Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Хюндай Туксон 2006 2.0crdi 113 9.0l на 100км смесено

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Малко инфо от петък.

      Разходка за грозде до Виноградец и после до Перник.
      Това го казвам заради маршрута, който от "Тракия" беше през "Северната тангента" и "Люлин".

      На отиване 120-130 горивото не мръдна много, но и по картата от Румънското посолство до Виноградец го даваше 83км. По километража ми беше около 5км. по-малко, което е разлика около 5%, а не 10 както си мислех, което прави разход почти 10 при предишните ми засичания.
      По-интересното беше в обратна посока.
      С 600кг. грозде и 200 кила тюфлеци, 120-130 по равното и 100-110 на 4-та по баирите, нафтата ми изчезваше очевадно по-различно, като не съм го засичал пълно-пълно.

      Скоростите ми са дълги, и под 110-120 не ще да върви, особено ако има и лек баир, и понеже двигателят ми е атмосферен, предполагам, че му давам повечко газ, а от там и разхода е нагоре.
      Май ще трябва да мина на старите предавателни числа, ако искам да карам с 31"-ци, но като за начало мога да сложа зимни 29"-ки, че е по-лесно и по-евтино, и да видя как ще е като предавателни числа и разход.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-10-17, 15:08.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        +1
        Пълно/пълно се засича, + реално изминати километри, щото почти винаги има разминаване.
        Това на таблото почти винаги показва по-малко.
        Последното ми зареждане беше на адин аптекар на бензиностанцията в Люлин и ми отчете с около 2 литра отгоре като разход, но най-интересното е, че след изминати 300 км, стрелката на горивото все още държи горни позиции. т.е. и това пълно-пълно понякога е много относително и зависи от бензинаджията. Ще се съгласите, че ако се каже "до горе" може да ти напълнят резервоара до капачката или бензинаджията да изчака пистолета да изключи и тогава ще има определена разлика в зареденото количество гориво“
        Поздрави!!!

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
          Ще се съгласите, че ако се каже "до горе" може да ти напълнят резервоара до капачката или бензинаджията да изчака пистолета да изключи и тогава ще има определена разлика в зареденото количество гориво“
          Поздрави!!!
          Затова винаги си сипвам сам и максимално бавно, до третото изключване на пистолета. Така сипвам горе-долу до едно ниво, но пак имам 2-3 литра разминаване с борда в посока винаги нагоре, което увеличава средният разход с 0,3-0,4/100. Случвало се е да сипя точно толкова колкото е сметнал за изразходено борда, но само един-два пъти и не на Лукойл!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Гранд Витара ХЛ 7 газов инжекцион,автоматик.4000 км. до Лаго ди Гарда,Доломитите,Фриаул,Източни Алпи,много проходи и завои-среден разход 13 л.
            Нека силата да бъде с нас!
            Suzuki Grand Vitara
            +34 642 91 4154

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Дайхатцу териос 1.3 от 2008 с пълна бутилка газ правя 300 - 350км. Бутилката се води 35л но при зареждане от напълно празна до пълно никога не съм плащал повече от 30лв. Винаги зареждам до горе и занулявам дневния километраж. Разхода го засичам в лева на сто километра, и винаги е под 10лв.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                BMW E53 X5 3.0iA



                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:df746a2a5c4c9be9.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5768913

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ce05e2dd24720673.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5768914

                Source - Road Trip App for iOS

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Още малко статистика и пояснения:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ee03470eb6327721.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5768925

                  - цените са в BGN но колата е карана и в чужбина и цените в € програмката си ги обръща по "някакъв" курс в BGN. Освен това се променят във времето.
                  - Super Premium горивото е Ecto, Max .... и т.н измислици, но все пак има макар и малка разлика в разхода надолу, но ако се сметне по-високата цена ???
                  - Winter са истински планински зимни условия с непочистен сняг.
                  - Not specified са редките случаи когато колата е карана от дясната страна на банкета (канавката) ...
                  ------------
                  Цялото това упражнение го правя защото като физическо лице съм си дал под наем колата на фирмата - юридическо лице и така ми е по-лесно да деля служебните и личните разходи, а не защото ме радват цитираните цифри.

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                    Последното ми зареждане беше на адин аптекар на бензиностанцията в Люлин и ми отчете с около 2 литра отгоре като разход, но най-интересното е, че след изминати 300 км, стрелката на горивото все още държи горни позиции. т.е. и това пълно-пълно понякога е много относително и зависи от бензинаджията. Ще се съгласите, че ако се каже "до горе" може да ти напълнят резервоара до капачката или бензинаджията да изчака пистолета да изключи и тогава ще има определена разлика в зареденото количество гориво“
                    Поздрави!!!
                    Дискавъри 1 по данни е с 89л резервоар. На напълно празен съм сипвал 10 туби по 10л. На деветата горивото вече влизаше бавно и се пенеше, което за пистолета на бензиностанцията значи изклюване. Но събира още една.
                    Дори на мотора, с неговия 13л резервоар, събирам около литър след изключване.
                    И разбира се, пистолета винаги изключва различно. Та не е напълно "пълно".

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Коментирано е вече многократно. На много коли резервоара може да се напълни повече отколкото му дават по книга. Най-голямата разлика която съм засичал лично, е на Пасат B4 - по книга и табло пише 70л, но събира около 100л. После стрелката отлепва от пълно, след около 700км.(с дизел 1,9TDI).
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Ауди А6 2.8 куатро Авант ( първата А6 ,платформа като Ауди 100) среден разход на газ 13л при нормално шофиране,извънградско 10 - 12,градско 15 - 17л . На бензин с литър надолу.
                        При правене на кеф с дрифтове по калища и сняг не съм го засичал .

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Туксона, лятото на извънградско,
                          от с. Бенковски до кв. Аспарухово - 1,5л / 100км нафта от Ш*л и 1,8л/100км от Ма**шки

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            и много ми е интересно как сравнявате "ГРАДСКО"???
                            щото и в Плевен е градско, и в Нови пазар е градско, и във Варна е градско, и в Сф е градско
                            Карах 2 месеца, докато си намеря раздатка, карах само на предно, ама истинско предно - без кардан. Разликата е 1-1,5л смесено

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Много готин разход
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Много готин разход
                                Ми модерни технологии.

                                Колегата май треа да се понаучи на нЕкои работи, та поне да му излизат сметките.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X