Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

    Те колегите са ти казали най-важното, иначе от снимката:
    N2 - когато колата е с ръчни скорости се влиза в режим "бавни" с този бутон
    N18 - когато колата е автомат това става с лоста
    Прикачени файлове
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #17
      Имам проблем с копчето за бързи и бавни !!! Какво трябва да е ключето , защото моето липсва ? Ако има някои и схема за свързане !
      Предварително благодаря !!!

      Какво може да се приспособи ? Как подава сигнала , еднократно или постоянно ?
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-11-09, 10:12.

      Коментар


      • #18
        До: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

        Разгледай/прочети това: ...ЦЪК.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #19
          До: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

          Първоначално публикуван от bobo_ele Преглед на мнение
          Имам проблем с копчето за бързи и бавни !!! Какво трябва да е ключето , защото моето липсва ? Ако има някои и схема за свързане !
          Предварително благодаря !!!

          Какво може да се приспособи ? Как подава сигнала , еднократно или постоянно ?
          Привет, електрическите схеми ги има в Rave CD. Потърси из форума, поне 10-ина пъти е пускан линк.

          А, намерих го - http://green-oval.com/joomla/index.p...id=6&Itemid=29

          Коментар


          • #20
            Късите (бавни)скорости на Range Rover

            Имам проблем с включването на бавните предавки на Ровъра.
            Кутията е ръчна, включването става с бутон. При натискането му излиза надпис Mettere in folle, лампичката премигва в оранжево и след потегляне отново си е на бързите скорости.
            Помогнете ми със съвет какво следва да направя, тъй като вероятно е за ремонт. Колко струва повредения агрегат нов и на старо ?
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-12-09, 07:54.
            Георги Кулишев
            Ямбол
            0889 42 00 74

            Коментар


            • #21
              До: Късите (бавни)скорости на Range Rover

              let idle = mettere in folle - демек ти казва да изчакаш с работещ двигател.

              Коментар


              • #22
                До: Късите (бавни)скорости на Range Rover

                Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                Имам проблем с включването на късите предавки на ровъра. Кутията е ръчна, включването става с бутон. При натискането му излиза надпис Mettere in folle, лампичката премигва в оранжево и след потегляне отново си е на бързите скорости. Помогнете ми със съвет какво следва да направя, тъй като вероятно е за ремонт. Колко струва повредения агрегат нов и на старо ?
                Колицата е Range Rover 2,5 DSE 1998 г., дизелът е на БМВ, скоростите са ръчни.
                Смяната бързи-бавни става с бутон. Във форума намерих същото питане, но отговор на него не открих. Да опитам ли с т. нар. "рестарт", да извадя клемите на акумулатора за 10-15 минутки? Колата е седяла с много саб акумулатор извесно време.
                Или да свалям моторчето за проба ?

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                ... прочетете темата от началото.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-12-09, 09:30.
                Георги Кулишев
                Ямбол
                0889 42 00 74

                Коментар


                • #23
                  До: Късите (бавни)скорости на Range Rover

                  Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                  ....Смяната бързи-бавни става с бутон. Във форума намерих същото питане, но отговор на него не открих. Да опитам ли с т. нар. "рестарт", да извадя клемите на акумулатора за 10-15 минутки? .....
                  Или да свалям моторчето за проба ....
                  Виж моторчето за смяна бързи/бавни отзад на раздатката, после всичко останало
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    До: Късите (бавни)скорости на Range Rover

                    Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                    ...
                    Mettere in folle, лампичката премигва в оранжево и след потегляне отново си е на бързите скорости.
                    Помогнете ми със съвет какво следва да направя, тъй като вероятно е за ремонт. Колко струва повредения агрегат нов и на старо ?
                    В превод от Италиански "Mettere in folle" ще рече "Сложете в неутрално", което навежда на мисълта за повреден датчик за неутрална скорост и/или за лоша връзка с него.

