Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

    Ммм, аз работя само със смес...

    Коментар


    • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

      Аз пък да отбележа, че моето мнение е за чист СО2 и там никога не съм виждал по-високо налягане от 60 атмосфери, независимо от големината на бутилката.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
        Като отворихме темата, мен ме удиви на моята малка (аз и викам травъл ) бутилка, като и правиха новата заверка в Месер, колко дълбоко бяха ударили цифрите на маркировката.Попитах го човека там, не смята ли, че е прекалено рисковано, но той нещо ми се сопна (те там са си сопнати по принцип).Та нали уж е за безопасност, а те още малко ще я пробият с тая пуста заверка...
        Според новите нормативи вече няма да се набиват цифри, а ще се лепят лепенки. Изглежда хората на запад от доста години практикуват това. Измислили са достатъчно устойчива лепенка и единствените набити цифри са стандартизацията от завода-производител. Включва дата на производство, тегло, резба, налягане, тестово налягане... такива работи. Лепенката е само за годност на хидравличния тест и изглежда примерно така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5703022
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

          Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
          Мммм да много си прав.То на всички бутилки за сгъстен газ им мерят теглото когато ги зареждат а не налягането.Така е и с СО2,пропан бутан и т.н.
          А обема се променя с вдигане на температурата,което всъщност е опасно за всяка бутилка със сгъстен газ,затова се измерва теглото на заредения газ,за да се знае неговия обем в бутилката при определена температура.
          Обема се променя с покачване на температурата. Тоест при 20 градуса имам в бутилката 8 куб.м. газ и при 40 град колко кубика стават?
          П.С. Има мъничка разлика м/у газове в течна и газова фаза.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

            Имаш точно толкова обем, колкото си заредил. Променя се налягането.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
              Обема се променя с покачване на температурата. Тоест при 20 градуса имам в бутилката 8 куб.м. газ и при 40 град колко кубика стават?
              П.С. Има мъничка разлика м/у газове в течна и газова фаза.
              Масовите бутилки са 6 куб.м,8 кубиковите са рядкост.
              Газовете (масовите) се пълнат под налягане до 150 бар + -,СО2 на килограм(течна фаза)и налягане 60 бара,като не спада докато не свърши течността,след което манометъра рякзо пада надолу.Не се държи на слънце,става страшно...
              Последно редактирано от petroffbg; 18-02-16, 21:57.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                От гугъл.

                http://elektrik90.com/?item=65&group=9

                Такова налягане никога не съм виждал. Даже на времето на кислородните казваха , че са на 150 а на манометара ми показваше около 120.
                Еми ела да ти покажа. Аргон, азот и смеси в газообразно състояние се пълнят на толкова. Вероятно не ти е бил в ред манометъра.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                  Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                  Обема се променя с покачване на температурата. Тоест при 20 градуса имам в бутилката 8 куб.м. газ и при 40 град колко кубика стават?
                  Има си физичен закон по въпроса. P*V=T. При еднакво V и променено Т, остава да се промени P-то. И да, като закараш бутилка да я пълнят в жегата, в общия случай получаваш по-малко газ, ако и в жега и в студ я пълнят до едно и също налягане.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    От гугъл.

                    http://elektrik90.com/?item=65&group=9

                    Такова налягане никога не съм виждал. Даже на времето на кислородните казваха , че са на 150 а на манометара ми показваше около 120.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0425-1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5703198
                    Манометъра си е ок!
                    Kawasaki Klr 600 '91

                    Коментар


                    • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                      Първоначално публикуван от julionavarro Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]852622[/ATTACH]
                      Манометъра си е ок!
                      Момчета, вие ще измислите нови физични закони! Манометъра може да си е О.К., но бутилката със сигурност не е пълна с чист въгледвуокис.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                        Оп......извинявам се! Бутилката е пълна с аргон,географската ширина също не е нашата.
                        Но със сигурност по "пълна" от тези там,не съм виждал.
                        Kawasaki Klr 600 '91

                        Коментар


                        • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                          Във водолазните шашми има три стандарта за налягане и съответните бутилки и уреди към тях. Това са 200bar, 232bar и 300bar. До сега не съм виждал технически газове на повече от 200, но това не значи, че няма. Според мен на тази снимка е 232bar налягането, което отговаря на 3500psi.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                            Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                            Обема се променя с покачване на температурата. Тоест при 20 градуса имам в бутилката 8 куб.м. газ и при 40 град колко кубика стават?
                            П.С. Има мъничка разлика м/у газове в течна и газова фаза.
                            Очаквах отговор от колегатаkomstiza . Естествено че обема се запазва независимо от температурата. А ето една диаграма с отношението на налягане спрямо температурата.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:температура налягане.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5703281
                            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Масовите бутилки са 6 куб.м,8 кубиковите са рядкост.
                              Газовете (масовите) се пълнат под налягане до 150 бар + -,СО2 на килограм(течна фаза)и налягане 60 бара,като не спада докато не свърши течността,след което манометъра рякзо пада надолу.Не се държи на слънце,става страшно...
                              А , що да са рядкост ? В момента работя с 10-кубикови бутилки на сиад , на 200 атм. старгон . По 16 на месец средно . Преди време взимах от линде и 12 кубикови . Пак на 200 атм.

                              Между другото , нещата които се дъвчат на последните страници са гледам ..... за 3-ти път в настоящата тема
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Откъде да си купя бутилка за телоподаващо?

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ...

                                Между другото , нещата които се дъвчат на последните страници са гледам ..... за 3-ти път в настоящата тема
                                Че то всичките теми след 5-тата страница са така - 20-тина години гледам тия манометри на въгледвуокиса и не знам, че са развАлени, д'е@@!!
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X