуум за задействане на изпарителя (ако е вакуумен). Ако се монтира такъв изпарител, колектори се дупчат независимо дали се ползва плочка или се пробива карбуратора.

            формиране на горивна смес при газова уредба - ами, формално, пак в карбуратора, но той няма грижата да я дозира. От карбуратора се ползва само дроселната клапа - за дозиране на вече готовата смес.
            Щуцерите категорично са по-добро решение, с оглед на правилното смесообразуване. Най-добре е газта да се въведе на най-тясното място (дифузьора) в карбуратора, и близо до дроселовата клапа, където скоростта на потока е най-висока. Не се налага свиване на всмукателния отвор на въздушния филтър.
            При мен двигателят пали при минусови температури от чукване и веднага държи устойчиви малки обороти. Мощността е отлична, разходът също. Това, след като махнах тъпата плочка и пробих карбуратора, на правилното място.
            Плочката е мързеливият вариант. Друг е въпроса, че не всеки карбуратор е подходящ за разпробиване. УАЗовият определено става за това. Колкото до резбите на щуцерите - При правилно нарязване и законтряне на щуцера проблем практически няма.
            Единствено при ладовите карбуратори плочката е удачна, защото се монтира между двете половини на карбуратора.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              До: Газова уредба на УАЗ

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Щуцерите категорично са по-добро решение, с оглед на правилното смесообразуване. Най-добре е газта да се въведе на най-тясното място (дифузьора) в карбуратора, и близо до дроселовата клапа, където скоростта на потока е най-висока. Не се налага свиване на всмукателния отвор на въздушния филтър.
              При мен двигателят пали при минусови температури от чукване и веднага държи устойчиви малки обороти. Мощността е отлична, разходът също. Това, след като махнах тъпата плочка и пробих карбуратора, на правилното място.
              Много добре. Кажи къде ти разпробиха карбуратора да нося и моя
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #22
                До: Газова уредба на УАЗ

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Щуцерите категорично са по-добро решение, с оглед на правилното смесообразуване. Най-добре е газта да се въведе на най-тясното място (дифузьора) в карбуратора, и близо до дроселовата клапа, където скоростта на потока е най-висока. Не се налага свиване на всмукателния отвор на въздушния филтър.
                При мен двигателят пали при минусови температури от чукване и веднага държи устойчиви малки обороти. Мощността е отлична, разходът също. Това, след като махнах тъпата плочка и пробих карбуратора, на правилното място.
                Плочката е мързеливият вариант. Друг е въпроса, че не всеки карбуратор е подходящ за разпробиване. УАЗовият определено става за това. Колкото до резбите на щуцерите - При правилно нарязване и законтряне на щуцера проблем практически няма.
                Единствено при ладовите карбуратори плочката е удачна, защото се монтира между двете половини на карбуратора.
                Аз за плочка във филтъра говорех, не за между двете половини на карбуратора.

                Колкото до тъпата плочка и карбуратора, нещо не си случил или на плочка, или, по-вероятно, на газаджия, след което си си свършил работата сам. Това е обяснението, а не че плочката или щутцерите.

                Аз пък, на свой ред, съм сменил/запушил няколко пробити карбуратора и съм изпонаслагал плочки отгоре. Не че не можеха да си карат със щутцерите, ако бяха направени добре. Просто нямам самочувствието с дрелката да улучвам прецизно половинмилиметрови толеранси. И газаджиите не би трябвало да го имат.

