Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    .....Цецо , не е ли корейско ... https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...BE%D0%BD%D0%B3
    Корейско е, ама понеже е по-подценявано от останалото корейско, пък хем и името на много хора им е неизвестно, а пък Китай е известен с широк брой боклуци със странни имена... Та без да се уговаряме тука някои хора почнахме да се майтапим, като го наричаме "китайски" джип.
    Т.е. казал съм го в преносен смисъл.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Карай сега 500-600км и хем ще е по-точно, хем няма да влияе много на сметката ако го напълниш с половин-един литър по-малко. Т.е грешката ще е в десетите, някъде двеста грама разлика не показват нищо - дали ще е 9,7 или 9,9 все тая.

      Между другото по-предния път като си идвах карах предимно градско и малко тестове по черни пътища, мисля че пак не мина 10/100, без въобще да го жаля, а ползвах и климатика. Та едва ли и твоя ще ги мине. Тия китайски лицензни печки ще се окажат учудващо икономични за размерите си Само на драг не знам къде сме в клас до стотина коня... Ама то и драг за такива не се организира, че ще трябва да е с преспиване
      Утре ше бръмча малко извън София, но като се върна ше трябва да измисля от някъде десетина-двайсе литра мазньоч да ми запуши течовете, а точен разход ще се засича след като проблема се отстрани, и то само в името на статистиката, щото явно е около 10 което напълно ме устройва.

      ... а това с марката е голям ташак, даже наскоро имах поредната забавна случка пред една деЦка градина с едно момченце и майка му, ама ше я разкажа някъде другаде, да не цапаме темата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        То пък щото хюндая е много по-различно от санг йонг.
        Последно редактирано от svetli96; 21-05-18, 21:01.
        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Моя да не му е уроки последно време гледам по борд дава 25 на газчица в София.Вероятно са около 27/8 реални ма пак е добре.
          Конете са доста,стари и жадни та искат паша.Доволен.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Кията нещо се бъгна и сега градско-извън градско разхода и е все 17.4/100 газ.

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Kia Sorento 2.5 CRDI 2005, 140 к. с., full-time (TOD) зареждам пълно пълно, слагам Бардал БДЦ по 2 капачки на резервоар (60 мл) среден разход за към 3500км от както я притежавам е 8.36л/100км смесено градско/извънградско, нормално шофиране до 120км/ч, ето и няколко зареждания
              743км - 8.12л/100км - Петрол гр/извънградско 30/70
              558км - 8.67л/100км - Лукоил гр/извънградско 30/70
              543км - 7.53л/100км - ЕКО, гр/извънградско 20/70
              530км - 9.22л/100км - ЕКО, повече градско
              Последно редактирано от Rat Fink; 23-05-18, 08:58.
              Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
              Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Suzuki Grand Vitara 2.5 V6

                10-10.5 л/100км извънградско, като на автомагистралата държа около 110км/ч.

                Градско не съм я засичал.
                Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Първоначално публикуван от The_Fallen_One Преглед на мнение
                  Suzuki Grand Vitara 2.5 V6

                  10-10.5 л/100км извънградско, като на автомагистралата държа около 110км/ч.

                  Градско не съм я засичал.
                  Хубав разход.
                  Точно днес засякох 100% извънградско 13.3/100 газ при 90/100км/ч
                  В града 16.5-17/100 газ
                  Джанти -30 /оригинално са +5/
                  Гуми А/Т 225/70/16
                  С М/Т 225/75/16
                  В града 18–20 газ
                  В гората рекорда ми е 29/100
                  Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                  Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Санта фе 2 2008г, 2.2 CRDI 155 к.с.
                    Условията са следните. 1000 километра от София до Халкидики и обратно, 5 човека 3ма мъже, 2 жени и багаж като за къмпинг, палатки, спални чували, абе добре напълнен багажник. Постоянно работещ климатик, скорост между 80- 130 като по магистралите си държах 120-130, а по двулентовите пътища от 65-90км/ч. Колата е автомат.

                    Разход по компютъра 8.2л/100км, което се потвърди и при зареждане празно, пълно, празно и пак пълно на бензиностанцията.

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Соренто 2.2 200 кс автомат, София до Корфу общо 1500 км изминати с 117 литра гориво или малко под 8/100.
                      Градското си е средно 12/100, лятото малко надолу, зимата малко нагоре.

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        От скоро имам Паджеро 2 2,8tdi.
                        Кара се през повечето време градско но и гората не му липсва през уикенда.
                        Та с гуми 235 75 15 си харчи около 9,5-10 но сега е с гуми 32-11,5-15 с джанти -44 и гори около 13 което мисля че си е напълно в реда!

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Галопер 2 със 4D56 2.5 TDI с асфалтовите гуми 235/75/15 диаметър с ролетка 71 ,5 см.

                          За около 2500 км общо.Пловдив -Приморско през Странджа ,поне 700-800 км из Странджа по черно, среден разход 9.6/100 само чист дизел...без масла,олио и разни подобни...щото и такива гори.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            С нов изпарител БРЦ на обикновенна газова ,като със стария14 на 100 газ ,но въргила върви като песен ,постоянна скорост 120,с едва докосване на газта по магистралата.Фронтера 2.4 C24Ne бензин-газ,гуми 265/70/15,всесезонни,но ги карам само сега през лятото.На ОМВ след Пловдив посока Бургас обаче ме натресоха с горивото ,та не можах да стигна до Айтос ,помислих че нещо се е прецакало и има теч ,без никакви индикации за това и след проверка и оглед .Минах на бензин до следващата бензиностанция,там заредих и всичко си беше 6 през цялата отпуска,както и прибирането по ПодБлаканската ,даже и при почти насрещен вятър нямаше проблем в разхода.В ОМВ се кълнех ,но явно и там удрят яко и ще ги прескачам вече.При зареждане преди Чирпан стигам спокойно до Бургас ,там пълня до дупка и събира 20лв. при пълно зареждане 33-34лв.,зависи от цената.Бая удар е било .
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              На ОМВ след Пловдив посока Бургас обаче ме натресоха с горивото ....
                              Преди две-три години на същото ОМВ не ми искаха пари за газта.Нищо не беше им отчело никъде.Пожелахме си лек ден и приятен път и кой от къде е.

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Е брат ,зели са ги от мене!!Със закъснение !Добре че настъпвах от 120 нагоре ,че немаше и до Карнобат да стигна!!Тия в ОМВ все едно работят за конкуренцията.На изхода от Бургас към София ,не работеха и двете газ колони,при въпрос към служителките вътре,не можах да получа никакъв отговор,питах служителите отвън,измрънкаха нещо от сорта"няма налягане нещо и не могат да зареждат"?!?!А да видиме коя е следващата бензиностанция на 600метра?Лукавоииийл!И от тия бегам ,тоя път обаче нямах избор!Смърди,но е за друга тема!Та при тия "коректни"услуги разхода е относителен -50,60км. при някои ,а може би и повече!
                                Последно редактирано от faster; 20-07-18, 07:54.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X