Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oфроуд-патрули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Oфроуд-патрули

    Разбирам, но и с отрицание нищо няма да постигнем, а да се убива ентусиазъм е най лесно. Малко ли хора са в гората често, да си отварят очите и да сигнализират за нередности тук, това поне е начало. За по-конкретни дейности ще говорим, като постигнем нещо малко, така се прави стъпка по стъпка, ако се мятаме на огромни проекти е по-трудно да се повярва и всичко рухва още в зародиш...

    Коментар


    • #17
      До: Oфроуд-патрули

      Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
      Като гледам на писани думи всички са готови, ама като трябва някой да запали колата и да мине 100 км да помогне - все има по-важна работа. Не става така.
      Със сериозни и конкретни, материално обезпечени проекти може много да се постигне. Не е необходимо дори фондация да се прави - има предостатъчно. Бизнес план, проучване, детайлен проект - тогава е сериозно.

      Ние тук за две гуми не може да се разберем и за глупости се дърляме. Не сме узрели още.
      За съжаление е така но от 100 обещали да се отзоват 10 пак е нещо

      Коментар


      • #18
        До: Oфроуд-патрули

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Да кажеш, за нещо хубаво, че няма да работи, преди да си направил дори опит не е реализъм а песимизъм. Ако си реалист ще знаеш, че без борба нищо не се постига. Покритието са хората, които ако искат да се борят намират начини, да постигнат и невъзможното/тя земята реално не е плоска от само няколкостотин години/.
        Ще се радвам да направите това във вашия край.При нас обаче няма как да стане.Как да засадя фиданки след като "групировката ТИМ" иска да унищожи 35декара гора в местноста Франга над Варна и да направи квартал на богатите,как да засадя фиданки като английско -български консорциум иска да унищожи девствена гора край Бяла и да направи хотели и курортни вили как да организирам направата или възстановяването на чешма на място за отдих след като мястото се е оказало частна собственост,как да спра незаконната сеч след като може да бъде отсечена моята глава.Да давам ли още примери или пак ще ме наречеш песимист?
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #19
          До: Oфроуд-патрули

          Само никой от нас нищо не може да направи, то консорциум е дума за бая народ, ако и да са на заплата. За това сме тук, да измислим как да се борим, ЗАЕДНО. Тва българите основното нещо е да се научим, че сами нищо няма да постигнем, трябва много народ да се дигне за да стане нещо, а ако на всеки оствям да ми казва, ама тва няма как да стане, то никога няма и 5 души да се сберем.

          Коментар


          • #20
            До: Oфроуд-патрули

            ОК,
            Хайде да започнем от малкото, то Голямото, само ще си ''узрее''.
            Нещо конкретно:
            1.Нека някой да посочи труднодостъпно място, където може да зпочнем залесяване
            2.Съобразно това място , ще съобразим дървесния вид.
            3.Съобразно дървесният вид, ще определим подходящото време за залесяване.
            4.Първите 3000 фиданки са от кро/годишно/
            може да се наложи всеки да засади 5-100 фиданки/зависи колко сме/
            5.Нека всеки си вземе лопатата и да дойде
            Да я наречем някак пр.''НАШАТА ГОРА'', "ГОРАТА НА ПАТРУЛИТЕ''и т.н.
            6.Да се опитаме да си я опазим
            7.Да се опитаме да я разширим
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #21
              До: Oфроуд-патрули

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              Това ще е като МСС хубава идея но без покритие.Принципно съм За ,но съм реалист и казвам че няма да работи.
              Би ли хвърлил един боб и за мача в неделя,
              че да заложа...?!
              Виждам, че си реалист колега.
              Явно знаеш и че нямаме никакъв шанс,
              да се разхождаме сред природата след време.
              Просто такава няма да има.
              А гора, ще показваме на внуците си на картинка.
              Благодаря ти за реалистичното ни бъдеще!!!
              Аз не го искам и приемам, ти ако щеш!
              Всеки си избира сам ливадата на която да пасе,
              или да го пасат!!!
              А МСС има огромно покритие,
              зад нея стоят хора и активи,
              които малко държавни организации имат,
              та даже и Червен кръст(международна) в България!
              Въпроса е в целите, задачите и изпълнението им!!!
              И щом знаеш, че няма да работи,
              обясни ми защо? Ще помогнеш.
              Тая организация още я няма,
              а ти знаеш, за нея всичко!?
              Дали да не те назначим, за щатна врачка на форума?!
              Добре си дошъл тук!
              Имаме нужда от всяко мнение,
              дори песимистично.
              Стига да е подкрепено с реални доводи!!!

