Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    Как го прочете????
    Един познат си купи launch за 500-600 лв. и се възползвах от услугите му.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Смяна на батерийте на ТПМС датчиците.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6198.jpg
Прегледи:1
Размер:490.3 КБ
ID:5809630Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6199.jpg
Прегледи:1
Размер:694.0 КБ
ID:5809638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6232.jpg
Прегледи:1
Размер:350.4 КБ
ID:5809637

      Волтметъра показваше 2.9V до 3.01V на датчик. Новите батерий показват 3.2V на волтметъра. Моделът е CR2450HR, но са налични само в Китай, или поне не успях да ги открия в България. Поръчах си Varta 2450SLF - с три крачета, но не е проблем да се ползват само необходимите две. Съветвам, ако някой тръгне да се занимава с подобно дело, да не купува друг вид батерии. Тези 2450 са 5-600mAh, докато примерно CR2430 са с до 5 пъти по-малък капацитет. Също така, не се опитвайте да отскубнете старите батерии от крачетата им - супер здраво са захванати и рискувате да изтръгнете пистичката от платката...

      Остана да се тестват дали излъчват и обратно в колата

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Как се тестват без да ги монтираш?
        Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
        Kia K5 LPG 2012 г.
        LZ1DED

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
          Как се тестват без да ги монтираш?
          Сещам се за два възможни начина...

          1. С помощта на Launch диагностика записвам ИД на датчика в конторлния модул, без да го монтирам на гумата, и ако излъчва, би трябвало да покаже 0.0 налягане. Значи работи. Проблем ще е ако се налага колата да се движи, тогава няма как да стане този номер
          2. Отивам в сервиз, в който монтират такива ТПМС сензори (знам, че Дунев го правят) и с тяхната урутка ще разбера дали излъчват. Вероятно ще струва пари

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            КОлега, не винаги, ако излъчва и работи значи, че си свършил работата. Аз лично ходих с моит при официален дилър на Джийп и действително видяха, че се излъчва сигнал, но не можаха да го разчетат, свиха рамене и викат: не знаем защо. трябваше аз да се поровя из интернет из форумите и да разбера къде е причината. В моя случай сложих датчици от модел 2014-та, колата ми е производство 2016-та, а именно през 2015-та производителят сменил парт номера на датчика и затова системата ми не ги регистрира. МОга да се оправя, но е много скъпо тук в Германия, тъй че си карам така.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Да, така е.

              Аз в началото взех два татчика, просто на вид, от Алиекспрес. После разбрах, че има парт-номера и честота на излъчване. В моят случай тези датчици са с точно същият парт номер, с точно същата честота на излъчване, което би трябвало да свърши работа. В момента, обаче, нямам възможност да ги пробвам и сигурно ще ги сложа когато сменя зимните гуми с летни.

              На всеки датчик пише парт номер, който трябва да отговаря на заводските ти. Реално тези датчици, на снимките по-горе, са от някакъв Крайслер ван, произведен 2010 година. Купих ги от Ибей Германия, много евтино, след доста време чакане и търсене. Пробвай да потърсиш спрямо заводските ти...

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Аз и заводските имам, но са на друг комплект джанти, а тук ако решиш да ги прехвърлиш, покрай смяната на гумите с монтаж и демонтажи после баланс....по-добре да си купя цели нови джанти с фабричните парт номера. Аз си закупих софтуера на онзи поляк за Джийп и с помощта на безкабелния ми четец за WINDOWS се надявам да успея да изключа просто тази функция следващия уикенд, че много застудя тук. Изключа ли функцията TMPS поне няма да ми свети червено на дисплея и да ми напомня всеки път едно и също нещо. Ще избутам така до следващия месец Март,че тогава правя 3 години и трябва да минавам технически преглед и ще сложа директно летните си гуми, а тези са всесезонни и ще ги разкарам просто. Но все пак благодаря за съвета.
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Изпаднаха ми предни спирачни апарати Акебоно, почти нови от един приятел и ги смених с моите Ат (Тевес) . Нови дискове TRW и накладки TRW , лично аз не намирам големи разлики , можеби една идея по добре спира. На някои ако му трябват спирачни апарати АТ имам заедно с нови накладки на 2000км. Левия апарат е с нови буталца и уплатнения на 2000км. е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190317_091531.jpg
Прегледи:1
Размер:631.3 КБ
ID:5810959

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                    Изпаднаха ми предни спирачни апарати Акебоно, почти нови от един приятел и ги смених с моите Ат (Тевес) . Нови дискове TRW и накладки TRW , лично аз не намирам големи разлики , можеби една идея по добре спира. На някои ако му трябват спирачни апарати АТ имам заедно с нови накладки на 2000км. Левия апарат е с нови буталца и уплатнения на 2000км. е.
                    Какво е това "тенджерче" между амортисьора и пружината? Архаичен ABS-датчик ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Толкова архаичен датчик, че даже работи без кабел - WiFi Direct технология.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Брях... пак ма изтриха. Фъргам боП - туй е шарнир с гресьорка + някакво кабелче за датчик на ABS покрай него?
                        Айде да ми каже някой, че детето не ще да просвети?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Брях... пак ма изтриха. Фъргам боП - туй е шарнир с гресьорка + някакво кабелче за датчик на ABS покрай него?
                          Айде да ми каже някой, че детето не ще да просвети?
                          Вързал съм отзаде спирачния апарат с една тел да не виси, и явно съм изместил кабела, не помня.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]984391[/ATTACH]
                            Да ти покажа, как преди 12 години разбрах, че със 6см подложка, окачването спира на пружина, и евентуално се криви моста.

                            https://www.vbox7.com/play:7765b90a?...7svzTyFEmhnppE

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              ..... туй е шарнир с гресьорка + някакво кабелче за датчик на ABS покрай него?
                              Да
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Да ти покажа, как преди 12 години разбрах, че със 6см подложка, окачването спира на пружина, и евентуално се криви моста.

                                https://www.vbox7.com/play:7765b90a?...7svzTyFEmhnppE
                                Самоче подложката не е 6 см.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X