Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Повече от отличен разход!А ако речем го караш само градско,с няколко паления на ден на студено,предполагам ще е около 23-24 разхода....НО...+колко литра бензин /на 100 км/ ще дръпне?Това също е интересна статистика!
    По груби изчисления си смучи по около литър бензин на 100 км. Градското ми не скача над 20/100 и тва в Балчик. Много къси разстояния, често палене и гасене и грозни баири
    Силно неочакван разход от мен. Доскоро бях един от най-големите врагове на всякакви газировки
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      По груби изчисления си смучи по около литър бензин на 100 км. Градското ми не скача над 20/100 и тва в Балчик. Много къси разстояния, често палене и гасене и грозни баири
      Силно неочакван разход от мен. Доскоро бях един от най-големите врагове на всякакви газировки
      Наистина неочаквано малко харчи!И аз мразя газировки,ама да накараш тоя осмак да шмърка толкова малко си е абсолютно постижение и безалтернативно!Каква марка ти е газовия инжекцион?А и си случил на майстори,защото като чуят осмак и започват да се правят на интересни и да обясняват как е суперсложно,и по този повод трябва да си дадеш всичките пари!!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        BRC е марката а майстора е Венци В от форума.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          нещо от известно време ми се върти идея за джип гледам чета струвам и се чудя. Гледам че извънградско харчат 11-13 нафта (2.5TD ) Гледам Паджеро и Патрул.... от по-старичките за макс до 5000-6000лв. Бензиновите(с газови) ви животни гледам че харчат 14 газ извънградско а извънпътно вече много зависи ? Така ли е горе долу? Джип с газова на магистрала 14/100 ми изглежда перфектно. Дизеляците ми се струват че харчат много.

          Да споделя и аз колко дават 2-те ми машини (не са джипове)

          Subaru Legacy 2.2 ръчка с газова и лифт от 8см харчи извън градско към 13-15/100 ГАЗ , бензин в натурален вид под 10/100 не е харчило, по черни пътища и гори стига до 20-ка. Карам го само извънградско. Скоро ще видя с караваната колко ще даде,но ще е доста и затова гледам поне като харчи толкова да е джип

          Subaru Outback 2.5AT - 13/100газ по магистралата, градско.... не знам 16/100газ примерно дава . Та тъй като съм свикнал с такива разходи се чудя джипа как ще ми се отрази. Много по-големи ли са разходите?
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Зависи какво разбираш под извънградско. Аз с дълга Фронтера (2000 кг, 125 к.с.) на извънградско имам разход 12-13/100 газ. Но държа скорост 80-100 км/ч. Ако тръгна да карам с около 120-130 км/ч разходът скача над 15/100.
            То пък и с джипка не е комфортно да се кара толкова бързо.
            Иначе за каране по черно разходът ми е 20-25/100. Имам и един рекорд: 30/100.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Ако мога да поесня,леката ми кола АУДИ А3 125кс.скоросно измерване 11/100км. с скорост 160-180км/ч,при 120-130км/ч 9-10л. на 100км.Джипа ми при нормално каране 90-100км/ч 13-14л на 100км,при 120-130км/ч 15-16л на 100км.На метан 18лв на 100км. градско и около 130 км извънградско.На нафта не мога да ви кажа.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Хонда СРВ 2003 година 2.0 150 коня, бензин. Градско: 11-12 на сто, извънградско от 90 до 120 км/ч : 8.5 на сто.
                HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Toyota RAV4 2.0i 128к.с (99год.).. Разход градско 12/100, извънградско 10/100..

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    След 2 месеца редовно каране по едни и същи маршрут: София-Костинброд-Своге-Лесков дол и обратно 6.8/100 (Toyota Hilux 3.0 D-4D). Скорост 40 - 120. Според условията на пътя. Пътници 2-ма. Багаж 70 - 100 кг. При дъждовно време с 4-ма пътника и здрав багаж 7.4/100.
                    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      11-12 НафтЪ из Варна
                      Nissan Patrol Y60

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Нисан Терано 2.4i

                        Извънградско - 11/100
                        Граско - 15/100

                        С ръчка из гората 18/100.

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Фронтера Б 2.2DTI АСК. Последно засичане София -Велинград и обратно при спокойно каране около 9-9.5 на 100.В София 12-13 а зимата и при каране с 150км 16-17 на 100.Всичко и е на ред нооо.... толкова харчи.Някой колеги постигат с Фронтерата разход като на малолитражка но моята си харчи. Маверика е 2.4i с ГИ градско 16 газ ,извънградско12-13 при 120-130км в час.

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            джип, 3.2 дизел, автоматик, 4 врати

                            излизане през околовръстното, минаване през Петрохан - 10 на 100 км. - говорим за чист път /без сняг/ и без включено 4Х4

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Първоначално публикуван от Margheritta Преглед на мнение
                              джип, 3.2 дизел, автоматик, 4 врати

                              излизане през околовръстното, минаване през Петрохан - 10 на 100 км. - говорим за чист път /без сняг/ и без включено 4Х4
                              Това излизане през околовръстното,хареса ми
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Кашкай бензин 2.0/140к.с./4х4...
                                Варна-Берковица - летище София с 4 обемисти човека + много багаж, но с умерено каране без бързане - 10.2л/100км
                                Обратния маршрут без никакъв багаж и 2 човека, но малко по-бързо) - 9.5л/100км...
                                Всичко това със зимни гуми и при леки зимни условия (практически само Петрохан имаше сняг, та там много често зацепваше 4х4).
                                Същия маршрут отново с 4 човека но лятото и лежерно каране, кашкая го прави с разход 8.5л/100км, а с усилия би слязъл и под 7л/100км (Берковица - Криводол съм го правил с 6.2л/100 без прекалено напрягане)...
                                Така, че разхода много повече зависи от десния крак на шофьора отколкото от автомобила
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X