                    Мисля, че Petrini се беше борил с такъв проблем. Ето в тази тема, от това мнение надолу. На valdivladi се оказа нещо подобно.

                    Поздрави
                    Последно редактирано от nikidd; 25-12-09, 17:12.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Късите (бавни)скорости на Range Rover

                      Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                      Колицата е Range Rover 2,5 DSE 1998 г., дизелът е на БМВ, скоростите са ръчни.
                      Смяната бързи-бавни става с бутон. Във форума намерих същото питане, но отговор на него не открих. Да опитам ли с т. нар. "рестарт", да извадя клемите на акумулатора за 10-15 минутки? Колата е седяла с много саб акумулатор извесно време.
                      Или да свалям моторчето за проба ?
                      По добре моторчето не го пипай, че много интересно остава само в едната посока демек само на бързи. На мен така от проби в МП ми го блокираха и ми извадиха от 1000 дола вода стигнаха до сваляне на скоростна кУтия (на думи). Наложи се аз сам да си оправям бавните + тяхните поразии по мотора. Та въпросния датчик се намира на скоростната кутия или по точно в горната част на кутията. Там са самo два датчика вадиш буксата на този които е по близо от към страната на раздатката, забучваш му един кламер и си катериш безпроблемно. Е разбира се ако някоЙ го натисне бутона докато си караш на бързи няма да стане приятно Съжалявам че нямам снимка на която да ти посоча точното място на датчика.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-12-09, 18:27. Причина: цитат

                      Коментар


                      • #26
                        До: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

                        При ръчните скорости - трябва да са на неутрална, съединителя пуснат и чак тогава натискаш копчето за бавни. То започва да мига и след натискане на съединителя и включване на скорост (за препоръчване 2-ра) и потегляне започва да свети постоянно.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #27
                          До: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

                          Здравейте, и честита коледа. При мен се оказа изгоряло моторче. Изписваше ми select neutral и затова първоначално мислех, че е датчик за неотрална, но при смяната му ефекта беше нулев. Цената му беше 16 лв.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

                            Първоначално публикуван от petrini Преглед на мнение
                            Здравейте, и честита коледа. При мен се оказа изгоряло моторче. Изписваше ми select neutral и затова първоначално мислех, че е датчик за неотрална, но при смяната му ефекта беше нулев. Цената му беше 16 лв.
                            Можеш ли да споделиш какво точно изгаря. Самия мотор или потинциометъра който е на него.

                            Коментар


                            • #29
                              Мога ли да сложа блокажи на П38?!?

                              Колеги, вчера 07.02.2010 скокнах до ДЯДО ВЛАДО да се почешем по главите и да поцъкаме, както той се изразява по мойто джоганче и след като решихме, че ни стига за този ден решихме да го пробваме на един баирец с доволно сняг (50-ина сантиметра), ама мокър, тежък, лепкав.... И за моя изненада, след като обиколих половината казанлъшки балкан до, около и под Бузлуджа, ама на снежец 15-ина сантиметра, джоганчето на 15-ина метра по баиреца запецна . Ама ни нагоре, ни назад. въртят една предна и една задна гума и ...дотам. ДЯДО ВЛАДО търча за лопати, пясък на гръб в чувал и пр. та едвам излезе хайванчето П38, 2,5ДСЕ, автомат, с добри гуми(не чак за кал) и пр.
                              Та въпросът ми е : Е ли възможно и ако Е, как да му сложа блокажи да си въртят и четирите гумета, да не се червим друг път така?!?
                              Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
                              Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

                              Коментар


                              • #30
                                До: мога ли да сложа блокажи на П38?!?

                                Честно казано и аз съм се замислял по тоя въпрос. В падок гледах на ARB
                                ето го и линка: http://www.paddockspares.com/pp/SHOP...type_diff.html
                                Range Rover P38 2.5DT
                                Audi A4 1.8T quattro
                                [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X