Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oфроуд-патрули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Oфроуд-патрули

    Отдавна го мисля и премислям.
    Гледам как се развива форума,
    как нараства и в него се оформят всякакви организации.
    За взаимопомощ, за оповестяване, за спасяване при бедствия и аварии и др..

    Силна нетърпимост има тук,
    спрямо унищожението на природата ни.
    От бракониерство, хотелиерство, рушветчийство,
    или пълно нехайство, на държавните органи,
    по отношение на задълженията им,
    по законите на РъБъ, както би казал
    един уважаван и респектиращ съфорумец!!!
    Държавата ни, горката е показала, какво може!?
    Некадърните и служители, тоже!!!
    Явно няма и обществена организация,
    която да си върши добре работата?
    Няма неправителствена алтернатива
    на произвола и безчинството на алчните,
    държавни блюстители на реда и опазването на малкото,
    останало, за нас и децата ни от природата!!!
    За това, ПРЕДЛАГАМ!!!
    Да създадем обществена организация с идеална цел,
    която да следи за нарушения от страна на държавното управление
    както и на гражданите на Ръ Бъ по отношение
    на най-голямото и най-скъпото ни национално богатсво - ПРИРОДАТА !!!
    Организацията, ще има за цел опазването и, подпомагането и,
    както и пропангандирането сред населението на идеите за ЗЕЛЕНА България. Както и обучението на мести кадри, финансова подкрепа, за Зелени Общини и инициативи, които са природощадящи и природосъобразни.
    Наименованието, което прдлагам е “ОФРОУД-ПАТРУЛИ”.
    Ще наблюдаваме, ще обикаляме горите и планините,
    в съдействие с всички държавни и обществени органи,
    за защита на природата. Ще залесяваме. Ще възпитаваме децата в “природни училища”, а населението как и защо трябва да се използват контейнерите, за разделно сметосъбиране. Ще бдим над реки и резервати, за защита от бракониери на дивеч и дървен материал. Ще строим заслони и чешми. Ще поставяме кошчета за боклук и ще го събираме, от там където и най-големите “туристи” няма да го върнат на гръб.
    Организацията ще има устав, управителен съвет и контролни органи.
    За членство, ще се плаща членски внос, като при партииите.
    Средства, ще се набират от членския внос, дарения и по субсидии по програми, за които е спечелено одобрение.

    Искам подкрепата ви, за създаване на такава,
    легитимна и работеща обществена организация на базата на offroad-bulgaria.com!
    Целта и не е да “усвояваме” пари и отчитаме дейност!
    Целта е спасяването на ПРИРОДАТА НИ!!!
    Моля всички, които подкрепят тази идея,
    или имат друго СЕРИОЗНО мнение, да дадат вота си по съвест!!!
    Очаквам и вашите мнения, предложения и дискусия по темата
    и съпровождащите я подробности, относно реализацията и.
    РАЗЧИТАМ НА ВАС ПРИЯТЕЛИ!!!!
    С уважение
    206
    Да има и ще участвам.
    90.78%
    187
    Не няма смисъл и няма да участявам.
    7.28%
    15
    Все ми е тая, без мен.
    1.94%
    4
    Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 07-03-08, 22:47.

  • #2
    До: Oфроуд-патрули

    Подкрепям и идеята и реализацията!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Oфроуд-патрули

      Интересно предложение.Ние така или иначе обикаляме планините и горите и би трябвало да се грижим за тях.Аз съм ЗА,но нямам възможност да отделя достатъчно време за такава инициатива ,защото имам само един почивен ден в седмицата.Иначе съм си монтирал кошче в НИВАта
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #4
        До: Oфроуд-патрули

        Подкрепям !!! И ще взема дейно участие по всякакъв начин!
        Ето нещо полезно, което може да осмисли излишната енергия,
        вкарваща съфорумците в препирни и безсмислени съревнования...
        Мечтая си това от малка, но после...когато отглеждаш деца, нямаш излишни сили за велики дела...
        Досега съм се борила в много ограничен периметър, но организирани ще имаме възможност за голямо влияние и съответни резултати!
        Мисля, че можем да направим много, вместо да си задаваме въпроса за"...Вселената, живота и всичко останало.."
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #5
          До: Oфроуд-патрули

          "Ще наблюдаваме, ще обикаляме горите и планините,
          в съдействие с всички държавни и обществени органи..."

          Как го виждаш това? Опитал ли си се да направиш забележка на някого?
          Как е реагирал? Как ще се защитиш? Патрули - това говори за оръжие. Добре, но с кого и как ще се съгласува?
          А идеята...одобрявам!
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            До: Oфроуд-патрули

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Подкрепям и идеята и реализацията!
            +1

            Има ли начин да сме легални и действащи зелени патрули от доброволци?

            Имаше 1 тема скоро за доброволно подпомагане, нещо никой не и обърна внимание и отече...

            Както и да е, подкрепям идеята с голяма радост, отдавна ми се върти из главата нещо подобно и особено след отсреляната кошута се чудех кога ще се появи сериозна инициатива.

            Коментар


            • #7
              До: Oфроуд-патрули

              Подкрепям!
              Подкрепям с двете си ръце. Ще подкрепя и не само с ръце.

