Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционно ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Експедиционно ремарке

    Ровейки из чуждите форуми забелязах интересно решение за експедиции.

    Има разбира се, евтини и скъпи решения
    Има и доста самоделки

    Ето няколко снимки на по скромните, но готови ремаркета:










    И разгънато







    И оборудването :















    Фирмата производител :
    www.adventuretrailers.com

    И по скъпите
    www.conqueror.co.za













    Доста интересни идеи има.
    Скоро ще добавя и самоделните.

  • #2
    До: Експедиционно ремарке

    Уникално удобно нещо е ремаркето. За тези които имат да вършат сериозна работа някъде и нямат много обикаляне май няма алтернатива... То в Австралия е много популярно но там спокойно можете да си оставите ремаркето в някоя пустош в която надали ще мине човек следващите няколко години... и да се поразходите наоколо с автомобила... За по-далечни експедиции които изискват и използване на морски транспорт какъвто е нашият случай не знам дали няма да е малко скъпо и неудобно решение... Но при всички случаи адаша представи едно уникално решение... може пък някой ден и с такова да се обзаведем...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Експедиционно ремарке

      Ремаркето има много предимства, които и аз използвам често успешно без да съм пътешественик.
      Но има и един голям недостатък - отрязва ти пътя назад! Ако се забуташ в горски път без изход няма връщане назад защото маневрирането на заден ход е много трудно дори на път, а какво остава в пущинаците. Изпитал съм го върху себе си.

      Коментар


      • #4
        До: Експедиционно ремарке

        може би затова съм виждал жипки с теглич и отпред
        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

        Коментар


        • #5
          До: Експедиционно ремарке

          Проблема е че ремъркето ходи назад,а не джипа....Чупенето в теглича...
          SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

          Коментар


          • #6
            До: Експедиционно ремарке

            Здравейте,

            Страхотно решение, е това с ремаркето, супер много удобства и според мен много по-добро от караваната и кемпера като проходимост, не като лукс...

            А относно забиването и трудните маневри, какво толкова джиповете имат и лебедки а не е проблем и на ремаркето да се сложи една малка такава, която да се закачи за което и да е от 4те му страни, ако се забиеш в тесен горски път без изход ами откача се, на лебедка 2-3 метра назад, ако трябва и на дърво ще го окачите да виси(Старозагорци дори имат и ноу хау все пак няма да е 1 тон тва ремарке като тежест после с джипа назад маневрира се и готово, а и идеята с теглича отпред на джипа съвсем решава останалите проблеми дори ако няма място за маневриране...

            Поне така си мисля, а и не е лошо като идея ако човек за забива на такива места да си направи сметката да откачи ремаркето и да провери дали се минава преди да кара "сляпо" само направо, въпрос на личен избор според мен, а решения много...

            Много полезна темичка, мерси Венци!

            Много поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Експедиционно ремарке

              Малко ремаркета в действие




































              еее случват се и такива неща

              Коментар


              • #8
                До: Експедиционно ремарке

                Навил съм се и аз за едно такова ремарке от Бундесфера, ама все не мога да намеря с джанти за G. Ама кога ли ще ме ухапе кучето
                “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                Б.Франклин

                Коментар


                • #9
                  До: Експедиционно ремарке

                  Попаднах на клипчета по темата :

                  http://www.youtube.com/watch?v=LDHZ5...eature=related

                  http://www.youtube.com/watch?v=Rt9Js...eature=related
                  LZ1GYY
                  0898 436 956

                  Коментар


                  • #10
                    До: Експедиционно ремарке

                    Уникално
                    Идея си нямах, че има толкова много възможности

                    Бях я забравил тази тема.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Експедиционно ремарке

                      Наскоро даваха по БНТ едно документално филмче за известен български художник от началото на миналия век (сори ама му забравих името ) Та той е бил страстен любител на пътешествията и е разработил нещо като кемпър. Направил 2 на база на Форд Т и с единия обиколил Индия а с другия Африка. Имали си всичко - спалня, баня, кухня и дори малка библиотека. В момента и двата кемпъра се пазят в Италия като първите кемпъри в света. Може би те са праотците на тези чудни играчки

                      Коментар


                      • #12
                        До: Експедиционно ремарке

                        И още малко по темата:

                        http://images.google.bg/imgres?imgur...XA:en%26sa%3DN
                        LZ1GYY
                        0898 436 956

                        Коментар


                        • #13
                          До: Експедиционно ремарке

                          Аз от доста време ми се върти в главата направа на подобно ремърке !
                          Определено трябва да е много леко зада може да се влачи по пясък и кал и затова трябва да е с много широки гуми , но пък е по добре да е с размера на джипа зада са взаимно заменяеми !
                          ето един интересен проек за караванка,според мен се е получила малко тежка но ..........
                          http://www.ausjeepoffroad.com/forum/...ad.php?t=67840
                          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Експедиционно ремарке

                            Аз вече познах да работя по темата:

                            1, Търся си джипови джанти(евтини ), за да са заменяеми с ДЖИЙПа който карам сега...

                            2. Намерих кой да ми направи фланци на ремаркето, което специално закупих за тази цел...

                            3. Следва да разширя, подсиля и олекотя като заместя с алуминиева ламарина/рифел наличните грозни железа...

                            4. Замяна на всички светлини с подсилени кутии+външна защита от клони, диодни крушки и ново окабеляване със силиконови проводници...

                            5. Предстои ми избор на теглич и последващото изработване и поставяне на джипа...

                            6. Нужни ще са допълнителни огледала за добро маневриране, впрочем като му свикне човек не е никак трудно да се маневрира с ремарке, на заден ход имам предвид...

                            Не искам да споря, но аз за себе си се убедих, че за дълъг път е много по-комфортно да влачиш тежко тегло от колкото да го носиш, и като визия, и като разход и като проходимост и не на последно място като поведение и безопасност на пътя за самите возещи се...

                            Моите две стотинки...
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Експедиционно ремарке

                              Хубави ремаркета но аз няма как да ги използвам че почти винаги тегля лодка с колесар. Иначе става влакче

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X