Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Май да - 1/2 е диаметъра на резбата. 20 е стъпката. UNF e Unified National Fine - ситна резба. 1/2"x20 е ситна резба, значи е 1/2"UNF.
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      Май да - 1/2 е диаметъра на резбата. 20 е стъпката. UNF e Unified National Fine - ситна резба. 1/2"x20 е ситна резба, значи е 1/2"UNF.
      Питам щото чух че на Лозан Панов заради различния стандарт му се развивали гайките.

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        На туй WH не са ли му метрични гайките? При мен на KJ са инчови, но на WH са метрични.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Не го знам кой е Лозан Панов, ама едва ли от различен стандарт му падат гайките.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            И аз имах прецакани/размачкани гайки. Купих нови от ибей за модела на колата и паснаха точно...затягам с динамометричен на 140Nm.

            Иначе карам на с по-твърди гуми, около 2.7 бара налягане на 18" джанти. За 3 години каране в България не съм имал крива джанта, а не е като да няма дупки

            Резервната гума изглежда да има датчик но нямам информация на таблото за нея...не знам как е на по-новите модели. Аз виждам налягането на 4-те гуми и толкоз
            Последно редактирано от ersr; 11-04-19, 20:49.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от ersr Преглед на мнение

              Резервната гума изглежда да има датчик но нямам информация на таблото за нея...не знам как е на по-новите модели. Аз виждам налягането на 4-те гуми и толкоз
              Резервната гума не показва налягане а само предупреждение при спадане на налягането под зададената стойност в компютъра.

              Впрочем какво налягане ти показва за четирите гуми при 2.7 бара (какви са цифрите)?
              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
              Kia K5 LPG 2012 г.
              LZ1DED

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
                Резервната гума не показва налягане а само предупреждение при спадане на налягането под зададената стойност в компютъра.

                Впрочем какво налягане ти показва за четирите гуми при 2.7 бара (какви са цифрите)?

                Виждам налягането само на 4-те гуми - показва абсолютно точно, когато ги напомпя на 2.7, таблото показва 2.7. Ако резервнаха гума изпраща някакъв сигнал, то до сега никога не съм го виждал. Дори не знам къде трябва да се види сигналът от резервната гума...

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от ersr Преглед на мнение
                  Дори не знам къде трябва да се види сигналът от резервната гума...
                  Радвай се, че не го виждаш. Щото може да те налегне онзи бъг и надписът "Spare pressure low" да стане "господар на екрана" и за да прочетеш каквото и да било друго да трябва да натискаш "Step" от централната конзола.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Радвай се, че не го виждаш. Щото може да те налегне онзи бъг и надписът "Spare pressure low" да стане "господар на екрана" ...
                    За мен това не е бъг а страхотна екстра. Разбрах го, като свалиха резервата и се оказа, че в нея няма почти никакво налягане! Представете си, какво щеше да стане ако ми беше потрябвала?

                    За да не се появява онзи надпис са необходими три условия:

                    1. Резервната гума да има работещ датчик,
                    2. Номера на датчика да е въведен в компютъра на колата, по-точно във WCM модула,
                    3. Резервната гума да е напомпана - мисля, че трябва да е над 2.1 бара (липсва ми лепенката на вратата)

                    За това, ако смениш джантите на колелата с такива, които нямат датчик (например зимни гуми), след няколко километра системата ще престане да вдига аларма, но само ако са изпълнени горните три условия.
                    Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                    Kia K5 LPG 2012 г.
                    LZ1DED

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Не е екстра. Интернетът е пропищял от това. В исторически план, де, понеже моделът вече е доста стар. Още на първите тест-драйвове журналисти го забелязват на чисто нови коли. Помпат гуми, сменят датчици, въвеждат номера, след време пак се появява.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
                        За мен това не е бъг а страхотна екстра. Разбрах го, като свалиха резервата и се оказа, че в нея няма почти никакво налягане! Представете си, какво щеше да стане ако ми беше потрябвала?

                        За да не се появява онзи надпис са необходими три условия:

                        1. Резервната гума да има работещ датчик,
                        2. Номера на датчика да е въведен в компютъра на колата, по-точно във WCM модула,
                        3. Резервната гума да е напомпана - мисля, че трябва да е над 2.1 бара (липсва ми лепенката на вратата)

                        За това, ако смениш джантите на колелата с такива, които нямат датчик (например зимни гуми), след няколко километра системата ще престане да вдига аларма, но само ако са изпълнени горните три условия.
                        Това в последното изречение пробвал ли си го. Нали резервната ти е спаднала.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Копче си направих. На ауспуха.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190418_140647.jpg
Прегледи:1
Размер:338.4 КБ
ID:5812843

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Това в последното изречение пробвал ли си го. Нали резервната ти е спаднала.
                            Още не - не съм си вкарал датчика. Все не ми остава врема да довърша системата.
                            Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                            Kia K5 LPG 2012 г.
                            LZ1DED

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Малко оффтопик, ама да питам, между N и D ми включва без натискане на бутона на лоста, случайно го разбрах. Става дума за Cherokee 2.8crdL 2002-03 година. Нормално ли е??

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от borcho Преглед на мнение
                                Малко оффтопик, ама да питам, между N и D ми включва без натискане на бутона на лоста, случайно го разбрах. Става дума за Cherokee 2.8crdL 2002-03 година. Нормално ли е??
                                Да, и от Ер към Де е без блокировка,
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X