Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционен бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: До: Експедиционен бойлер

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    Май не е с помпа защото не видях кабели а само маркучи и звука е много подозрителен .
    Май малко късно за тоя отговор, ама по-добре късно отколкото хич


    Та за Франкенщайна:
    Помпата е газова, няма електричество. Пропана развърта помпата и след това се използва за подгряване. Не знам колко ще е мощна такава помпа, ама явно за къмпинг става.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #47
      От: Експедиционен бойлер

      Търся газов проточен бойлер за каравана.Предлаганите в различни обяви за продажба са с цена на добре запазена каравана.Ще ми бъде в помощ и техническа документация за такава, чертежи и др. vypetrov@gmail.com

      Коментар


      • #48
        От: Експедиционен бойлер

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Да покажа и моето творение.За направата ползвах 6м.медна тръба ф10 и един обикновен газов котлон.С мойто майсторче навихме тръбата на двойна пита с ширина колкото е котлона,като през няколко витки заварихме тръбата с меден припой за да не играе и да е стегната питата.След това заварихме една ламаринка по борда на котлона висока 5см. с идеята да направим капак върху питата за да е покрита и за по-добро топлоотдаване,но след направените проби се оказа,че с открита пита грее водата по-добре отколкото със закрита.Не съм мерил температурата на водата,но като дам жега на котлона-направо е вряла водата,а като го намаля е съвсем нормална температурата.Ето две снимки-първата е на питата,а втората е в готов за експлоатация вид.
        Точно за такова нещо си мисля от доста време насам! И точно по този начин си го представях!!! И както винаги се оказва, че някой е открил топлата вода преди мен Може ли да ми дадеш на лично телефона на твоя майстор, да се свържа с него измайсторим един походен лилипут Иначе срещу 25лв. от ибей съм поръчал адската помпа:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_12.JPG
Прегледи:1
Размер:18.7 КБ
ID:5571944


        Мощност: 60W.Работно налягане: ~80PSI (0.55MPA).Макс. налягане: ~115PSI (0.8MPA).Отворен дебит: 5L/min.Температура: 0-60 градуса.Устойчива на корозия. С автоматичен клапан за вкл. и изкл. Може да работи "на сухо" и се самообезвъздушава.
        Калин - О88 б579I9I
        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

        Коментар


        • #49
          От: Експедиционен бойлер

          Малко късно но по-добре късно отколкото никога

          Та миналото лято, през юни ходих до същият майстор на Gimax и сътворихме перфектен бойлер за плажа.

          Изработихме го върху пиростия от Илиенци и е захранен от водопровода. Водата не съм мерил с каква температура е, но задължително се разрежда чрез смесител!

          Всеки ден се къпат около 10 - 15 човека, половината жени, които си мият косите и една газова бутилка като на снимката свършва за около седмица.

          С две думи като човек изпробвал, какви ли не варианти, мисля, че това е решението!
          Благодарение на колегата Gimax решихме въпроса на жените с топлата вода и го споменават само с добро

          Отделно половината къмпинг се изреди да гледа чудото (бяхме малко като във филма "Господин за един ден" и "малкият слон от Странджа планина"

          Ето и нагледен материал:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0474[1].jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5576823Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_04.jpg
Прегледи:1
Размер:174.7 КБ
ID:5576824Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0478.jpg
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5576825Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0477.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5576826Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0476.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5576827Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0587[1].jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5576828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0589[1].jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5576829

          Мисля, че е време колегата да го патентова
          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

          Коментар


          • #50
            От: Експедиционен бойлер

            До тука ми се стори, че експедиционните бойлери се ползват само през топлата част на годината, когато е възможно къпане на открито.
            Как стоят нещата през студени дни?
            Публикувайте отговор

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X