Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Ценна информация би била марка, цена и доставчик на карето, защото качеството им никак не е хомогенно.
    От както почнах да ги смазвам с Bardahl - THR 300 качеството им стана хомогенно.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Кинекс с тоя бардал се уливаш вече!
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Аз и с други неща се уливам, ама какво да направя като Бардал работи.
        Кажи по-добра грес за карета да пробваме.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          На Тойотите каквато и грес да сложиш си работят.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            На Тойотите каквато и грес да сложиш си работят.
            Щото Тойотите са по 100 коня и няма наблягане.
            Коя е тая Тойота със cv joint.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Така. Дотук 200км, 50км градско, около 10км из Свогенските чукари и другото е извънградско. Карето е добре, не е гръмнало.
              Друг ми е проблема сега - вихровите клапи се държат адски неадекватно (ако са включени в системата). Изключих ги, двигателя отново работи равномерно, но нямам коректна работа на актуатора.
              Утре ще издирвам резистор 4.7К Ома, по заръка на патилите от MB форума, пък да видим какво ще излезне.
              Jeep WH 3.0 CRD
              -2" RC lift suspension spacers

              Chevy Tahoe GMT900 5.3 LY5

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Какви свещи да сложа на 4.7 WJ с газ, също така каква смазка да пробвам за каретата ??

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  От както почнах да ги смазвам с Bardahl - THR 300 качеството им стана хомогенно.
                  Руси,

                  И аз го тровя Пламен когато се олива за Бардал, но факта си е факт, има смазки, които определено са много добри и походящи за нашите нужди.

                  Ще дам пример, ползвам от над 5-6 години една синя смазка, за морски цели внесена от САЩ, смазка препоръчана от братята морски вълци от форума, ами може и да е страхотна за морски цели но не издържа проверка на времето! Тоест добра е ако се нанася регулярно, защото особенно където има нагряване и искрене НЕ издържа повече от 2-3 години. Аз с големи надежди смазах/обмазах ВСИЧКИ куплунзи и електрически връзки, след 4-5 години резултата е плачевен където има искрене дори и след месеци е много зле, дори става по-зле от колкото без смазка, на места където няма нагряване и искрене резултатите са по-добри.

                  Сега относно каретата - там не е толкова просто, първо има няколко вида карета, второ не всички карета са под еднакво натоварване и обороти, трето не всички карета имат възможност за регулярно смазване, четвърто карета има правени в Япония, Китай, Мексико, Америка, Турция и в разни гаражи по света и у нас.

                  Аз което съм видял от опит е, карета правени от европейски производители с възможност за смазване са на порядък по-издръжливи от нови "оригинални" от дилъра с важно уточнение, части с, които автомобила е излязъл от завода са на порядък по-здрави от същите части закупени от същия дилър след години...което ме навежда на извода, че масово дилърите ползват за части нови доставчици с недотам добро качество а доказани производители могат да са по-добра алтернатива от колкото дилъра, и то не само ценово по-добри но и по качество по-добри като алтернатива.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Руси,

                    И аз го тровя Пламен когато се олива за Бардал, но факта си е факт, има смазки, които определено са много добри и походящи за нашите нужди.
                    Най-скъпото нещо на планетата, БЕБЧО.
                    Руси да си хвали диамантите.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Имам да сменям вътрешно каре на Гранда, но от сервиза ми казаха, че моя модел бил от старите с ''вградено''каре и се сменяла полуоската. Има ли такова животно и къде да го търся?
                      O898595418 - Митко

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
                        Имам да сменям вътрешно каре на Гранда,
                        ВЪТРЕШНО?????
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          ВЪТРЕШНО?????
                          На карето на полуоската, нали му се казва Вътрешно?
                          До колкото попрочетох, се делят на u joint или cv joint. Моето е от първия модел и не мога да го намеря по сайтовете. Това ще означава ли, че са взаимнозаменяеми?
                          O898595418 - Митко

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
                            На карето на полуоската, нали му се казва Вътрешно?
                            До колкото попрочетох, се делят на u joint или cv joint. Моето е от първия модел и не мога да го намеря по сайтовете. Това ще означава ли, че са взаимнозаменяеми?
                            Звънни
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Е не точно днес, и не точно аз, ами от Владо (не върви аз да му викам Деди, че съм по-дрЪт от него), за Н-ти път беше сменен комплектно семеринг и лагер на задна полуоска. Лично за мен - доста странно явление беше. И семеринги са ми протичали повече от веднъж - ама най-много да омаслят тенекето, дето пази от кал отзад. И откровено китайски лагер ми е умирал, ама доста шумно.

                              А сега - никакви предупредителни звуци, освен едно тихо виене, което така и не можах да го локализирам. После всичко утихна за около месец, докато сутринта след едно нощно каране не видях задна лява арка, носач и джанта яко оплескани с масло. Че даже (поради магистралното каране) в пръски масло бяха и задната броня и вратата на багажника.

                              Поради количеството на теча за кратко даже се породиха съмнения за теч на спирачна течност. Ама в крайна сметка се оказа, че яко тече трансмисионното масло от задния диф. До степен, че даже взех да се притеснявам дали ще остане достатъчно вътре, за да се прибера до София. Което наложи доливане с каквото имаше на бензиностанцията (80w90) при полеви условия - с катетър. За сеир на персонал и клиенти. Някъде къде 500-600 мл влязоха.

                              Оказа се умрял лагер, довел до много убит семеринг. Между другото, лагерът (поне официално) не беше откровен китаец, а National, който минава за Standard Replacement. Изкара има-няма 50-на хиляди.
                              Сега сложихме Тимкен пък да видим.

                              В следствие на инцидента се наложи и смяна на маслото. Пък то така или иначе си му беше време. Сложих "риванолско" 75w140.

                              Владо нещо се бъзикаше с това, дето го бил свалил от магнита, ама да си гледа работата. Той задният диф си пее от самото начало.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Владо нещо се бъзикаше с това, дето го бил свалил от магнита, ама да си гледа работата. Той задният диф .....
                                Реметализатор, активира се от кораба майка когато преминава през алфа-центавър, нанотехнология разработена от НАСА. Толкова секретна, че е унищожена преди да е измислят(кафе)........снимки по-късно, че форума не ми разрешава
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X