              Коментар


              • #22
                До: Oфроуд-патрули

                Аз предлагам в неделя 16.03.08 всеки желаещ да вземе едно дръвче да се съберем на удобно за всички желаещи място и да отидем да засадим дръвчетата на някоя полянка. С това едва ли ще направим нещо значимо но ще положим началото на тази прекрасна идея и ще видим колко хора ще се отзовът наистина

                Коментар


                • #23
                  До: Oфроуд-патрули

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Само никой от нас нищо не може да направи, то консорциум е дума за бая народ, ако и да са на заплата. За това сме тук, да измислим как да се борим, ЗАЕДНО. Тва българите основното нещо е да се научим, че сами нищо няма да постигнем, трябва много народ да се дигне за да стане нещо, а ако на всеки оствям да ми казва, ама тва няма как да стане, то никога няма и 5 души да се сберем.
                  Да се съберем ама пак нищо няма да постигнем ,ще си останем само с голи приказки.Вярвай ми че Аз срещу "ТИМ"не скачам каквото и да става.Ония идват дирекно в нас и ми казват че до един месец трябвало да им продам имота си.Той целия град и околностите е вече в техни ръце начело с кмета а ти ми казваш че ще се съберем и ще им се опълчим,по-добре се прегледай дали имаш температура.
                  До къде стигнаха с протестите за Иракли знаеш ли......... до под кривата круша.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #24
                    До: Oфроуд-патрули

                    E то и срещу турската империя никой не скача 500 години, но сега все пак има България. Протестите за Иракли са смешни, това си бяха шепата хора, ходещи там на море всяка година. Медиите нехаят щото са подплатени с пачките на "инвеститорите", реално няма 1 безпристрастна медия, то как ще се сбереме, по телефона на колко народ ще се обадиш, трябват ти 100 000 души недоволни и беснеещи в гората за да осъзнаеш, че има начин, само дето нямаш идея от каде да ги набавиме тея 100 000. Та невъзможни неща няма, само неможещи хора. Докато масовото съзнание е робско и безинтересно ще е така, като 2-та милиона българи дето сме останали реално осъзнаеме, че няма на каде да се бяга повече, тогаз ще е малко късно, но ще има ответна реакция, сигурен съм.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Oфроуд-патрули

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      Вярвай ми че Аз срещу "ТИМ"не скачам каквото и да става.
                      К'ъв ТИМ, к'ви 5 лева ????
                      Аз искам фиданки да садя!
                      Все ми е едно къде!
                      banjo, не се познаваме, но Гората е голяма-все още.
                      Можем да садим.Ела.
                      Можем да опитаме да си я опазим - от кози, цигани и откровени бракониери. Може и да не успеем. Ще опитаме пак. Ти имаш ли лопата?
                      Последно редактирано от Димо; 08-03-08, 00:00. Причина: правопис
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #26
                        До: Oфроуд-патрули

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        Да се съберем ама пак нищо няма да постигнем ,ще си останем само с голи приказки.Вярвай ми че Аз срещу "ТИМ"не скачам каквото и да става.Ония идват дирекно в нас и ми казват че до един месец трябвало да им продам имота си.Той целия град и околностите е вече в техни ръце начело с кмета а ти ми казваш че ще се съберем и ще им се опълчим,по-добре се прегледай дали имаш температура.
                        До къде стигнаха с протестите за Иракли знаеш ли......... до под кривата круша.
                        Колега, щом не можеш да "скачаш",
                        те моля да престанеш, в тая тема,
                        да убеждаваш и другите, че не могат!!!
                        Някои искат да "скачат"!!!
                        Нямам никакво право, като модератор,
                        да те накарам да спреш, ако спазваш правилата!
                        И като автор на темата нямам!
                        Но те моля, да се "изнесеш" от тук
                        и да песимизираш някъде другаде!!!
                        "Който го е страх от мечки, не ходи в гората"!!!
                        И нас може да ни е страх,
                        но пък обичаме гората и милеем за нея.
                        Това, че ти знаеш и ни убеждаваш в съществуването на мечки
                        изобщо не променя пословицата.
                        Живей си в реалноста, стой си вкъщи, там мечки няма.
                        Но не ни казвай, дали да ходим в гората!!!

