Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

    Здравейте,дали може моят Range Rover 96г да няма блокажи ?
    Никаде не пише, как мога да разбера. Ако някой ме просветли няма да му се разсърдя
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-11-09, 20:09.

  • #2
    До: Може ли моят РР да няма блокажи?

    Първоначално публикуван от savovbg Преглед на мнение
    Здравейте,дали може моят РР 96г да няма блокажи ? Никаде не пише,как мога да разбера .Ако някой ме просветли няма да му се разсърдя
    Откакто Ленд Ровър пускат масово моделите си с full time 4x4 (около 1982г.) никога не са се монтирали блокировки в диференциалите щатно в завода. Единствено на междуосевия диференциал (в раздатката), който не е твоят случай обаче. Ти си с т.нар. "виско съединител" (има и не малко други наименования), чиято функция е да предаде задвижване на колело от друг мост в случай на приплъзване. Тоест ако ти приплъзне предно дясно, задно ляво или дясно да може да завърти. При идеално сцепление (сух асвалт) би трябвало да предава 50:50.

    При Ленд Ровър Сериите (преди началото на 80-те) е имало LSD диференциали в задния мост. Всичките от онова време са part time 4x4 обаче.

    Толкова за блокировките стандартно при ЛР. Афтър-маркет има избор.

    Коментар


    • #3
      До: Може ли моят РР да няма блокажи?

      Мерси, беше достатъчно изчерпателен Значи да карам смело из дереците пък каквото стане В началото бях малко скиптичен към моята машина ,но досега не ме е предала и взех да и се кефя много

      Коментар


      • #4
        До: Може ли моят РР да няма блокажи?

        Виско съединителя ограничава разлика в оборотите на двата моста
        или през него преминава въртящ момент към единия мост?

        Коментар


        • #5
          До: Може ли моят РР да няма блокажи?

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Виско съединителя ограничава разлика в оборотите на двата моста (1)
          или през него преминава въртящ момент към единия мост? (2)
          Хм.
          Добра забележка.
          При Рейндж Ровър-а според мен е (1), а при Фрийлендъра е (2).

          Коментар


          • #6
            До: Може ли моят РР да няма блокажи?

            Едно, едно, ама гледам на задния кардан едно голямо такова има.
            Не е забележка. Питам защото не знам. Аз си мислех че е с освободен междуосов диф. И го препоръчах на един приятел. Че той ме послуша и го взе. Сега като се сетя какви преживявания имах с една Тойота която препоръчах, пак да не излезе че лош съвет съм дал.
            Гледам сега на РР като е на бавни (L) едни ламБи мигат и раздатката светва в червено. Това блокаж на междуосовия диф ще да е.
            Абе утре като го вкараме в дерето всичко ще си каже.

            Коментар


            • #7
              До: Може ли моят РР да няма блокажи?

              Напълно съм сигурен, че при РР (П3 няма 100%-тов ръчен блокаж на раздатката, както на Дискавъри 1, 2 и Дифендър. Но и аз не знам в детайли.

              Например при ТЛК80, full time 4x4 версиите има 100%-тов блокаж на междуосевия, но има и версии виско+100% блокаж. На Алекс е такава.

              Коментар


              • #8
                До: Може ли моят РР да няма блокажи?

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Напълно съм сигурен, че при РР (П3 няма 100%-тов ръчен блокаж на раздатката, както на Дискавъри 1, 2 и Дифендър. Но и аз не знам в детайли.

                Например при ТЛК80, full time 4x4 версиите има 100%-тов блокаж на междуосевия, но има и версии виско+100% блокаж. На Алекс е такава.
                На Диско 2 доколкото съм виждал няма блокаж, а TC. Превключва се само между L и H.

                Коментар


                • #9
                  До: Може ли моят РР да няма блокажи?

                  Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                  На Диско 2 доколкото съм виждал няма блокаж, а TC. Превключва се само между L и H.
                  Слага се допълнително (афтър-маркет кит).

                  Коментар


                  • #10
                    Бързи и бавни на Range Rover P38A

                    Здравейте колеги !Скоро си купих Range pover Р38 97 г. с ръчни скорости . Може ли някой да ми обясни как се включват бързите и бавните ? Ключето ми не работи , как да си свържа друго ключе по обикновено , и за да се включат бавните трябва ли да се натиска нещо друго ?
                    Това е джипа !
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бързи и бавни на Range Rover P38A

                      Изкл от скорост в покой и работещ двигател, натискаш копчето еднократно и чакаш потвърдителен сигнал за превключен режим. Обикновено се прецаква моторчето с редуктора, не копчето. Иди в сервиз, може да минеш и със ремонт на моторчето.
                      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бързи и бавни на Range Rover P38A

                        Моторчето работи , пробвах го ! Сигурно е от копчето !
                        Мерси за отговора !

                        Коментар


                        • #13
                          Range Rover P38 - задвижване

                          Здравейте колеги... може ли някои да обясни или да даде инфо за Range Rover P38 и по точно за самото задвижване на мостовете как става с копчета ли или автоматично... т.е. избираемо от водача или автоматично само си се включва ? Мерси на всички отзовали се

                          Съобщение от модератор:
                          Моля, напишете си в профила от къде сте.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-11-09, 20:08.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Range Rover P38 - задвижване

                            Първоначално публикуван от Andro Преглед на мнение
                            Здравейте колеги... може ли някои да обясни или да даде инфо за Range Rover P38 и по точно за самото задвижване на мостовете как става с копчета ли или автоматично...
                            Не, има едни карданови валове - те придават движението...

                            Сега сериозно, постоянно зацепени са тези валове, иначе казано full-time.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-11-09, 20:09.
                            Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Range Rover P38 - задвижване

                              За к'во точно питаш, но ако е най-общо за кое/как по 4х4 - Рейнджа е фултайм - т.е постоянно си на 4х4 - с вискомуфа в паралел за блокиране на междуосевия диференциал в раздатката - т.е. не мислиш за блокирането му, само за бързи/бавни се цъка с копче (колегите с П38 да кажат къде се намира)
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X