Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Откъде ти тече? Имай предвид, че нова серво-помпа често се оказва доста по-евтина от рециклиране на старата. Зависи от модела на джипа.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      След 1-2 дена ще го разбера от къде тече за момента искам да досипя за да нямам по сериозни проблеми.Фебито е много по евтино от равенола при положение че тече на земята но фебито е със по малко одобрения и незнам дали ще отговори

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Пичове, да не отварям тема за толкова елементарен въпрос, а и тази ми се видя подходяща:

        С какво усилие се вади ремъчната шайба с демпфера от коляновия вал на 4.7?

        По тефтер го дават да се вади със скоба за лагери и с подложка на вала. Така и направих, обаче усещам, че ако напъна още малко и нещо ще се счупи - я шайбата, я скобата...
        Реално толкова чак трудно ли излиза, или тъпанарите са я наклепали с лепило?
        По сервизна книжка се води, че са сменяни веригата и обтегачите, та шайбата сигурно е сваляна поне веднъж. Веригата наистина е нова, личи си, за обтегачите... не съм сигурен, да не кажа, че съм сигурен, че са оригиналните и тъкмо затова се опитвам да отворя ангренажния капак.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Пичове, да не отварям тема за толкова елементарен въпрос, а и тази ми се видя подходяща:

          С какво усилие се вади ремъчната шайба с демпфера от коляновия вал на 4.7?
          .
          Скоба 3-ка.вътре до "спиците" на колелото има разширени части, аз го хващам там. Не е като да няма усилие, но не е като при запекъл шарнир.....звънни
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Скоба 3-ка.вътре до "спиците" на колелото има разширени части, аз го хващам там. Не е като да няма усилие, но не е като при запекъл шарнир.....звънни
            Ясно.... залепили са я ... ще падне псуване ...
            Ако имаш идея, различна от нагряване (свиди ми семеринга отзад, но ако няма друг начин...), ще звънна утре, че стана никое време.
            Поздрави!
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Здравейте,
              Аз пък не мога да развия пробките на раздатката. И двете са като залепени. Първо усуках няколко обикновенни шестограма, след напъване със корав такъв почти превъртя леглото в пробката.
              Някакви съвети???
              Поздрави!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Нагряване.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  По скоро чук.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    Аз пък не мога да развия пробките на раздатката. И двете са като залепени. Първо усуках няколко обикновенни шестограма, след напъване със корав такъв почти превъртя леглото в пробката.
                    Някакви съвети???
                    Поздрави!
                    Корпуса е алуминиев, пробката желязна, аз набивам шестограна, после як шев с телподаващото и няма случей да не стане. След това вместо вътрешен стърчи външен шестограм, но това е без значение.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      ... усещам, че ако напъна още малко и нещо ще се счупи - я шайбата, я скобата....
                      мда. Счупи се скобата, джелезото не помръднА... Утре отивам да си купя по-яка скоба, вдругиден вероятно ще пусна запитване дали някой не продава демпферна шайба...
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Привет,
                        Чудех се, защо не ми светят задните светлини за мъгла. Оказа се, че цокъла заедно с куплунга са изгнили от влагата. Питането ми е как се сваля цялото фарче от бронята и откъде да си намеря фасунги?
                        Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                        Kia K5 LPG 2012 г.
                        LZ1DED

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Днес направих това (всъщност започна вчера):
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5808179

                          Част от свалените детайли (или можеби всичките - не ги разбирам):
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image1.jpg
Прегледи:1
Размер:240.2 КБ
ID:5808180
                          Мисля, че вече мога да излизам извън пътя.
                          Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                          Kia K5 LPG 2012 г.
                          LZ1DED

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
                            Днес направих това (всъщност започна вчера):
                            [ATTACH=CONFIG]980397[/ATTACH]
                            Ехаа, някой е открил евтино масло за блокажите на куадра драйв две.
                            Какво е?

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Не знам какво е маслото - аз съм по електрониката.
                              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                              Kia K5 LPG 2012 г.
                              LZ1DED

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Вече си имам и втори ключ, при това по-удобен (сгъваем)! Ключарите на цар Симеон 202 са велики - отне им само половин час за да го направят (става дума за втори ключ а не дубликат)!
                                Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                                Kia K5 LPG 2012 г.
                                LZ1DED

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X