              Много отдавна започнах да мисля за залесяване. Ресурса на моето производство е Гората. Колкото и малко да потребяваме, аз искам 10 пъти повече да залесяваме. Една фиданка Явор/acer pseudoplatanus/, струва 2-3 лева. 1000-2000 годишно-само след десеттина години си е ГОРА.10 години не намирам подходящотото МЯСТО! Някой може да реши, че не съм търсил , не бих коментирал. Основният ми проблем е да я ОПАЗЯ. Не се намери горско стопанство, район, местенце, в което да кажат О.К. - Засаждай, ние сме тук, ще я пазим /от кози -мисля -3 лв. на коза се плаща днес, в см. поощрява се/ от дървосекачи - като поотрасне... от умишлени палежи...Та , оказа се, че трябва да я купя /земята/, да си я оградя ... и да си я пазя
              А аз искам просто да залесявам ежегодно..... Искам като поостарея-да се разходя там. И не искам някое говедо да я гризе /със зъбите си или с Husqvarna/.
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #8
                До: Oфроуд-патрули

                С две ръце съм за да се грижим за природата и уникалното място под слънцето, което е България. И гората, и планината, и морето, и хората имат нужда от грижи и взаимопомощ.

                Само че като чуя за организации и фондации ми се изправят косите. Не знам как и какво ще излезе - просто трябва много време и средства, които на доброволни начала ги няма. А фондовете предварително са усвоени от безброй "екологични" организации... Борбата за кокала. Води се ожесточено от години никой не иска да го пусне...
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  До: Oфроуд-патрули

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  "Ще наблюдаваме, ще обикаляме горите и планините,
                  в съдействие с всички държавни и обществени органи..."

                  Как го виждаш това? Опитал ли си се да направиш забележка на някого?
                  Как е реагирал? Как ще се защитиш? Патрули - това говори за оръжие. Добре, но с кого и как ще се съгласува?
                  А идеята...одобрявам!


                  Спомням си статия със пребит горски и почупената му уаз-ка, попаднал на тумба бракониери, дървосечащи, роми, които го бяха смазали и той едвам се беше измъкнал, а никой не му се притече на помощ после, щото интересите са на мастити финансови групировки и играта е дебела.

                  Демек, ако патрул от наще попадне трябва да сигнализира и да се действа многопластово и силово, което не е никак лесна задача, лесно е да се съберем по-голяма група и да премахнем конкретните 10 рома, и наистина ще респектира сред тях, но ще си имаме сериозни проблеми "отгоре"...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Oфроуд-патрули

                    Това ще е като МСС хубава идея но без покритие.Принципно съм За ,но съм реалист и казвам че няма да работи.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #11
                      До: Oфроуд-патрули

                      Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                      Подкрепям!
                      Подкрепям с двете си ръце. Ще подкрепя и не само с ръце.

                      Много отдавна започнах да мисля за залесяване. Ресурса на моето производство е Гората. Колкото и малко да потребяваме, аз искам 10 пъти повече да залесяваме. Една фиданка Явор/acer pseudoplatanus/, струва 2-3 лева. 1000-2000 годишно-само след десеттина години си е ГОРА.10 години не намирам подходящотото МЯСТО! Някой може да реши, че не съм търсил , не бих коментирал. Основният ми проблем е да я ОПАЗЯ. Не се намери горско стопанство, район, местенце, в което да кажат О.К. - Засаждай, ние сме тук, ще я пазим /от кози -мисля -3 лв. на коза се плаща днес, в см. поощрява се/ от дървосекачи - като поотрасне... от умишлени палежи...Та , оказа се, че трябва да я купя /земята/, да си я оградя ... и да си я пазя
                      А аз искам просто да залесявам ежегодно..... Искам като поостарея-да се разходя там. И не искам някое говедо да я гризе /със зъбите си или с Husqvarna/.
                      Напълно подкрепям. Ако намерите мястото, с най- голямо удоволствие ще дойда с 30 фиданки и любимата си лопата.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: Oфроуд-патрули

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        Това ще е като МСС хубава идея но без покритие.Принципно съм За ,но съм реалист и казвам че няма да работи.

                        Да кажеш, за нещо хубаво, че няма да работи, преди да си направил дори опит не е реализъм а песимизъм. Ако си реалист ще знаеш, че без борба нищо не се постига. Покритието са хората, които ако искат да се борят намират начини, да постигнат и невъзможното/тя земята реално не е плоска от само няколкостотин години/.
                        Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 07-03-08, 23:15.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Oфроуд-патрули

                          Идеята е прекрасна и ще помогна колконо мога . Но и аз съм съгласен че ще доста трудно тази организация да "заработи" добре но едва ли е невъзможно просто трябва време и нещата ще се нагласят малко по малко. Тук има много хора които ще положат доста сили за това безкористно и с наи добри намерения
                          Няма невъзможни неща

                          Коментар


                          • #14
                            До: Oфроуд-патрули

                            Той кро ако му намериме мястото и 2000 фиданки е замислил, та по скоро мястото се търси, фиданките са лесни. Истината е, че горите знаете кое министерство ги дъжи. Та българите като нехаят за България а се свалят на чужденците ще си патят.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Oфроуд-патрули

                              Като гледам на писани думи всички са готови, ама като трябва някой да запали колата и да мине 100 км да помогне - все има по-важна работа. Не става така.
                              Със сериозни и конкретни, материално обезпечени проекти може много да се постигне. Не е необходимо дори фондация да се прави - има предостатъчно. Бизнес план, проучване, детайлен проект - тогава е сериозно.

                              Ние тук за две гуми не може да се разберем и за глупости се дърляме. Не сме узрели още.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X