Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционно ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Експедиционно ремарке

    Първоначално публикуван от APIBOR Преглед на мнение
    Гумите на ремаркето трябва ли да са МТ.
    Има ли някакво значение.
    Аз дьрпам 4 метрово ремарке,натоварено с 18 кошера,обща маса 1500кг.С Паджерото се справяме добре ама за гумите не се бях замислял.
    Щом е тон и половина, ремаркето трябва да има спирачки? Ако има, гумите е добре да са МТ. Ако няма може да са само с дълбоки надлъжни канали против странично плъзгане... но обикновено са такива каквито има

    Коментар


    • #32
      До: Експедиционно ремарке

      По-скоро идеята е ,че гумите на ремаркето са същите като на джипа
      и си имаш още 2 резервни.

      Коментар


      • #33
        От: Експедиционно ремарке

        Ето нещо което ме остави замислен.
        http://www.youtube.com/watch?v=K4JwHQ0PbAU
        Това обаче си е вече 6Х6.
        0888 364 731

        Коментар


        • #34
          От: Експедиционно ремарке

          Сега намерих и няколко снимки от работата по моето ремарке.
          Започна се първо с преправяне на окачването.Разликата в теглото -натоварено и празно нямаше как да се компенсира от ресьорното окачване.Т.е. каране с лек багаж беше кошмарно.Ремаркето направо си подскачаше.И се спряхме на въздушни възглавници,които мога да помпам според товара.От оригиналното окачване останаха само основните листове на рисьорите.Монтиране на газови,двойно действащи амортисьори.Нова ос с нови главини с достатъчно здрави и достъпни лагери на хубава цена.В моя случай Волгови.Оставихме спирачните барабани за по-нататък във времето и ги свалихме за да не тежат излишно.
          Сложихме джанти "Менгелс"-15", 6J и офсет 0.Гумите в момента са 195/80/15.
          Прикачени файлове
          0888 364 731

          Коментар


          • #35
            От: Експедиционно ремарке

            Как се държи по черно и наклони ?
            "Сурка" ли се странично ?

            Коментар


            • #36
              От: Експедиционно ремарке

              Първите ми впечатления от каране по черно(кално)-там където се минава спокойно с АТ гуми и без ремарке,е цяло приключение с него.И връщането назад за засилка е почти невъзможно.Като поставя по-големите гуми мисля,че нещата ще са по-добре.
              Според мен и няколко колеги карали колесари по плажовете, за ремаркето е хубаво гумите да са широки,за да не "потъват".
              Страничните наклони и без ремарке са ми притеснителни.
              0888 364 731

              Коментар


              • #37
                От: До: Експедиционно ремарке

                Браво! Много ми хареса проекта, и да ти кажа доста се замислих! Макар че Венци Петров, е прав че феритата са малко скъпи си заслужава да имаш едно такова подръка за някой разходки. Ако нее тайна колко ти излезе така в завършен вид дори и с палатката. В момента подготвям експедиционен Land Rover, което ще ми отнеме още известно време, но сега поне знам коя е следващата стъпка.

                Поздрави..
                Георги 00356/ 77777016 Малта
                Lаnd Rover 110 /Series II‎

                Коментар


                • #38
                  От: Експедиционно ремарке

                  И при мен теглителната сила вече е Rover.Иначе ремаркето е заводско и само го ъпгрейдвам.Единственото нещо,което не е изработено и мога да му кажа цена са въздушните възглавници-около 60 лв бройката.
                  Идеята за това ремарке е да е мулти функционално-да става за къмпинг и в същото време да да е работно(за каквото е произведено).
                  0888 364 731

                  Коментар


                  • #39
                    От: Експедиционно ремарке

                    Първоначално публикуван от B58 Преглед на мнение
                    И при мен теглителната сила вече е Rover.Иначе ремаркето е заводско и само го ъпгрейдвам.Единственото нещо,което не е изработено и мога да му кажа цена са въздушните възглавници-около 60 лв бройката.
                    Идеята за това ремарке е да е мулти функционално-да става за къмпинг и в същото време да да е работно(за каквото е произведено).
                    От какво са възглавниците които си сложил? Питам, че имам едно ремарке на ДЕЯ -Ивайло Енчев, което за три излизания втори моста криви. Те са на торсиони. Вероятно производство на KNOT http://www.dea-bg.com/dein11.htm. Пълен боклук са. Ако не забравя ще снимам втория окривен мост.
                    Последно редактирано от nola; 30-05-11, 16:01.
                    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                    Коментар


                    • #40
                      От: Експедиционно ремарке

                      Със закъснение да отговоря на колегата .
                      Възглавниците са от седалка на камион.А една от причините за огъване на моста е липсата на "бъмп стопове" и претоварване.Но щом си с торсионно окачване остава само претоварване.
                      Скоро си монтирах тампони от преден мост на Дискавъри,които са доста масивни.По този начин бих могъл да се придвижа и без въздух в системата,без да удари моста в ока(теглича).При V-образния теглич този проблем го няма.
                      0888 364 731

                      Коментар


                      • #41
                        От: Експедиционно ремарке

                        Еднa симпатична караванка

                        Коментар


                        • #42
                          От: Експедиционно ремарке

                          Аз пък вместо да мисля как да го направя,взех че го направих

                          Сега ми предстои ушиването на палатката.Само не знам дали шевовете няма да пропускат вода.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Експедиционно ремарке

                            Много добре изглежда!

                            Качвай снимки да гледаме и ние

                            Коментар


                            • #44
                              От: Експедиционно ремарке

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                              Много добре изглежда!

                              Качвай снимки да гледаме и ние
                              Незнам дали Ви се чете?Във тази тема освен джипа има всичко по проекта
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=118102
                              Темата е много дълга и се развива повече от година.
                              Ако трябва ще кача снимки тук,само на ремаркето?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Експедиционно ремарке

                                Много добра тема, ще я изчета утре!

                                Ще побутна и Модератора с Рейнджа да показва тези хубави теми

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X