Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционно ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Експедиционно ремарке

    С този ъгъл и дължина ще затягат или ще се изкривят.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #62
      От: Експедиционно ремарке

      Може и да греша, но ако са по къси няма ли да е по зле. За да не се кривят, ще ги подсиля.
      GSM 0877 08 99 19
      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

      Коментар


      • #63
        От: Експедиционно ремарке

        Определено ще е по зле, ама това не решава проблема. Махни пружините и пробвай дали тампоните ще поемат бутането от щангите.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #64
          От: Експедиционно ремарке

          Пробвах хода без пружини, няма да има проблеми с тампоните. По ме притеснява височината от гледна точка на визията. Не се притеснявам от обръщане, защото във височина няма да има тежест и големи скорости няма да вдигам.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #65
            От: Експедиционно ремарке

            Визията според мен би трябвало да ти е последна грижа. Щом тампоните поемат бутането, събирай, че лятото ей сега ще свърши.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #66
              От: Експедиционно ремарке

              Пружините стават от вартбург, лада и други.

              Коментар


              • #67
                От: Експедиционно ремарке

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                Пружините стават от вартбург, лада и други.
                Не стават, защото от едната страна трябва да са със свити навивки, по малък диаметър.
                Ще преправя рамата малко и ще сложа 31-ци и каквото стане.
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • #68
                  От: Експедиционно ремарке

                  След преправяне на петите на пружините и подмяната с по ниски гуми, свалих до 65 см височината на пода.
                  Като гледам това и то не е ниско.
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • #69
                    От: Експедиционно ремарке

                    Да споделя. Имам почти готова платформа. Държи се много добре стабилно, дори и по неравности. Остава ми само пода и инсталация. Има и ръчна спирачка. Реших да го направя така, че когато ми трябва ремарке да го ползвам като такова, а когато ми трябва да ходя някъде на палатка, да слагам конструкцията вътре в него. Е то няма да е на палатка вече, а на каравана.
                    Става бавно, защото се занимавах и с това http://www.offroad-bulgaria.com/show...15#post2167415
                    Прикачени файлове
                    GSM 0877 08 99 19
                    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                    Коментар


                    • #70
                      От: До: Експедиционно ремарке

                      Художника се казва Борис Георгиев. Като е минал през София, дядо ми е видял кемпера му и останал много впечатлен. Художника е бил на път за Индия.

                      Коментар


                      • #71
                        Здравейте колеги!
                        Да посъбудя малко темата.
                        След много умуване, стигнах до извода, че имам нужда от ремарке. И то главно за ползване при къмпингуване. Багажника на равката е приемлив, но недостаъчен за повечко багаж. Имам покривна палатка, при което отпада възможността за кутия на покрива.
                        Иска ми се ремаркето да е постоянно заредено с нещата за лагеруване. Плюс резервоар за вода, да кажем 100 л. Един акумулатор, може и някое панелче по-компактно.
                        Също съм мислил за варианта да се направи конструкция и върхи него да се разположи покривната палатка. Така получавам нещо като каравана, а колата остава автономна.
                        Да кажа, нищо не разбирам от ремаркета.
                        Гледам цени и се изумявам, че голяма част от ремаркетата втора употреба са по-скъпи от новите. Толкова ли са зле новите като изпълнение?
                        За моите цели ремаркето няма да се претоварва, но трябва да е достатъчно здраво, за да издържи конструкция за покривната палатка, самата палатка и да кажем двама възрастни в нея. Хубаво е да може да събере и гуми идентични на джипчето, за да се повдигне и не се влачи допълнителна резервна.

                        Дайте акъл към какво да се насоча - ново, старо или къстъм конструкция, която обаче не знам как се узаконява?
                        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • #72
                          Ако ще го ползваш офроуд купешко не става.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • turtey
                            turtey коментира
                            Редактиране на коментар
                            Надали единственият невероятно най смисления

                          • turtey
                            turtey коментира
                            Редактиране на коментар
                            Надали единственият невероятно най смисления

                          • turtey
                            turtey коментира
                            Редактиране на коментар
                            Надали единственият невероятно най смисления

                        • #73
                          Лошо...
                          Аз сам не мога да си направя.
                          Някой да си предложи услугите или да даде контакт?
                          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • #74
                            Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                            Лошо...
                            Аз сам не мога да си направя.
                            Някой да си предложи услугите или да даде контакт?
                            Нали знаеш, че първо трябва да си купиш ремарке, тогава да търсиш кой да ти го преправя. Като видиш предлагането и цените на 25 годишни ремаркета и ще ти стане лошо. Питай Тътрея, имаше си май и тема по въпроса.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • turtey
                              turtey коментира
                              Редактиране на коментар
                              https://offroad-bulgaria.com/forum/%...80%D0%BA%D0%B5


                              Те я те

                            • I.Guberkov
                              I.Guberkov коментира
                              Редактиране на коментар
                              Тъй де, аз цените ги видях. Май по-добре от нулата да се почне, щом стоковите не стават за нищо и са една шапка пари. Сега се впускам в темата на Търтея

                            • Asen Kushlev
                              Asen Kushlev коментира
                              Редактиране на коментар
                              От нулата не става, не можеш да го регистрираш после.

                          • #75
                            Преди време си купих едно убито, но с регистрация и си направих.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X