Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъбове за Kia

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хъбове за Kia

    Първоначално публикуван от ivowolfen Преглед на мнение
    Аз търся един работещ.
    Колега,подкара ли машината?

    Коментар


    • От: Хъбове за Kia

      Колеги, здравейте,
      Преди няколко месеца като имаше сняг установих, че не ми работи предното. Което доста ме учуди, защото доста време ми отне докато разбера, явно тия истории за колите със задно как ако снегът стигал до първата чертичка на щеката за маслото, не вървели са пълни глупости��, но това е друга тема.
      Като цяло ми се случи и миналото лято да ми изключи веднъж в една кал, но тогава се оправи с включване/изключване. Лаик съм, но това още тогава ме наведе на мисълта , че е време за механични хъбове. Във форумът също съм попадал на мнения за задължителна подмяна на хъбовете с механични. Все ще взимам и ето в бюджета сега съм ги наместил уш за началото на лятото, че не ми се иска в някоя неудобна ситуация пак да се притеснявам излишно.
      Колата ми е Sportage 2001г.
      Намерих ей това упътване : http://warn.iwebcat.com/imgVD/WAR/60333c0-pn60247.pdf
      От което разбирам че аз единствено демонтирам старите вакумни хъбове и поставям новите с по къси болтове.
      Питането ми е, наистина ли е абсолютно само това, няма ли някакви части от старите хъбове които остават към колелото, които трябва да се махнат?
      Какъв е размера на новите болтове?
      Спрял съм се на хъбове от Вромос. От магазина ми предожиха дори те да ги поставят, но плановете ми за ходене до Бургас нещо много се разместиха и не съм сигурен дали ще успея. Затова и разпитвам какво е необходимо, да съм готов, евентуално да си ги сложа сам.

      Коментар


      • От: Хъбове за Kia

        Ако си с вакуумни - сваляш старите и слагаш новите. Обаче ако си с инерционни, трябва да смениш гайката която стяга лагерите с такава от другия тип и да сложиш тази шайба с дупките, да държи контра. Това е, точно както е в упътването.

        За болтовете не помня дължината. Отвий един от сегашните болтове, виж колко влиза резбата в главината и вземи с 5 мм по-дълга резба. Трябва да са глава за инбус (лимбус).

        Понеже оригиналните хъбове имат гумен о-пръстен, който предпазва от влизане на вода в главината. Тия Вромоските нямат такъв. За това аз изрязах гарнитура от плътен картон между хъба и главината.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Хъбове за Kia

          Аз сложех китайски хъбове, цяла зима никакви ядове, карана е с постоянно включено 4х4 на хъбовете и като се наложи само буташ лостчето. За другата пак такива мисля да взема. При твоята само сваляш ктарите и слагаш новите. Друго нема, само си затапи тръбичката за вакума към хъба или и сложи гресьорка.

          Коментар


          • От: Хъбове за Kia

            В Колос или в Базис М има ръчни хъбове на добри цени. Аз съм с такива и нямам проблеми.
            Bertone freeclimber 1.8 115hp

            Коментар


            • От: Хъбове за Kia

              Аз също съм с китайски. Вече две години, никакви ядове не са ми създавали.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Хъбове за Kia

                Ами, това звучи супер, че като бях чел една друга тема на един колега със Спортидж 98г. Там голям филм ми се стори, шайби, стругари и т.н.
                За това маркуче става въпрос?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180505_081633.jpg
Прегледи:1
Размер:233.0 КБ
ID:5788339

                А не е ли по добре буксата на помпата да откача направо?

                Коментар


                • От: Хъбове за Kia

                  Не знам за коя букса и за коя помпа говориш,но си затапи и главините и вакума към тях.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Хъбове за Kia

                    Здравейте! От скоро съм собственик на КИА Спортидж 2,0 ТД 2001г. Оригиналните вакумни хъбове останаха постоянно включени след тест на 4х4 и се оказа,че клапана на вакума за хъбовете не затваря,останал е на някакво средно положение.Изолирах го и ми трябва работещ клапан,утре ще търся в Колос.Някой,който е преминал от вакумни към ръчни хъбове,дали няма работещ клапан излишен?

                    Коментар


                    • От: Хъбове за Kia

                      Силно вероятно е цената на клапана да е близка до тази на нови ръчни хъбове.
                      Така,че се замисли,колега...-(отделно надеждността на едното зацепване и другото е несравнима в полза на ръчките...).

                      Коментар


                      • От: Хъбове за Kia

                        Оригинален клапан от магазина на Колос е 65 лв. клиентска цена,намерих заместител за 29 лв. клиентска цена,но е на 10 дни срок доставка.За надежността със сигурност си прав,но ползвам КИА-та за ходене на риболов,с оригиналния размер гуми е и натоварванията на хъбовете едва ли са сериозни.
                        Междудругото разглобвах ги вакуумните хъбове за профилактика,виждал съм и центробежен разглобен,но никога не съм виждал ръчен хъб разглобен,та може ли някой да качи някоя и друга снимка на такъв да придобия някаква представа за разликите
                        Благодаря и на колегата Еленко,който може и да ми намери втора употреба работещ клапан!!!

                        Коментар


                        • От: Хъбове за Kia

                          Понеже получих запитване от колегата Rumen Arnaudov на лично съобщене. А колегата е нов тук и е с лимитирана кутия за входящи съобщения и тя е пълна. Отговарям му тук:

                          Първоначално публикуван от Rumen Arnaudov
                          Здравей, Павлине от къде да си намеря законтращия комплект, гайка със шайбата. От както съм взел ръчните хъбове само проблеми с главините и никой не помага. Почнах ровене по форума и чакам някой да помогне. Поздрави.
                          Гайката е с оригинален номер 0K01133196 . Шайбата е с оригинален номер 0K01133195 . В момента и двете се водят налични в магазините на Колос-МС и Базис-М. Трябва да им звъннеш по телефона и да ги питаш дали наистина ги имат, после или в лично в магазина или да ти ги пратят по куриер.

                          Иначе моите ги взех от колега, на който му бяха излишни.

                          П.П. Румене, изчисти си кутията за входящи съобщения, за да могат хората да ти отговарят. В момента си младши участник и според правилата на форума си с доста ограничения. След първите ти 20 мнения във форума ограниченията ще паднат.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X