Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъбове за Kia

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хъбове за Kia

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    И що така реши?
    Ами просто спазвам указанията на производителя и ръководствата.
    В указанията на AVM например пише с големи букви никога да не се използва грес (NEVER USE GREASE).
    За някои автомобили изрично си пише да се смажат с трансмисионно масло.
    Така съм навъртял хиляди км и хъбовете отвътре са си като нови.
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

    Коментар


    • От: Хъбове за Kia

      Здравейте.
      Ще заменям вакумните хъбове на кията с " ръчни " , но тези които ще поставям нямат гайка и стопиращата шайба. Решил съм да ползвам услугите на стругар , но не знам размерите на гайката и стопиращата шайба.

      Някой знае ли какви са размерите им?

      Коментар


      • От: Хъбове за Kia

        Първоначално публикуван от XCT Преглед на мнение
        Здравейте.
        Ще заменям вакумните хъбове на кията с " ръчни " , но тези които ще поставям нямат гайка и стопиращата шайба. Решил съм да ползвам услугите на стругар , но не знам размерите на гайката и стопиращата шайба.

        Някой знае ли какви са размерите им?
        Защо?
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • От: Хъбове за Kia

          ninja_1 , не разбирам въпроса.
          До сега ползвах Кия Спортидж , модел 1996 г. При нея замених автоматичните й хъбове с ръчни на AVM.
          Сега съм с друга Кия Спортидж - 2002 г. и искам и на нея да поставя ръчни хъбове. Закупих си ръчни хъбове , но те нямат в комплекта гайка и стопираща шайба. Търсих да закупя гайки и шайби ( каквито са показани на снимката ) , но не намирам. Разговарях със стругар/фрезист и той ми каза , че може да изработи такива , но за да не импровизира с размерите би било хубаво да има точни размери.

          Коментар


          • От: Хъбове за Kia

            При смяната на вакуумните с ръчни просто сваляш вакуумните и слагаш ръчните. Не ти трябват допълнителни гайки и шайби. Освен това добре е да се изолира вакуумният клапан.
            БИО пчелен мед и пчелни продукти
            0888 66 59 73

            Коментар


            • От: Хъбове за Kia

              Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
              При смяната на вакуумните с ръчни просто сваляш вакуумните и слагаш ръчните. Не ти трябват допълнителни гайки и шайби. Освен това добре е да се изолира вакуумният клапан.

              Е тъй де, ама в Чужбинско, са сменяли вакуумните с инерционни, барабар с гайките. Моята беше така.

              ХСТ, преди време имаше такива шайби и гайки в Колос. Но колега си поръча и се оказа, че гайките са с неправилна стъпка на резбата. Иначе, шайбите ставаха.

              Аз си взех шайби и гайки от Соти, тогава при него имаше Кия на части. Соти, кажи си ако имаш де! Ако ли не - в момента в раздел "Продавам" има Кия на части, могат да ти ги пратят по куриер.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Хъбове за Kia

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Е тъй де, ама в Чужбинско, са сменяли вакуумните с инерционни, барабар с гайките. Моята беше така.

                ХСТ, преди време имаше такива шайби и гайки в Колос. Но колега си поръча и се оказа, че гайките са с неправилна стъпка на резбата. Иначе, шайбите ставаха.

                Аз си взех шайби и гайки от Соти, тогава при него имаше Кия на части. Соти, кажи си ако имаш де! Ако ли не - в момента в раздел "Продавам" има Кия на части, могат да ти ги пратят по куриер.
                Гайките които се продават не стават, резбата им е различна! Имам ги в гаража за мостра, по тях са правени моите на струг. Колегите по-горе казаха вече - ако си с вакумни само сменяш, ако си инерционни влизаш във филма. Шайбата ако не бъркам струваше 4лв. и става.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • От: Хъбове за Kia

                  Първоначално публикуван от XCT Преглед на мнение
                  ninja_1 , не разбирам въпроса.
                  До сега ползвах Кия Спортидж , модел 1996 г. При нея замених автоматичните й хъбове с ръчни на AVM.
                  Сега съм с друга Кия Спортидж - 2002 г. и искам и на нея да поставя ръчни хъбове. Закупих си ръчни хъбове , но те нямат в комплекта гайка и стопираща шайба. Търсих да закупя гайки и шайби ( каквито са показани на снимката ) , но не намирам. Разговарях със стругар/фрезист и той ми каза , че може да изработи такива , но за да не импровизира с размерите би било хубаво да има точни размери.
                  Това,което виждам на снимката е точно това,което ти трябва.Както са написали по-горе колегите,при моделите след 1999г,с вакуумни хъбове,просто ги заменяш с ръчни...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • От: Хъбове за Kia

                    Благодаря за отговорите ви.
                    Относно изолирането на вакумния клапан - как е правилно да се извърши?

                    Коментар


                    • От: Хъбове за Kia

                      Откачаш буксата и изолираш с изолирбанд.
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • От: Хъбове за Kia

                        Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                        Откачаш буксата и изолираш с изолирбанд.
                        Това ли е вакумната помпа ( до АБС-а ) от която трябва да се откачи буксата за хъбовате?

                        Коментар


                        • От: Хъбове за Kia

                          Не.Това е вакуумния клапан и резервоара.Запуши тръбата която идва от мотора...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • От: Хъбове за Kia

                            В събота смених остатъците от вакумните хъбове с ръчни на AVM и ми останаха гайки и законтрящи шайби. Пружини и муфи въобще нямаше, но все тая - вече мога да разчитам на предния мост и дори го тествах вече. Остават само едни АТ-та на Goodrich 215/75/15 и съм екстра!

                            Та на който са необходими гайки и законтрящи шайби - да са му честити моите. Подарък естествено. Телефона ми е 0877 396 744 - Любо.

                            Коментар


                            • От: Хъбове за Kia

                              Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                              В събота смених остатъците от вакумните хъбове с ръчни на AVM и ми останаха гайки и законтрящи шайби. Пружини и муфи въобще нямаше, но все тая - вече мога да разчитам на предния мост и дори го тествах вече. Остават само едни АТ-та на Goodrich 215/75/15 и съм екстра!

                              Та на който са необходими гайки и законтрящи шайби - да са му честити моите. Подарък естествено. Телефона ми е 0877 396 744 - Любо.
                              Намери се мераклия веднага. Пращам с пожелания за безаварийно каране.

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Хъбове за Kia

                                Остана да сменя гайките и да слагам ръчните хъбове,благодаря още веднъж.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X