                        ПП Съвсем лично.
                        Отвори си тема, обратна на тая
                        и си пиши каквото искаш в нея.
                        Примерно, "Храста казал на дървото..."
                        Т.е., вече не си "Добре дошъл"!!!
                        Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 08-03-08, 00:15.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Oфроуд-патрули

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          E то и срещу турската империя никой не скача 500 години, но сега все пак има България. Протестите за Иракли са смешни, това си бяха шепата хора, ходещи там на море всяка година. Медиите нехаят щото са подплатени с пачките на "инвеститорите", реално няма 1 безпристрастна медия, то как ще се сбереме, по телефона на колко народ ще се обадиш, трябват ти 100 000 души недоволни и беснеещи в гората за да осъзнаеш, че има начин, само дето нямаш идея от каде да ги набавиме тея 100 000. Та невъзможни неща няма, само неможещи хора. Докато масовото съзнание е робско и безинтересно ще е така, като 2-та милиона българи дето сме останали реално осъзнаеме, че няма на каде да се бяга повече, тогаз ще е малко късно, но ще има ответна реакция, сигурен съм.
                          И партизанско движение да направим все тая.Навремето ако не е била Русия знаеш ли кога щеше да я има България.
                          Съгласен съм че може да се направи нещо ама със съдене на дръвчета не става.Що не направите една партия с идеална цел ,свалете това управление ,променете законите ,премахнете групировките,горите направете Държавна собственост,съборете всички "законни хотели",възстановете природните паркове.
                          Моето мислене не е робско(за другите незнам) ,просто ми е мил живота и искам да мога да живея поне още 30 години.Лошото е че в България всеки мисли за пари и как да ги изкара а не мисли за съществените неща (в това отношение свалям шапка за тази тема,но сама птичка пролет не прави).
                          Вярвайте ми ако се действа по същество аз ще съм на първа линия но не искам да си пилея силите за кратка сензация по новините.

                          С това приключвам по тази тема а вие помислете върху думите ми.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #28
                            До: Oфроуд-патрули

                            Господ помага, но в кошара не вкарва. РУсия нивга нямало е да идва насам без да има тука тая патакла дето я е имало. Аз на човек, който ме навива, че нещо е невъзможно, порсто щото е загубил Вярата, незнам какво да му кажа освен, моли се чадо на Господа Бога и дано ти просветне, че ми е жално, арен ми се видиш, а така посърнал. Ясно ми е не е леко, но никога не губи надежда. Щото така направо сам си се закопал.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Oфроуд-патрули

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              И партизанско движение да направим все тая.Навремето ако не е била Русия знаеш ли кога щеше да я има България.
                              Съгласен съм че може да се направи нещо ама със съдене на дръвчета не става.Що не направите една партия с идеална цел ,свалете това управление ,променете законите ,премахнете групировките,горите направете Държавна собственост,съборете всички "законни хотели",възстановете природните паркове.
                              Моето мислене не е робско(за другите незнам) ,просто ми е мил живота и искам да мога да живея поне още 30 години.Лошото е че в България всеки мисли за пари и как да ги изкара а не мисли за съществените неща (в това отношение свалям шапка за тази тема,но сама птичка пролет не прави).
                              Вярвайте ми ако се действа по същество аз ще съм на първа линия но не искам да си пилея силите за кратка сензация по новините.

                              С това приключвам по тази тема а вие помислете върху думите ми.
                              Ако прочетеш началото внимателно ще видиш,
                              че саденето на дръвчета не е основна,
                              а съпътстваща дейност!!!
                              А ако искаш да си на "първа линия",
                              престани с тоя песимистично-обречен тон!
                              Хем си, хем не си?!
                              Хайде си помисли хубаво и тогава пак пиши тук,
                              щото приличаш на ветропоказател,
                              при неустойчиви метеорологични условия.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Oфроуд-патрули

                                Много от хората тук са постоянно в гората има начини да сигнализират за нередности тук и да се взимат мерки, това няма да бъде отречено. За големите риби е ясно. Много битки вече сме загубили, Морето, Банско, Пампорово и други, но предстоят още много други, и тях ли трябва да губим, щото малкото хора, които ги е грижа не могат се сплотят и да организират останалите, които като овце блеят? Ясно е, че трябва се действа, да почнем от някъде, патрулите са ценни, поне що е до информация не е проблем, а имаме ли доказателства борбата е ясна, само да има кой да я води. Незнам, битките се печелят с хъс, а не от страх и липса на желание. Да кажем не е лесно, това повтарям и другаде, но ми праскат картони, щото бил съм си коментирал репутацията. Пак ще го кажа обаче, и тук се вижда, много е по-лесно за всеки да каже не, не става, да даде отрицанието си под каква да е форма, и после да си измисля оправдания. Но резултати няма позитивни така да има.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X