                Коментар


                • #23
                  До: Газова уредба на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                  Хм. Незнам защо всички се меткате на плочки... Лично това което съм видял е, че повечето проблемни АГУ са с плочки....
                  Е, аз пък съм видял обратното. Предположение:

                  От няколко плочки за 5лв все ще намериш една работеща (не прекалено крива, не-запушена със стружки). А карбуратор се пробива веднъж и после няма връщане.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Газова уредба на УАЗ

                    И на теория и на практика щуцерите са по-добри, стига, разбира се да се правят грамотно. При тях смесообразуването става практически, както при бензин.
                    Това да пълниш голям обем (филтъра) с газ не е добра идея. По този начин с дросела дозираш готова смес с непрецизно съотношение въздух/газ. При щуцерите дозирането е далеч по-прецизно, защото газта се засмуква в правилно количество и съотношението се изменя по-точно, в зависимост от отварянето на клапата и оборотите на двигателя. Реакцията при подаване на газ (throtle response) също е несравнимо, по-добра. Рискът от кихане е значително по-малък.
                    Пробвал съм и с плочки и щуцери и резултатът (разход, динамика, надеждност, backfire) категорично клони към щуцерите.
                    Ланчата ми е с плочка, непостедствено пред дроселната клапа, щото е инжекцион и при нея липсва стеснението на дифузьора пред клапата и колекторът е с огромен диаметър. Но на карбураторна кола определено е по-добре с дупчене.
                    УАЗ 469-13/100, Исузу Трупър2,3 -10/100 по магистралата и 13/100 градско с отлична динамика. (на практика не се усеща разлика между газ и бензин). Освен това при щуцерите смукачът ти работи и на газ.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Газова уредба на УАЗ

                      Никой не казва да пълниш целия филтър с газ. Ама айде, нишката излезе от темата. Нямам против да поспорим на по питие и няколко листа с моливи по теоретичната част. На някое форумно мероприятие.

                      Последно мое мнение по въпроса - малко значение има използвания метод, много по-важно е да се направи грамотно.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Газова уредба на УАЗ

                        И аз удрям едно рамо за дупченето и щуцерите, карал съм и с двете, уаз, лади, голф и т.н
                        Има еднин прост закон който гласеше нещо такова: при стесняване на отвора налягането намалява, скороста се увеличава, това е принципа на карбуратора (дифузиора) за доброто смесване. Има и друго за всеки двигател е важно пълненето, с плочка то се намалява повече от колкото с щуцер (май не се пише така)
                        Сигурно говворите за този модел плочки в филтъра

                        Добре е и отвреме на време да се поглеждат и по стари теми може да има нещо полезно
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=7682&page=2
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #27
                          До: Газова уредба на УАЗ

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Никой не казва да пълниш целия филтър с газ. Ама айде, нишката излезе от темата. Нямам против да поспорим на по питие и няколко листа с моливи по теоретичната част. На някое форумно мероприятие.

                          Последно мое мнение по въпроса - малко значение има използвания метод, много по-важно е да се направи грамотно.
                          За това си прав. Има много автомобили, които се движат прилично с плочка. Но сравнението при много коли, които съм правил е в полза на пробиването Другото е по-лесно технологично.
                          А за питието - с удоволствие
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Газова уредба на УАЗ

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            И аз удрям едно рамо за дупченето и щуцерите, карал съм и с двете, уаз, лади, голф и т.н
                            Има еднин прост закон който гласеше нещо такова: при стесняване на отвора налягането намалява, скороста се увеличава, това е принципа на карбуратора (дифузиора) за доброто смесване. Има и друго за всеки двигател е важно пълненето, с плочка то се намалява повече от колкото с щуцер (май не се пише така)
                            Сигурно говворите за този модел плочки в филтъра

                            Добре е и отвреме на време да се поглеждат и по стари теми може да има нещо полезно
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=7682&page=2
                            Все едно си ми снимал Нивата.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Газова уредба на УАЗ

                              При това въвеждане не може да ползваш смукача на газ (понякога се налага)
                              Освен това е много по-силна зависимостта от степента на замърсеност на въздушния филтър. При слагане на щуцери на същия карб ще се учудиш колко много ще затвориш дозиращото кранче на газта, в сравнение със сега При ладовия карбуратор плочката, между двете половини е суперинтелигентно и добре действащо решение.
                              Това, обаче е по-технологично и красиво
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Газова уредба на УАЗ

                                Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                                Много добре. Кажи къде ти разпробиха карбуратора да нося и моя
                                Сам си правя всичко по колите
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X